• Naši průvodci a organizace zájezdu
  Průvodci se připravují na své cesty před každou cestou tak, aby byli schopni připravit alternativní program v závislosti například na přírodních podmínkách a počasí, a dělají vše proto, abyste se cítili na našich společných cestách pohodlně a bezpečně. Pro větší stoupání je plánována podpora autobusu, stejně tak jako pro zkrácení delších etap. Pořadí výletů určuje průvodce v závislosti na aktuální situaci. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na drobné změny v programu zájezdu oproti informacím uvedeným v katalogu.
 • Velikost skupiny
  V závislosti na typu a programu zájezdu je velikost skupiny omezena na přibližně 25-35 osob. Minimální počet účastníků pro cykloturistiku je 15 osob. Pro skupiny 30 a více osob se předpokládá s přítomností druhého průvodce nebo koncového (TECHNICKÉHO) spolupracovníka.
 • Naše cyklistické přívěsy BIKELINER
  S námi nemusíte mít obavy o svá kola, pokud jde o způsob jejich přepravy. Vlastníme čtyři robustní high-tech přívěsy, vyrobené v Německu. Jejich celokovová uzamykatelná konstrukce s bezpečnostním kováním a zámky chrání kola proti neoprávněné manipulaci; systém ukládání kol je rychlý, šetrný a jednoduchý. Čtyřicet kol naložíme do dvaceti minut a vyložíme za deset. Spolehlivě přepravíme běžná kola i elektrokola všech rozměrů stejně jako v poslední době tak populární koloběžky.
 • Doporučené kolo
  Naše cyklistické trasy vedou většinou po kvalitních cyklostezkách a místních silničkách s minimálním provozem. Menší část tras vede po snadno sjízdných lesních a písčitých cestách či šotolině. Výlety v pohodě zvládnete na běžném trekingovém nebo horském kole, cesty vám ulehčí elektrokola. Převážná část zájezdů je vhodná i pro koloběžky.
 • Přeprava kol
  Na našich zájezdech bude vaše kolo přepravováno bezkonkurenčně bezpečně a bez vzájemného dotyku v našich speciálních přívěsech, zadních nosičích nebo v autobusu. Prosíme však o pochopení, že kola a zavazadla jsou pro případ vloupání a odcizení z uzavřených dopravních prostředků pojištěna do max. výše 30.000 Kč na jednu škodní událost. Malé škody až do výše 1.000 Kč jsou vyloučeny z pojistného plnění.
 • Přeprava zavazadel
  Prosíme o pochopení, že na naších zájezdech kromě vašeho příručního zavazadla, cestovního zavazadla a sportovních potřeb nepřepravujeme žádná další zavazadla s nápoji.
 • Podpora autobusu
  Pro všechny zájezdy, na které se v rámci popisu programu vztahuje podpora autobusu, je uvedena míra obtížnosti včetně podpory autobusu. Pro cyklisty, kteří tuto podporu nevyužijí, se obtížnost zvyšuje.
 • Stupně obtížnosti

  1. lehká Jízda na kole téměř vždy po rovinatých úsecích, které lze bez velkých obtíží zvládnout. Stoupání maximálně 100 – 200 m v denním průměru.

  2. středně těžká Kopcovitější trasy s částečně delšími lehkými stoupáními do 400 m denního průměru.

  3. těžká Vlnité a kopcovité (horské) trasy s některými delšími výjezdy do 750 m denního průměru.

  4. velmi těžká Hornatý profil cyklotras. Možná bude nutné vypořádat se s delšími výjezdy nebo někdy s menšími horami. Kolem 1.000 m denního průměru.

 • Délka etap
  V závislosti na profilu a podmínkách trasy dosahují naše denní jízdy průměrné délky 30 -70 km.
 • Zvládnou to naše děti?
 • Pokud jsou Vaše děti zvyklé jezdit s Vámi na kole, zájezd bez problémů zvládnou. Vyberete si podle jejich možností kratší či delší výlety, případně vynecháte aktuální program a uděláte si svůj podle doporučení průvodce.
 • Doprovod autobusu
  Pokud je etapa pro Vás příliš dlouhá nebo příliš těžká, máte možnost překonat tyto úseky naším autobusem téměř na všech našich zájezdech.
 • Počasí
  Větru a dešti neumíme poručit; doporučujeme proto na našich cyklistických zájezdech vhodné oblečení pro slunce, vítr a déšť, teplo i chladnější počasí. Dále sluneční brýle a krém s vyšším ochranným faktorem.
 • Náhradní program
  Pokud v důsledku nepříznivého počasí není možné etapu uskutečnit, nabídneme vám alternativní program. O zrušení etapy rozhoduje průvodce s ohledem na zdraví a bezpečnost účastníků.
 • Pauzy na oběd
  V závislosti na trasách jednotlivých etap bude obědová přestávka v přírodě nebo v místních restauracích.
 • Jízdní kolo
  Pro vaši bezpečnost a také pro bezpečnost ostatních účastníků se prosím ujistěte, že máte před začátkem zájezdu vaše kolo v pořádku. Brzdy, světla atd. by měly být funkční. Pozornost věnujte také hloubce vzorku na pláštích. Je-li to nutné, nechte si kolo předem zkontrolovat odborníkem. Doporučujeme vozit s sebou náhradní duši, opravnou sadu, brzdové destičky apod.
 • Výlety
  Na našich denních túrach je délka trasy max. 7-12 km a doba chůze asi 3 - 5 hodin. Obtížnější varianty. Prosíme, Nezapomeňte na druhý pár bot na výměnu!
 • Počasí
  Větru a dešti neumíme poručit; doporučujeme proto na našich cyklistických zájezdech vhodné oblečení pro slunce, vítr a déšť, teplo i chladnější počasí. Dále sluneční brýle a krém s vyšším ochranným faktorem, jakožto i pokrývku hlavy.