5. cyklovíkend na kole a pěšky, aneb "zažijte Lobeč jinak" (LOB201-1)

Česká republika | 0 - 143 km na kole / 0 - 38 km pěších tras | Ubytování na zámku Lobeč | doprovodný program | skupina do 20 osob
Zájezd je OBSAZEN

Termín zájezdu

21.06. - 23.06.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemTentokrát nejen pro cyklisty, ale také pro pěší turisty

Vážení přátelé,

Zveme Vás na 5. tradiční cyklovíkend naší cestovní kanceláře. Tentokrát jsme připravili nejen cyklistické, ale také pěší turistické trasy v překrásném přírodním prostředí Kokořínska a Máchova kraje. Bydlet budeme v romantickém prostředí na zámku v Lobči, v krásných a prostorných pokojích a apartmánech. Stravovat se budeme v sálu s krbem a samozřejmě společně posedíme při svíčkách u vína ve starém zámeckém sklepu ze 16. století; rádi Vás také pozveme na naše archivní víno, které je zde již dlouhá léta bezpečně uloženo. Navštívíme místní unikátní parostrojní pivovar a také výrobnu cideru s ochutnávkou - to vše je možné v Lobči zažít, abychom po návratu z výletů neměli dlouhou chvíli. Hlavní je však náš cyklistický a turistický program. Čekají nás tři cyklistické a tři turistické trasy v nejkrásnějších místech, které může zdejší romantický kraj nabídnout. Zažijte s námi Lobeč jinak!“

Program zájezdu

1. den: na kole PLOUČNICE - LOBEČ 52 km

Z Osečné vyjedeme po cyklostezce Ploučnice k Hamerskému jezeru. Přírodní oblastí Ralsko po staré Generálské cestě dojedeme do Ralska a kolem Bezdězu přes CHKO Kokořínsko - Máchův kraj dojedeme přes Nosálov do Lobče.

1. den: pěšky SELLNEROVA STEZKA 12,5 km

od železniční stanice Skalsko vyrazíme po zelené k vodní nádrži Sudoměř a dále údolím Skalského potoka. Na rozcestí Suchý mlýn odbočíme vlevo po žluté do pěkné vesnice Nosálov, odtud po modré dojdeme poslední 2 km do Lobče.

Cíle obou výletů budou na zámku Lobeč, kam nám náš minibus odveze naše zavazadla. Po výletech se ubytujeme, následuje večeře a návštěva technické památky Parostrojního pivovaru s možností unikátní Večerní prohlídky.

2. den: na kole OKRUH KOKOŘÍNSKO - MÁCHŮV KRAJ 51 km

Po snídani vyrazíme na kole přes Nosálov do Kokořínska, projedeme Kokořínským Dolem na Mělnicko. Po průjezdu Zadním, Libeňským a Radouňským Dolem do pěkné vesnice Chorušice s rozlehlou návsí. Přes Mšeno dojedeme do Lobče.

2. den: pěšky KOKOŘÍNSKEM DO LOBČE 12,5 km

Po snídani nás minibus odveze do Kokořínského Dolu. Po červené Máchově cestě dojdeme na rozcestí k Pokličkám, zde vpravo po modré přes rokli Močidla se skalními věžemi do Mšena. Stále po modré dojdeme přes Skramouš do Lobče.

Se zájemci navštívíme Cidérku Lobeč s ochutnávkou. V malé rodinné firmě se zde vyrábí z jablek a hrušek pomalou fermentací a dlouhou dobou zrání v tancích kvašený cider; ovoce pochází výhradně ze zámeckých sadů. Kromě cidrů dělají také mošty a bylinkové sirupy z vlastní zahrady a z okolních luk a lesů. Po Večerním zámeckém rautu si necháme slehnout a pak se přesuneme do Zámeckého vinného sklepa ze 16. století, kde ochutnáme vína z našeho archivu a společně si užijeme pohádkovou atmosféru, kde čas ubíhá rychleji než na zemi.

3. den: na kole OKRUH PŘES HRAD HOUSKA 39 km

Po snídani pojedeme na závěrečný cyklistický okruh. Projedeme pod Vrátenskou horou (možnost návštěvy rozhledny) a malebnou krajinou dorazíme na tajuplný hrad Houska (možnost prohlídky). Na rozcestí pod Hradem se můžeme občerstvit v hospůdce se sympatickým názvem "Na konci sil". Přehoupneme se přes Smrkový hřeben a dojedeme do Sudoměře, odkud nás kurs trasy dovede do nedaleké Lobče.

3. den: pěšky HOUSECKOU VRCHOVINOU DO LOBČE 11 km

Ze Ždírce půjdeme na pekelný hrad Houska (možnost prohlídky). Pokračujeme kolem hospůdky "Na konci sil", Houseckou vrchovinou k rozhledně Vrátenská hora a přes Nosálov zpět do Lobče.

Ubytování - zámek v Lobči

 • 2 noci na zámku v Lobči ve 2-3 lůžkových krásných pokojích v unikátních zámeckých prostorách (příslušenství na chodbě) a v apartmánech.
 • Prostorné pokoje jsou vybaveny pohodlnými lůžky a dobovým nábytkem, prostě bydlení „na zámku“.
 • Na zahradě je venkovní posezení.
5. cyklovíkend na kole a pěšky, aneb

Stravování - polopenze

 • Polopenze se snídaněmi formou bufetu. Večeře v zámeckém sále s krbem.
 • Páteční menu: Dančí na smetaně s brusinkami
 • Sobotní menu - raut: např. buřty na pivě, 2 druhy mini řízečků, bažant v zelenině, pečené kuřecí paličky, pečené brambory, rýže, domácí pečivo,
 • bramborový salát, zeleninové saláty, domácí sladké ke kávě.  

Náročnost - 2

Zvlněný terén s občasnými táhlejšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Převážně silničky s minimálním provozem a cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Poznámka

Předběžný termín konání

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 2x ubytování v hotelu s polopenzí včetně rautu
 • ochutnávku archivních vín
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné na hrad Houska
 • ochutnávku cidru s prohlídkou cidérky
 • prohlídku parostrojního pivovaru


Termín zájezdu21.06. - 23.06.2020
Počet dní3 (3 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena3 650 Kč
Zájezd již NELZE OBJEDNAT
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
21.06. - 23.06.2020 3 (3 dny programu) HOT / PP 3 650 Kč
Zájezd již NELZE OBJEDNAT