Apulie - na kole poloostrovem Salento (APU201-1BUS)

Itálie | 1 - 280 km na kole | 10/8 denní zájezd - apartmány a studia | BUS
Zájezd je volný

Termín zájezdu

08.10. - 17.10.2020

Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika v tradiční Itálii, nezasažené masovou turistikou
Pláže Jadranu a Jónského moře - Lecce, Galipolli, Alberobello - kraj Trulli - Via Traiana

„Pobřeží mírně zvlněné s krásnými plážemi, vnitrozemí vyprahlé, prostoupené olivovými sady a vinicemi. Takové je Salento, proslulý "podpatek italské boty". Autentickou italskou oblast dosud nezkazil mezinárodní turismus, i pro ostřílené cestovatele tak může být výlet na Salento cestou do neznáma“.  www.cestovani.idnes.cz.

Hledáte pravou Itálii, kde čas plyne pomalu jako ve starých Felliniho filmech? To vše Vám nabídne podpatek italské boty, Apulie, Salentinský poloostrov, který leží zcela stranou od masového turismu. Je to bezpečný, rovinatý až mírně zvlněný cyklistický ráj. Zde budeme jezdit na kole po málo frekventovaných silničkách, vedoucích po mořském pobřeží i vnitrozemím, kde nás okouzlí působivá městečka rozseta jako perly na náhrdelníku. Na osamělých cyklostezkách objevíme nekonečné olivové háje. Koupat se budeme na písečných plážích se zářivými útesy. A až se budeme dívat z bazilikoy De Finibus Terrae, na konci světa, na vody Jaderského a Jónského moře, budeme mít pocit nekonečna…  

Program zájezdu

 • 1. den: ODJEZD AUTOBUSEM
  Ranní odjezd a přejezd přes Německo, Rakousko a Brennerský průsmyk do Itálie, cesta podél pobřeží Jaderského moře do Bari.
 • 2. den: PŘÍJEZD  DO BARI
  Příjezd autobusem do Bari, vyzvednutí letecké skupiny, transfer do apartmánové rezidence, ubytování.
 • 3. den: PŘÍRODNÍ PARK COSTA OTRANTO 44-54 km
  Z "brány Orientu", z nejvýchodnějšího města Itálie Otranta pojedeme pobřežní cestou podél Jaderského moře na konec "italského podpadku". Cesta povede přes Porto Badisco a přímořské lázně Santa Cesarea Terme do Santa Maria di Leuca.
 • 4. den: Z KONCE SVĚTA POBŘEŽÍM JÓNSKÉHO MOŘE 43 km
  Po ranním transferu do Sta. Maria di Leuca nejprve navštívíme baziliku Santa Maria De Finibus Terrae ("Na konci světa"). Pak se již vydáme pobřežím se starými strážními věžmi (např. Torre Vado), přírodním parkem Ugento a přes přístavní městečka do ubytování. Cestou krásné pláže (např. u Pescoluse). Zbytek dne strávíme na pláži u našich apartmánů, večer se můžeme nechat unést atmosférou rybářského městečka Gallipoli.
 • 5. den: GALLIPOLI A PORTO CESAREO 50 km
  Z ubytování vyjedeme kolem bílých pláží do Gallipoli a pokračujeme pobřežím Tarantského zálivu do Porto Cesareo, cíl etapy je u krásné pláže. Podvečer navštívíme Lecce (UNESCO) - italskou metropoli baroka s úžasně zdobenými stavbami (Piazza Duomo a Piazza Sant'Oronzo, chrám Santa Croce, římský amfiteátr).
 • 6. den: POBŘEŽÍ OSTUNI 45 km
  Po ranním naložení zavazadel přejedeme do Ostuni, opevněného "bílého města" a jednoho z nejhezčích měst v Itálii. Po prohlídce historického centra (náměstí Piazza della Liberta s gotickou katedrálou, bílé uličky) zahájíme etapu, která nás dovede k přírodnímu parku Torre Guacetto (pláže) a do ubytování na následující 3 noci.   
 • 7. den: KRAJEM TRULLI 45 km
  Dnes nás čeká cyklistika od jedinečného jeskynního systému Grotte di Castellana do městečka Alberobella (UNESCO) s unikátní architekturou - zdejší domky jsou postavené v tzv. stylu trulli, bez malty z opracovaných kamenů a střechou s kruhovým půdorysem. Dále krajem Trulli přes Locorotondo do pitoreskního městečka Cisternino s úzkými křivolakými uličkami.
 • 8. den: MONOPOLI & CYKLOSTEZKA VIA TRAIANA 45 km
  Poslední cyklistický výlet povede pobřežím historického města Monopoli k majáku Torre Canne, k dolmenu Montalbano a dále krajem olivových hájů po cyklostezce Via Traiana do ubytování.
 • 9. a 10. den: ODJEZD AUTOBUSEM
  Odjezd autobusem do ČR, časný ranní návrat do nástupních míst.

Ubytování - apartmány

 • 4x u moře v rezidenci v Marina di Mancaversa v prostorných 4lůžkových dvouložnicových apartmánech s příslušenstvím, obývacím prostorem, kuchyňkou a terasou.

 • 3x u moře v rezidenci Barbara v Marina di Ostuni v komfortních 2lůžkových studiích s příslušenstvím, kuchyňkou a balkonem.

 • K dispozici je bazén

Apulie - na kole poloostrovem Salento

Stravování - vlastní

Snídaně individuální v apartmánech (nákup potravin), večeře individuálně v místních restauracích např. Gli Archi Villanova (400 m od rezidence Barbara) nebo v lidových restauracích v Marina di Mancaversa za srovnatelné ceny s cenami v ČR  -  nebo možnost vaření v apartmánech. Není potřeba vozit zásobu potravin z domova - vše lze nakoupit na místě.

Náročnost - 2

Převážně rovinatý až mírně zvlněný terén, asfaltové cesty s mírným provozem, místy zpevněné, velmi dobře sjízdné cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Praha, Plzeň

Poznámka

. U autobusové varianty může být program nájezdu do Bari upraven, pokud letecká společnost změní čas odletu.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v apartmánech a studiích
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu08.10. - 17.10.2020
Počet dní10 (6 cyklistických dní)
SlužbyAP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena16 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 5500 Kč. Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
08.10. - 17.10.2020 10 (6 cyklistických dní) AP 16 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 5500 Kč.

Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.
Informace o slevách a bonusech 2020 zde.