6. cyklovíkend, zámek Lobeč a Máchův kraj ()

Česká republika | 0 - 143 km na kole / Ubytování na zámku Lobeč | doprovodný program | skupina do 20 osob
Zájezd je volný

Termín zájezdu

09.10. - 11.10.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPřipravili jsme pro Vás cyklistické výlety v překrásných přírodních oblastech Lužických hor, řek Svitávky a Ploučnice, Židlovské obory, ale především v překrásném prostředí Kokořínska a Máchova kraje. Bydlet budeme v romantickém zázemí na zámku v Lobči, v krásných a prostorných pokojích a apartmánech. Večeřet budeme v jedinečných prostorách zámku, k relaxaci nám poslouží zámecký park se zahradou. Společně posedíme při svíčkách u vína ve starém zámeckém sklepu ze 16. století; rádi Vás také pozveme na naše archivní víno, které je zde již dlouhá léta bezpečně uloženo. Zajímavostí bude návštěva výrobny cideru s ochutnávkou. To vše je možné na našem tradičním cyklovíkendu zažít, abychom neměli dlouhou chvíli. Hlavní je však náš cyklistický program. Čekají nás tři cyklistické trasy v nejkrásnějších místech, které může zdejší romantický kraj nabídnout. Užijte si s námi cyklistický víkend na zámku!

Program zájezdu

1. den: na kole Z LUŽICKÝCH HOR DO MÁCHOVA KRAJE 40 - 65 km. Stále na jih. První výlet našeho cyklovíkendu zahájíme v Lužických horách v obci Krompach. Prvních 20 km budeme prakticky stále mírně sjíždět údolím říčky Svitávky, která se za Zákupy vlévá do Ploučnice. Zde vstoupíme do oblasti CHKO Kokořínsko - Máchův kraj. Přes Provodín dorazíme k Máchovu jezeru, kde je možné etapu ukončit a naším minibusem se svézt zpět do Lobče. Pokračujeme-li, dojedeme do Doks, po staré Poštovní cestě na rozcestí Pankrác, z údolí pod Bezdědicemi vystoupáme do Nosálova a dojedeme na zámek Lobeč. Po příjezdu se ubytujeme, následuje večeře a program v rámci místních možností.
2. den: PLOUČNICE - LOBEČ 55 km. Z Osečné vyjedeme po cyklostezce Ploučnice k Hamerskému jezeru. Bývalým vojenským prostorem, dnes Geoparkem Ralsko a Židlovskou oborou dojedeme do Ralska. Projedeme areálem Vrchbělá, kolem Bezdězu a přírodou CHKO Kokořínsko - Máchův kraj přes Nosálov do Lobče. 
3. den: MÁCHŮV KRAJ 48 - 55 - 62 km / zkrácení – 11 km. Po snídani vyrazíme na kole přes Nosálov cca 150 výškových metrů pod Vrátenskou horu, kde je rozhledna se širokým kruhovým rozhledem. Pěknou přírodní cyklostezkou budeme pokračovat na hrad Houska (možnost prohlídky), na rozcestí pod Hradem se můžeme občerstvit v hospůdce se sympatickým názvem "Na konci sil". Za Černým dolem vjedeme do Kokořínského údolí. Pak můžeme odbočit na cyklostezku kolem hradu Kokořín, nebo jet rovně Kokořínským údolím. Projedeme Zadním, Libeňským a Radouňským dolem do pěkné vesnice Chorušice (hospoda) s rozlehlou návsí. Zde poslední výlet ukončíme, nebo dojedeme něco přes deset kilometrů do Lobče. V podvečer sbalení věcí a odjezd domů.

Doplňkový program v místě pobytu:
Se zájemci navštívíme Cidérku Lobeč s ochutnávkou. V malé rodinné firmě se zde vyrábí z jablek a hrušek pomalou fermentací a dlouhou dobou zrání v tancích kvašený cider; ovoce pochází výhradně ze zámeckých sadů. Kromě cidrů dělají také mošty a bylinkové sirupy z vlastní zahrady a z okolních luk a lesů.
Po Večerním zámeckém rautu si necháme slehnout a pak se přesuneme do Zámeckého vinného sklepa ze 16. století, kde ochutnáme vína z našeho archivu a společně si užijeme pohádkovou atmosféru, kde čas ubíhá rychleji než na zemi.

Ubytování - zámek v Lobči

 • 2 noci na zámku v Lobči ve 2-3 lůžkových krásných pokojích v unikátních zámeckých prostorách (příslušenství na chodbě) a v apartmánech.
 • Prostorné pokoje jsou vybaveny pohodlnými lůžky a dobovým nábytkem, prostě bydlení „na zámku“.
 • Na zahradě je venkovní posezení.
6. cyklovíkend, zámek Lobeč a Máchův kraj

Stravování - polopenze

 • Polopenze se snídaněmi formou bufetu. Večeře v zámeckém sále s krbem.
 • Páteční menu: Dančí na smetaně s brusinkami
 • Sobotní menu - raut: např. buřty na pivě, 2 druhy mini řízečků, bažant v zelenině, pečené kuřecí paličky, pečené brambory, rýže, domácí pečivo,
 • bramborový salát, zeleninové saláty, domácí sladké ke kávě.  

Náročnost - 2

Zvlněný terén s občasnými táhlejšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Převážně silničky s minimálním provozem a cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 2x ubytování v hotelu s polopenzí včetně rautu
 • ochutnávku archivních vín
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné na hrad Houska
 • ochutnávku cidru s prohlídkou cidérky


Termín zájezdu09.10. - 11.10.2020
Počet dní3 (3 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena3 647 Kč

Slevy a příplatky: Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
09.10. - 11.10.2020 3 (3 dny programu) HOT / PP 3 647 Kč

Slevy a příplatky:

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.