Apulie - na kole poloostrovem Salento, LETECKY (APU212-LET)

Itálie | 1 - 280 km na kole | 10/8 denní zájezd - apartmány a studia | LETECKY
Zájezd je volný


Termín zájezdu

28.05. - 04.06.2021

Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.Cyklistika v tradiční Itálii, nezasažené masovou turistikou
Pláže Jadranu a Jónského moře - Lecce, Galipolli, Alberobello - kraj Trulli - Via Traiana

„Pobřeží mírně zvlněné s krásnými plážemi, vnitrozemí vyprahlé, prostoupené olivovými sady a vinicemi. Takové je Salento, proslulý "podpatek italské boty". Autentickou italskou oblast dosud nezkazil mezinárodní turismus, i pro ostřílené cestovatele tak může být výlet na Salento cestou do neznáma“.  

Hledáte pravou Itálii, kde čas plyne pomalu jako ve starých Felliniho filmech? To vše Vám nabídne podpatek italské boty, Apulie, Salentinský poloostrov, který leží zcela stranou od masového turismu. Je to bezpečný, rovinatý až mírně zvlněný cyklistický ráj. Zde budeme jezdit na kole po málo frekventovaných silničkách, vedoucích po mořském pobřeží i vnitrozemím, kde nás okouzlí působivá městečka rozseta jako perly na náhrdelníku. Na osamělých cyklostezkách objevíme nekonečné olivové háje. Budeme jezdit po asfaltových nebo polních cestách s mírným provozem, které se vinou sluncem zalitou mírně zvlněnou krajinou s výškovými rozdíly maximálně 300 m podél olivových hájů a vinic. Koupat se budeme na písečných plážích se zářivými útesy. A až se budeme dívat z bazilikoy De Finibus Terrae, na konci světa, na vody Jaderského a Jónského moře, budeme mít pocit nekonečna…

Program zájezdu

 • 1. den: ODLET DO BARI
  Odlet z Prahy do Bari, transfer do apartmánové rezidence, ubytování, cyklistika po okolí.
 • 2. den: PŘÍRODNÍ PARK COSTA OTRANTO 44-54 km
  Z "brány Orientu", z nejvýchodnějšího města Itálie Otranta pojedeme pobřežní cestou podél Jaderského moře na konec "italského podpadku". Cesta povede přes Porto Badisco a přímořské lázně Santa Cesarea Terme do Santa Maria di Leuca.
 • 3. den: Z KONCE SVĚTA POBŘEŽÍM JÓNSKÉHO MOŘE 43 km
  Po ranním transferu do Sta. Maria di Leuca nejprve navštívíme baziliku Santa Maria De Finibus Terrae ("Na konci světa"). Pak se již vydáme pobřežím se starými strážními věžmi (např. Torre Vado), přírodním parkem Ugento a přes přístavní městečka do ubytování. Cestou krásné pláže (např. u Pescoluse). Zbytek dne strávíme na pláži u našich apartmánů, večer se můžeme nechat unést atmosférou rybářského městečka Gallipoli.
 • 4. den: GALLIPOLI A PORTO CESAREO 50 km
  Z ubytování vyjedeme kolem bílých pláží do Gallipoli a pokračujeme pobřežím Tarantského zálivu do Porto Cesareo, cíl etapy je u krásné pláže. Podvečer navštívíme Lecce (UNESCO) - italskou metropoli baroka s úžasně zdobenými stavbami (Piazza Duomo a Piazza Sant'Oronzo, chrám Santa Croce, římský amfiteátr).
 • 5. den: POBŘEŽÍ OSTUNI 45 km
  Po ranním naložení zavazadel přejedeme do Ostuni, opevněného "bílého města" a jednoho z nejhezčích měst v Itálii. Po prohlídce historického centra (náměstí Piazza della Liberta s gotickou katedrálou, bílé uličky) zahájíme etapu, která nás dovede k přírodnímu parku Torre Guacetto (pláže) a do ubytování na následující 3 noci.   
 • 6. den: KRAJEM TRULLI 45 km
  Dnes nás čeká cyklistika od jedinečného jeskynního systému Grotte di Castellana do městečka Alberobella (UNESCO) s unikátní architekturou - zdejší domky jsou postavené v tzv. stylu trulli, bez malty z opracovaných kamenů a střechou s kruhovým půdorysem. Dále krajem Trulli přes Locorotondo do pitoreskního městečka Cisternino s úzkými křivolakými uličkami.
 • 7. den: MONOPOLI & CYKLOSTEZKA VIA TRAIANA 45 km
  Poslední cyklistický výlet povede pobřežím historického města Monopoli k majáku Torre Canne, k dolmenu Montalbano a dále krajem olivových hájů po cyklostezce Via Traiana do ubytování.
 • 8. den: ODLET DO PRAHY
  Transfer na letiště do Bari, odlet z Bari a přílet do Prahy.

Ubytování - apartmány

 • 4x u moře v rezidenci v Marina di Mancaversa v prostorných 4lůžkových dvouložnicových apartmánech s příslušenstvím, obývacím prostorem, kuchyňkou a terasou.

 • 3x u moře v rezidenci Barbara v Marina di Ostuni ve 2lůžkových studiích s příslušenstvím, kuchyňkou a balkonem.

 • Změna rezidence vyhrazena.

Apulie - na kole poloostrovem Salento, LETECKY

Stravování 

Snídaně individuální v apartmánech, večeře v místních cenově příjemných restauracích např. Gli Archi Villanova (400 m od rezidence) nebo v lidových restauracích v Marina di Mancaversa za srovnatelné ceny s cenami v ČR - nebo možnost vaření v apartmánech. Není potřeba vozit zásobu potravin z domova - vše lze nakoupit na místě.

Náročnost - 2

Převážně rovinatý až mírně zvlněný terén, asfaltové cesty s mírným provozem, místy zpevněné, velmi dobře sjízdné cyklostezky.

Nástupní místa:
Praha, letiště Václava Havla nebo Bari, Karol Wojtyla airport.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Děti do 11,99 let - sleva 15% z ceny zájezdu

 • Při letecké přepravě (cesta může být individuální, bez průvodce CK, při check-in zástupce CK) absolvujete program zájezdu bez přejezdu autobusem z/do ČR.
 • Kola a velká zavazadla Vám předem naložíme a dopravíme na místo naším autobusem se speciálním cyklovlekem Bikeliner. Cesta letadlem je pouze nalehko s malým kabinovým zavazadlem.
 • Kolo a přepravované zavazadlo je třeba po dohodě vyzvednout po příjezdu autobusu do ČR.
 • Vyhrazujeme si právo změny ceny leteckého zájezdu v závislosti na vývoji cen letenek.

Cena zájezdu zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha - Bari
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v apartmánech a studiích
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění 

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu28.05. - 04.06.2021
Počet dní8 (7 cyklistických dní)
SlužbyAP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena21 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč. Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
28.05. - 04.06.2021 8 (7 cyklistických dní) AP 21 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč.

Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.
Informace o slevách a bonusech zde.