Bavorsko - na kole od Alp k jezerům (AMM211)

Německo | 0 - 390 km na kole | 4denní zájezd | bavorský gasthof s polopenzí | bez nočních přejezdů
Zájezd je volný


Termín zájezdu

09.09. - 12.09.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Kraje Ammergau a Pfaffenwinkel - na kole pod bavorskými Alpami a kolem jezer Forggensee, Ammersee a Starnbergersee

Tolik přírodních krás, jako má Bavorsko, byste jinde v Německu na jednom místě těžko hledali. Naše cyklistické putování kraji Ammergau a Pfaffenwinkel a kolem bavorských jezer začíná okružní cyklostezkou kolem jezera Starnbergersee, v jehož vodách ukončil svůj život král Ludvík II. Také druhá etapa nám dá vzpomenout na tohoto bavorského panovníka. Začíná u zámku Linderhof, který si včetně Venušiny jeskyně a okolních zahrad budeme moci před startem prohlédnout. Cyklistický výlet k jezeru Forggensee zahájíme u další věhlasné památky - světoznámého poutního kostela ve Wies. Závěrečná etapa nás podél řeky Ammer přivede k jezeru Ammersee v regionu Alpenvorland. Čekají nás pěkné cyklistické výlety zemitým bavorským venkovem s historickými památkami a rekreačními oblastmi bavorských jezer.

Program zájezdu

 • 1. den: OKOLO JEZERA STARNBERGERSEE 52 km
  Ranní odjezd autobusem a příjezd do Německa. Náš první cyklistický výlet povede podél břehů a kolem čistých vod jezera Starnbergersee, které po perfektně značených cyklostezkách objedeme kolem dokola. Na trase je spousta mozností k odpočinku v jednotlivých rekreačních oblastech.

 • 2. den: POD AMMERGAUSKÝMI ALPAMI 50 km
  Po snídani přejedeme autobusem do Grasswangského údolí, které leží přímo pod Ammergauskými horami. Od zámku Linderhof, který nechal postavit bavorský panovník Ludvík II (možnost prohlídky zámku a areálu zahrad), sjedeme do Oberammergau k řece Ammer. Převážně povodí této řeky nás dovede do cíle etapy.

 • 3. den: JEZERO FORGGENSEE 47 km
  Dnešní etapa začíná u nádherně zdobeného poutního kostela ve Wies, dějiště zázraku. Zvlněnou krajinou dojedeme k jezeru Bannwaldsee a do Schwangau, odkud je přímo z cyklostezky výhled na zámek Neuschwanstein. Dalších 30 km pojedeme po pěkné cyklostezce kolem jezera Forggensee a užijeme si krásné výhledy na jezero a na panorama Bavorských Alp.

 • 4. den: PODÉL ŘEKY AMMER K JEZERU AMMERSEE 56 km
  Závěrečná etapa krajem Pfaffenwinkel nás povede po trase cyklostezky Ammer - Amper; podél břehů řeky Ammer projedeme Weilheim (možnost vděčné zajížďky do centra městečka). V Diessen am Ammersee se již dotkneme jezera, podél jehož břehů dojedeme posledních 15 km do Echingu. V odpoledních hodinách odjezd do ČR, návrat do půlnoci.

Ubytování - hotel, gasthof

4 noci v kvalitním bavorském hotelu nebo gasthofu, 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím. Místo ubytování bude upřesněno na webu.

Stravování

Polopenze - snídaňový bufet a večerní menu o 3 chodech, regionální kuchyně.

Náročnost - 1,5

Rovinaté cyklostezky kolem jezer Stanbergersee a Ammersee, kopcovitější, ale nenáročný profil trasy kolem jezera Forggensee. Nenáročný profil cyklotrasy krajem Ammergau. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemný štěrk.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, , provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha -Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 3x ubytování v bavorském gasthofu
 • 3x polopenze
 • turistická taxa
 •  průvodce a informační materiály
 •  pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • případné vstupy

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu09.09. - 12.09.2021
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 900 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
09.09. - 12.09.2021 4 (4 dny programu) HOT / PP 9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 900 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.