6. cyklovíkend, zámek Lobeč a Máchův kraj (LOB202)

Česká republika | 0 - 168 km na kole / Ubytování na zámku Lobeč se skvělou polopenzí | skupina do 20 osob
Zájezd je volný

Termín zájezdu

02.10. - 04.10.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemZveme Vás na 6. tradiční cyklovíkend naší cestovní kanceláře. Připravili jsme pro vás cyklistické trasy v překrásném přírodním prostředí Kokořínska a Máchova kraje. Bydlet budeme v romantickém prostředí na zámku v Lobči, v krásných a prostorných pokojích a apartmánech. Stravovat se budeme v sálu s krbem a samozřejmě společně posedíme při svíčkách u vína ve starém zámeckém sklepu ze 16. století; rádi Vás také pozveme na víno, které je zde dlouhá léta bezpečně uloženo. Navštívíme výrobnu cideru s ochutnávkou. Čeká nás pohodová, tak trochu sváteční atmosféra a tři cyklistické trasy v nejkrásnějších místech, které může zdejší romantický kraj nabídnout.

Program zájezdu

1. den: Z LUŽICKÝCH HOR DO MÁCHOVA KRAJE, 40 - 65 km
První výlet zahájíme v Krompachu v Lužických horách. Až do Zákup pojedeme malebným údolím říčky Svitávky. Za Brennským mlýnem se Svitávka vlévá do Ploučnice (30 km) a my se přehoupneme do CHKO Kokořínsko – Máchův Kraj. U Máchova jezera (40 km) je možné trasu ukončit, nebo pokračovat přes Doksy, Okna a Poštovní cestou přes vesnice do Lobče. Cíl výletu bude na zámku Lobeč, kam nám náš minibus odveze naše zavazadla. Po výletu se ubytujeme, následuje večeře a návštěva místní cidérky s ochutnávkou. V malé rodinné firmě se zde vyrábí z jablek a hrušek pomalou fermentací a dlouhou dobou zrání v tancích kvašený cider; ovoce pochází výhradně ze zámeckých sadů. Kromě cidrů dělají také mošty a bylinkové sirupy z vlastní zahrady a z okolních luk a lesů.
2. den: PLOUČNICE – LOBEČ, 30 - 58 km
Start dnešního výletu je v obci Osečná. Nejprve se podíváme k nedalekému prameni řeky Ploučnice. Vrátíme se do Osečné, vyjedeme po cyklostezce Ploučnice k Hamerskému jezeru. Klidovou zónou obory Židlov a přírodní oblastí Geopark Ralsko po staré Generálské cestě dojedeme do Ralska - Kuřivod a do obce Bezděz. Odtud to již není daleko přes Březovice do Lobče. Po Večerním zámeckém rautu si necháme slehnout a pak se přesuneme do Zámeckého vinného sklepa ze 16. století, kde ochutnáme vína z našeho archivu a společně si užijeme pohádkovou atmosféru, kde čas ubíhá rychleji než na zemi.
3. den: na kole OKRUH KOKOŘÍNSKO - MÁCHŮV KRAJ, 45 km
Na kole: po snídani vyrazíme přes Vrátenskou horu na hrad Houska. Případně nás na Housku odveze náš minibus, abychom se vyhnuli 200 m stoupání přes Vrátenskou horu. Po prohlídce hradu Houska sjedeme Zámeckou cestou do údolí říčky Pšovky. Kokořínským údolím projedeme v celé délce přes Konrádov, Ráj, Vojtěchov, Pokličky, Kokořínský důl do Lhotky. Po průjezdu Zadním, Libeňským a Radouňským dolem ukončíme výlet v pěkné vesnici Chorušice s rozlehlou návsí a hospodou.

 

Ubytování - zámek v Lobči

 • 2 noci na zámku v Lobči ve 2-4 lůžkových krásných pokojích v unikátních zámeckých prostorách (příslušenství na chodbě) a v apartmánech.
 • Prostorné pokoje jsou vybaveny pohodlnými lůžky a dobovým nábytkem, prostě bydlení „na zámku“.
 • Na zahradě je venkovní posezení.
6. cyklovíkend, zámek Lobeč a Máchův kraj

Stravování - polopenze

 • Polopenze se snídaněmi formou bohatého bufetu. Večeře v zámeckém sále s krbem.
 • Páteční menu: Dančí na smetaně s brusinkami
 • Sobotní menu - raut: např. buřty na pivě, 2 druhy mini řízečků, bažant v zelenině, pečené kuřecí paličky, pečené brambory, rýže, domácí pečivo,
 • bramborový salát, zeleninové saláty, domácí sladké ke kávě.  

Náročnost - 2

Zvlněný terén s občasnými táhlejšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Převážně silničky s minimálním provozem a cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava malým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 2x ubytování v hotelu s polopenzí včetně rautu
 • ochutnávku vín
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné na hrad Houska
 • ochutnávku cidru s prohlídkou cidérky


Termín zájezdu02.10. - 04.10.2020
Počet dní3 (3 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena3 650 Kč
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
02.10. - 04.10.2020 3 (3 dny programu) HOT / PP 3 650 Kč