Apulie - Salento a Gargano komfortně (APU191)

Itálie | 10denní zájezd - apartmány a hotely*** - 6x polopenze - bez nočních přejezdů
Apulie - Salento a Gargano komfortně
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

04.10. - 13.10.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemTa pravá Itálie - země Trulli, pláže, nedozírné olivové háje, pitoreskní městečka a mořské obzory

„Pobřeží mírně zvlněné s krásnými plážemi, vnitrozemí vyprahlé, prostoupené olivovými sady a vinicemi. Takové je Salento, proslulý "podpatek italské boty". Autentickou italskou oblast dosud nezkazil mezinárodní turismus, i pro ostřílené cestovatele tak může být výlet na Salento cestou do neznáma“.  www.cestovani.idnes.cz.

Hledáte pravou Itálii, kde čas plyne pomalu jako ve starých Felliniho filmech? Pak zvolte Apulii; národní park Gargáno a poloostrov Salento, pravý cyklistický ráj. Zde budeme jezdit na kole po málo frekventovaných silničkách, vedoucích po mořském pobřeží i vnitrozemím, kde nás okouzlí působivá městečka rozseta jako perly na náhrdelníku. Na osamělých cyklostezkách objevíme nekonečné olivové háje a lesy národního parku Gargáno. Užijeme si jedinečný kraj mezi Jaderským a Jónským mořem a přátelskost, pohostinnost a vyrovnanost jižních Italů. Ještě stále neznámý jihovýchod Itálie nám otevře své krásy; ne vždy na první pohled, však již při druhém podlehnete kouzlu této oblasti.   

Program zájezdu

 • 1. den: ODJEZDOVÝ DEN. Časný ranní odjezd a přejezd přes Brenner, Jižní Tyrolsko a Pádskou nížinu do oblasti Ancona - Senigallia, ubytování v hotelu.
 • 2. den: LAGO DI VARANO (48 km). Po snídani přejedeme autobusem podél pobřeží Jadranu na poloostrov Gargáno. V San Nicandro Gargánico  zahájíme náš cyklistický program na trase přes Lago di Verano a podél pobřeží do Rodi. Po krátkém transferu do hotelu ve Vieste, ubytování na dvě noci.
 • 3. den: NÁRODNÍ PARK GARGÁNO (50 - 75 km). Po snídani přejedeme autobusem na start dnešní etapy (sportovnější cyklisté mohou začít přímo od hotelu). Od lesní obory (800 m) pojedeme na kole srdcem národního parku do Monte St. Angelo (podpora autobusu při výjezdu 300 m z údolí do Monte St. Angelo). Po krátké procházce městem, návštěvě skalního kostela a pauze na oběd nás čeká překrásný 15 km sjezd k moři do Golfo di Manfredonia; v Porto di Mattinata cestu zakončíme.
 • 4. den: KRAJEM TRULLI / ALBEROBELO (45 km). Po snídani přejedeme autobusem přes Manfredonii podél zálivu s pěknými výhledy na Jadran na poloostrov Salento. Z Castellana Grotte pojedeme na kole do Alberobella a dále údolím Itria do srdce kraje Trulli; přes Locorotondo do městečka Cisternino s nádherně křivolakými uličkami. Zemi zde charakterizují kamenné okrouhlé stavby Trulli s geniální geometrickou strukturou. V podvečer dojedeme autobusem do hotelu, ubytování na dvě noci.
 • 5. den: OSTUNI A OLIVOVÉ HÁJE (40 - 63 km). Po úzkých asfaltových cestách mezi staletými olivovníky dojedeme do bílého, zdálky svítícího maurského Ostuni, které patří k nejhezčím jihoitalským městům. Po polední pauze v poklidném Carovignu dosáhneme přímořské přírodní rezervace Torre Guacetto a podél pobřeží dokončíme cyklistický okruh.
 • 6. den: POBŘEŽÍ JADRANU (51 - 72 km). Po snídani transfer autobusem do Rocca. Zde začíná dnešní cyklistický výlet pobřežní cyklotrasou podél Jaderského moře přes Otranto k nejjižnějšímu cípu Apulie, kde se slévají vody Jaderského a Jónského moře. Dojezd autobusem do hotelu, ubytování na tři noci.
 • 7. den: POBŘEŽÍ JÓNSKÉHO MOŘE (40 - 50 km). Po dopolední prohlídce baziliky De Finibus Terrae (Na konci světa) v Santa Maria di Leuca pojedeme na kole podél pláží Jónského moře a přírodním parkem Ugento do Marina di Mancaversa / Galipolli; odpoledne bude čas užít si koupání v Jónském moři.
 • 8. den: GALLIPOLI A LECCE (47 km). Dnešní trasa nás přivede k bílým plážím Baia Verde a do Gallipolli, perle pobřeží Jónského moře. Na skalnatém poloostrově leží staré město, již z dálky rozeznatelné; ve starém přístavu rybáři spravují sítě. Dále pojedeme podél pobřeží do Porto Cesareo. Podvečer navštívíme Lecce, hlavní město Salentského poloostrova s nádherným barokním historickým centrem.  
 • 9. den: VIA TRAIANA (30 km). Po snídani nejprve přejedeme autobusem do Marina di Ostuni. S Apulií se rozloučíme závěrečným cyklistickým výletem krajem olivových hájů po Via Traiana kolem Dolmenu di Montalbano k majáku Torre Canne a k plážím Torre Egnazia. Odpoledne nás autobus odveze do hotelu v oblasti Ancony.
 • 10. den: Po snídani odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Ubytování - hotely*** a apartmány

 • 2 noci v Seniggalii v hotelu Ambasciarori***. Pokoje jsou vybaveny koupelnou a terasou.
 • 2 noci na pobřeží ve Vieste / Gargano v hotelu Cristalda*** 100 m od pobřeží. Prakticky zařízené pokoje s příslušenstvím mají balkon nebo malou terasu, výhled na moře či kopce, klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, minibar.
 • 2 noci na pobřeží v Torre Santa Sabina v hotelu Reverse***. Všechny pokoje jsou vybaveny TV a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem a bidetem. K dispozici jsou také župany, bezplatné toaletní potřeby a fén. Hotel má terasu a soukromou pláž.
 • 3 noci u moře v oblasti Marina di Mancaversa - Galipolli v 2-4 lůžkových 1-2 ložnicových apartmánech.
Apulie - Salento a Gargano komfortně

Stravování

Na přejezdu, ve Vieste a v Torre Santa Sabina polopenze - snídaňový bufet a servírované večeře, tříchodové menu. V apartmánech stravování vlastní (obchody, snídaňové bary, levné jihoitalské pizzerie, kde se výborně najíme a napijeme - domácí víno, saláty, pizza, masové speciality, kus pravé Itálie).

Náročnost - 1,5

Převážně rovinatý až mírně zvlněný terén, asfaltové cesty s mírným provozem, případně nezpevněné dobře sjízdné cesty.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování v hotelech***
 • 6x polopenze
 • 3x ubytování v apartmánech u moře
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu04.10. - 13.10.2019
Počet dní10 (8 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
15 500 Kč
Základní cena19 600 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
18 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
04.10. - 13.10.2019 10 (8 dní programu) HOT / PP 19 600 Kč 18 900 Kč 15 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT