Dolní tok řeky Mury & termální lázně (MUR191-2)

Slovinsko, Chorvatsko, Rakousko | 5denní zájezd - rodinné pensiony s polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

01.05. - 05.05.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPřírodní cyklotrasy krajem vína a dýní, téměř bez civilizace

Řeka Mura, pramenící v alpských Vysokých Taurách protéká při své 434 kilometrů dlouhé pouti územím čtyř států - Rakouskem, Slovinskem, Maďarskem a Chorvatskem, kde se vlévá do Drávy. Na našem zájezdu projedeme krajinou jejího dolního toku. Projedeme zde cyklotrasy, které dýchají ryzí přírodou - na kterých zde ovšem téměř nikoho nepotkáme. Projedeme krajem dýní, z jejichž semínek se zde vyrábí vyhlášený dýňový olej. Poznáme tvář jiného Chorvatska a Slovinska, než je známe z našich výletů k moři. Cyklotrasy jsou zde často vedeny po lesních a polních cestách a po vedlejších místních komunikacích. Věřte, že si Vás zdejší kraj podmaní. Obzvlášť, když si během etapy odpočinete v termálních lázních a večer posedíte u místního vinaře při sklence dobrého vína.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD A DEGUSTACE VÍNA. V ranních hodinách odjedeme z nástupních míst, odpoledne přijedeme do místa ubytování. Po večeři bude následovat ochutnávka vín z vlastní produkce majitele pensionu.  
 • 2. den: MURSKÁ PŘÍHRANIČNÍ CYKLOSTEZKA (50 km). Po snídani přejedeme autobusem na maďarsko-chorvatskou hranici a poté již vyrazíme na kolech po Murské cyklostezce lesními a polními cestami do Mursko Središče. Dále přes Sveti Martin na Muri na chorvatsko-slovinskou hranici a po vedlejších komunikacích zpět do ubytování.  
 • 3. den: OKRUH S TERMÁLNÍMI LÁZNĚMI (32 - 62 km). Dnešní den nás čeká cyklistický okružní výlet po obou stranách řeky Mury mezi slovinským Razkrižje a Radenci. Během etapy navštívíme termální lázně v Banovci, ukryté v zelené krajině. Možnost delší a kratší varianty.  
 • 4. den: OKRUH Z BAD RADKERSBURGU (45 km). Po snídani přejedeme autobusem do rakouského Bad Radkersburgu. Cyklistický okruh nás po slovinské straně přivede do Vratji Vrh a zpět do Bad Radkersburg po rakouské straně přes Mureck. Na zpáteční trase se zastavíme s koupací pauzou v pěkném přírodním koupališti Röcksee.
 • 5. den: NA KOLE DO TERMÁLŮ (15-28 km). Po snídani a naložení zavazadel pojedeme na kolech přímo z ubytování do slovinských termálních lázní Sveti Martin s léčivou vodou o teplotě 33°C. Návštěva termálů, odpolední odjezd do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Program tohoto zájezdu navazuje na zájezd č. MUR191-1 „Murská cyklostezka“, který nás zavede k hornímu a střednímu toku řeky Mury.

Ubytování - na jednom místě ve dvou penzionech

 • Agroturistický penzion Kmetija Jureš v Globoka, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV, velká společenská místnost, zahradní posezení přímo ve vinohradu.
 • Penzion je známý výrobou vlastních vín - tramín, sauvignon, rýnský ryzling, rumeni muškát.
 • Penzion Kreft ve Stročja Vas, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV, vzdálený 2 km od Kmetija Jureš. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a TV.  
 • Dopravu mezi penziony bude zajišťovat náš autobus, a to i pozdě večer.

Stravování - polopenze

Servírované snídaně v obou penzionech, servírované večeře v Kmetija Jureš.  Výborná domácí kuchyně. Dopravu mezi penziony bude zajišťovat náš autobus, a to i pozdě večer.

Náročnost  - 1,5-2 (e-bike 1)

Z hlediska profilu tras převážně rovinatý charakter, etapa posledního dne zvlněná s krátkými kopci. Z hlediska povrchu náročnější v úsecích na polních a lesních cestách (písek, šotolina, štěrk). Takovéto úseky jsou na přibližně 15-20 % z celkové trasy. Cyklotrasy málo obydleným územím, asfaltové a zpevněné lesní/polní cesty.     

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, Příbram, České Budějovice

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v pensionu s polopenzí
 • degustace vína
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do termálních lázní
 • cestovní pojištění


Termín zájezdu01.05. - 05.05.2019
Počet dní5 (4 dny programu)
SlužbyP / PP
Dětská cena
(0-15 let)
6 900 Kč
Základní cena8 350 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
7 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2100 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
01.05. - 05.05.2019 5 (4 dny programu) P / PP 8 350 Kč 7 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2100 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT