Cyklistické jaro v Ticinu (TIC191)

Švýcarsko, Itálie | 7denní zájezd - hotel** se snídaní - ubytování v Itálii nad Lago Maggiore
Cyklistické jaro v Ticinu
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

13.05. - 19.05.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemÚdolí Verzasca - Lago Maggiore - Lago di Lugano - Lago di Varesecy - sluneční lázně Švýcarska a Itálie

Ticino je nejjižnější a nejteplejší kanton Švýcarska, oblast pro Čechy téměř neznámá. Na jižní straně Alp návštěvníka přivítá pravá italská atmosféra, mírné klima, palmy na čistých plážích, krásná údolí, románské kostely a malebné ulice, na kterých se rozkládají živá náměstí. Ticino nabízí vedle hor a údolí Tessinských Alp také typicky jižní atmosféru. Na našem zájezdu budeme převážně sjíždět údolími k jezeru Lago Maggiore, pojedeme kolem jezera Lugano, projedeme si úžasné údolí Verzasca, magické údolí Maggia, jedna z etap povede údolím k jezeru Lago di Varese. Díky středomořskému klima zde na jaře zažijeme krásu květů magnólií, kamélií, oleandrů a dalších jihoevropských rostlin a stromů.  Ticino & Lago Maggiore - to jsou sluneční lázně Švýcarska a Itálie.

 

Program zájezdu

 • 1 a 2. den: SAN BERNARDINO - LAGO MAGGIORE (64 km). Po večerním odjezdu a přejezdu autobusem přes Mnichov, Bregenz, Vaduz a Chur dosáhneme San Bernardino (1.660 m). Zde nasedneme na kola a pojedeme po staré silnici, vedoucí ze sedla, dolů údolím. Přes Soazzu (540 m) a Roveredo (275 m) dorazíme do Bellinzony (220 m), města třech hradů a hlavního města kantonu Ticino. Přes úrodnou rovinu Piani di Magadino nás cesta přivede k Lago Maggiore. Odtud je to již jen kousek autobusem do hotelu.
 • 3. den: VALLE MAGGIA - ASCONA (45 km). Po snídani nás autobus odveze do Valle Maggia. Odstartujeme v Bignasco (440 m). Přes vesnice Someo, Maggia (340 m) a Avegno dosáhneme konce údolí u Ponte Brolla, známém horolezecké oblasti s výrazným řečištěm řeky Maggia. Odtud pojedeme dál do Intragny (300 m). Po krátkém sjezdu přijedeme přes Losone do Ascony, perly jezera Maggiore. Po okruhu městem bude dost času na návštěvu starého města nebo slunění na plážové promenádě.
 • 4. den: LAGO DI LUGANO (48 km). Dnes dojedeme autobusem do Riva San Vitale na jižním okraji Lago di Lugano. Zde startujeme okruh po západní části jezera se zastávkami v Ponte Tresa, Casalano, Morcote a Melide (Swiss Miniatur) do Paradisa. Jedním z vrcholů dne bude nezapomenutelná jízda ozubnicovou železnicí na horu San Salvatore za panoramatickým výhledem na Lugano a jezerní oblast.  
 • 5. den: VALLE VERZASCA (55 km). V Lavertezzo (565 m) odstartujeme dnešní cyklistický výlet. Po prohlídce římského mostu pojedeme mírným stoupáním vzhůru údolím do Sonogna (930 m) a podíváme se na vodopády. Po polední pauze začíná naše cesta údolím řeky Verzasca. U Lago di Vogorno (535 m) budeme obdivovat 220 m vysokou zeď přehrady, užijeme si serpentiny do Gordoly (200 m) s nádherným výhledem přes Lago Maggiore. Sjedeme k jezeru, kde nás pobřežní promenáda přivede do mondénního Locarna.
 • 6. a 7. den: JEZERA MAGGIORE - VARESE - COMABBIO (42 - 57 km). Dnešní etapu zahájíme přímo z hotelu; po snídani nás čeká třináctikilometrový sjezd z hor k jezeru Maggiore. Trajekt nás převeze i s našimi koly na druhý břeh do Lavena; po rovině údolím pod masívem Campo dei Fiori dosáhneme Lago di Varese. V Gavirate máme možnost zvolit kratší trasu / cyklostezku po západním, nebo delší po východním břehu jezera. Tak jako tak, obě cyklistické varianty se setkají, aby společně dorazily k jezeru Comabbio, kde nás čekají poslední kilometry do cíle v Mercallo. Odpoledne se autobusem vydáme na cestu domů; cestou kolem Lugana a Bellinzony se rozloučíme s Ticinem.  Příjezd v nočních hodinách.  

Ubytování - hotel** s rodinnou atmosférou

 • Hotel Albergo Canetta** v italské vesnici Polino di Premeno v nadm. výšce 750m. Mírné klima, nádherné panorama jezera a jeho ostrovů.
 • Hotel má pěknou zahradu, terasu a společenskou lounge. Restaurace, bar, bezvadný servis pod vedením majitele.
 • Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a TV.
Cyklistické jaro v Ticinu

Stravování - polopenze

Snídaně formou bufetu. Večeře individuálně v hotelové restauraci nebo nákup potravin (obchod je 150 m od hotelu). Na přání zajistíme polopenzi.

Náročnost - 1,5

Budeme jezdit převážně dolů údolími, což však nevylučuje občasná stoupání. Kolem Lago di Lugano jsou na cyklostezce občasné výjezdy 50 - 70 výškových metrů, v údolí Verzasca budeme pozvolna stoupat k vodopádům - snadno zvládnutelné pro každého rekreačního cyklistu.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v rodinném hotelu**
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy (např. Swiss Miniatur a San Salvatore)
 • trajekt Intra - Laveno


Termín zájezdu13.05. - 19.05.2019
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
8 500 Kč
Základní cena11 400 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
10 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2100 Kč. Příplatek za polopenzi 2.300 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
13.05. - 19.05.2019 7 (5 dní programu) HOT / PP 11 400 Kč 10 900 Kč 8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2100 Kč. Příplatek za polopenzi 2.300 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT