Cykloturistické informace

Naši průvodci a organizace zájezdu

Průvodci se připravují na své cesty před každou cestou tak, aby byli schopni připravit alternativní program v závislosti například na přírodních podmínkách a počasí, a dělají vše proto, abyste se cítili na našich společných cestách pohodlně a bezpečně. Pro větší stoupání je plánována podpora autobusu, stejně tak jako pro zkrácení delších etap. Pořadí výletů určuje průvodce v závislosti na aktuální situaci. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na drobné změny v programu zájezdu oproti informacím uvedeným v katalogu.

Velikost skupiny

V závislosti na typu a programu zájezdu je velikost skupiny omezena na přibližně 25-35 osob. Minimální počet účastníků pro cykloturistiku je 15 osob. Pro skupiny 30 a více osob se předpokládá s přítomností druhého průvodce nebo koncového (TECHNICKÉHO) spolupracovníka.

Naše cyklistické přívěsy BIKELINER

S námi nemusíte mít obavy o svá kola, pokud jde o způsob jejich přepravy. Vlastníme čtyři robustní high-tech přívěsy, vyrobené v Německu. Jejich celokovová uzamykatelná konstrukce s bezpečnostním kováním a zámky chrání kola proti neoprávněné manipulaci; systém ukládání kol je rychlý, šetrný a jednoduchý. Čtyřicet kol naložíme do dvaceti minut a vyložíme za deset. Spolehlivě přepravíme běžná kola i elektrokola všech rozměrů stejně jako v poslední době tak populární koloběžky.

Doporučené kolo

Naše cyklistické trasy vedou většinou po kvalitních cyklostezkách a místních silničkách s minimálním provozem. Menší část tras vede po snadno sjízdných lesních a písčitých cestách či šotolině. Výlety v pohodě zvládnete na běžném trekingovém nebo horském kole, cesty vám ulehčí elektrokola. Převážná část zájezdů je vhodná i pro koloběžky.

Přeprava kol

Na našich zájezdech bude vaše kolo přepravováno bezkonkurenčně bezpečně a bez vzájemného dotyku v našich speciálních přívěsech, zadních nosičích nebo v autobusu. Prosíme však o pochopení, že kola a zavazadla jsou pro případ vloupání a odcizení z uzavřených dopravních prostředků pojištěna do max. výše 30.000 Kč na jednu škodní událost. Malé škody až do výše 1.000 Kč jsou vyloučeny z pojistného plnění.

Přeprava zavazadel

Prosíme o pochopení, že na naších zájezdech kromě vašeho příručního zavazadla, cestovního zavazadla a sportovních potřeb nepřepravujeme žádná další zavazadla s nápoji.

Podpora autobusu

Pro všechny zájezdy, na které se v rámci popisu programu vztahuje podpora autobusu, je uvedena míra obtížnosti včetně podpory autobusu. Pro cyklisty, kteří tuto podporu nevyužijí, se obtížnost zvyšuje.

Náročnost (stupně obtížnosti)

Nenáročná: Jízda na kole téměř vždy po rovinatých úsecích, které lze bez velkých obtíží zvládnout. Stoupání maximálně 100 – 300 m v denním průměru.

Středně náročná: Zvlněný terén s částečně delšími lehkými stoupáními do 400 - 600 m denního průměru.

Náročnější: Kopcovitější trasy, delší výjezdy a prudší klesání, převýšení kolem 800 m denního průměru.

Náročná: Kopcovité trasy v horském terénu s převýšením kolem 1.000 m denního průměru.

Elektrokola mohou snížit náročnost i o několik stupňů.

Délka etap

V závislosti na profilu a podmínkách trasy dosahují naše denní jízdy průměrné délky 30 -70 km.

Zvládnou to naše děti?

Pokud jsou Vaše děti zvyklé jezdit s Vámi na kole, zájezd bez problémů zvládnou. Vyberete si podle jejich možností kratší či delší výlety, případně vynecháte aktuální program a uděláte si svůj podle doporučení průvodce.

Doprovod autobusu

Pokud je etapa pro Vás příliš dlouhá nebo příliš těžká, máte možnost překonat tyto úseky naším autobusem téměř na všech našich zájezdech.

Počasí

Větru a dešti neumíme poručit; doporučujeme proto na našich cyklistických zájezdech vhodné oblečení pro slunce, vítr a déšť, teplo i chladnější počasí. Dále sluneční brýle a krém s vyšším ochranným faktorem.

Náhradní program

Pokud v důsledku nepříznivého počasí není možné etapu uskutečnit, nabídneme vám alternativní program. O zrušení etapy rozhoduje průvodce s ohledem na zdraví a bezpečnost účastníků.

Pauzy na oběd

V závislosti na trasách jednotlivých etap bude obědová přestávka v přírodě nebo v místních restauracích.

Jízdní kolo

Pro vaši bezpečnost a také pro bezpečnost ostatních účastníků se prosím ujistěte, že máte před začátkem zájezdu vaše kolo v pořádku. Brzdy, světla atd. by měly být funkční. Pozornost věnujte také hloubce vzorku na pláštích. Je-li to nutné, nechte si kolo předem zkontrolovat odborníkem. Doporučujeme vozit s sebou náhradní duši, opravnou sadu, brzdové destičky apod.

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.