Durmitor & Pelješac - horská turistika s pobytem u moře (DUR211)

Černá Hora, Chorvatsko | 10denní zájezd | hotel*** s polopenzí | apartmány*** u moře
Zájezd je volný


Termín zájezdu

10.09. - 19.09.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Nejkrásnější túry v Durmitoru - vrchol Sveti Ilija na poloostrově Pelješac - Korčula

Na našem turistickém zájezdu navštívíme národní park Durmitor a poloostrov Pelješac, oblasti jako stvořené pro milovníky přírody v Černohorské severní vysočině a Chorvatské jižní Dalmácii. Pěší túry a přírodní scenerie v Durmitoru téměř vyrazí dech - v ledovcových jezerech je křišťálově čistá voda, jsou zde obrovské borové lesy; člověka překvapí, jak zelená, divoká, nedotčená a přitom malebná a pohodová je zdejší krajina. Bílé vápencové hory vystupují ze zelených koberců borových lesů a pastvin, Durmitor je domovem celkem 48 vrcholů, které jsou 2 000 metrů nebo vyšší. Žabljak, centrum národního parku Durmitor, je pak idylické společenství zasazené do překrásné horské krajiny. Nástupy na túry nám zde usnadní vysoká základní nadmořská výška - ubytováni budeme ve výšce 1.450 m.

Poloostrov Pelješac si své hosty získává svojí pohostinností i krásou. Jeho nádherná kopcovitá krasová krajina je mimořádně malebná a milovníky horské turistiky přímo vyzývá k pěším túrám. Zde kromě relaxace u moře na malých plážích přímo u našeho ubytování vystoupíme na Svatého Elijáše, nejvyšší horu poloostrova a jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v celém Chorvatsku. Budeme také moci navštívit protilehlý ostrov Korčula se stejnojmenným městečkem s pitoreskním starým městem, obklopeným obrannými zdmi, nezapomeneme ani na mohutné hradby ve Stonu. Kombinace hor a moře.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: ODJEZD, PŘÍJEZD DO NP DURMITOR, VYHLÍDKOVÝ VRCHOL ČUREVAC
  V odpoledních hodinách odjezd z nástupních míst, přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory (až k Bělehradu se jede po dálnici). Příjezd do hotelu (1.450 m), ubytování. Odpoledne nás autobus odveze do místa, odkud je to nedaleko na vrchol Čurevac (1.625 m), nejúchvatnější vyhlídku na kaňon řeky Tary, nejhlubšího kaňonu v Evropě a druhého nejhlubšího na světě; nádherná podívaná! 3,5 km, ▲120 m.
 • 3. den: DURMITOR - JEZERO JABLAN
  Po snídani nás autobus odveze k Černému jezeru. Přes rázovitou obec Bosača budeme stoupat dolinou a po vysokohorských loukách k jezeru Jablan (1.800 m), které se nachází pod masívy Malé a Červené Gredy. Při návratu do hotelu se zastavíme v Žabljaku. 12 km, ▲450 m.
 • 4. den: DURMITOR - ALPSKÝ BIVAK & LEDOVEC
  Od Černého jezera (1.450 m) budeme stoupat nejprve lesem, později nad horní hranicí lesa údolím mezi dvěma nejznámějšími a nejvíce navštěvovanými vrcholy v Durmitoru - Velký Meded (2.287 m) a Savin Kuk (2.313 m). Poslední třetina cesty k bivaku vede již po rovině, otevírají se nádherné výhledy na okolní vrcholy a Debeli Namet, což je malý ledovec pod horou Šljeme (2.455 m) - tento ledovec je udržován lavinovým sněhem. 12,5 km, ▲610 m. Alternativa - kratší túra k salaši Lokvice, 10 km, ▲405 m.
 • 5. den: DURMITOR - ZMIJÍ JEZERO / PLANINA CREPULJ / DOLNÍ ALIŠNICE / PLANINICA
  Dnešní túra má více možností, podle chuti a kondice. Kolem Zmijího jezera (1.550 m) vystoupáme lesem na planinu Crepulj (1.700 m). Po stezce pokračujeme na planinu Dolní Ališnice (1.950 m) - nenáročným terénem můžeme pokračovat přes vysokohorské louky Horní Ališnice (2.050 m) na Planinicu (2.330 m), nejkrásnější vyhlídkový vrchol Durmitoru - nádherný kruhový výhled na ledovcová Škrčka jezera, nejvyšší vrchol Bobotov Kuk , Velikou Previji a další více než dvoutisícové vrcholy. Možnosti túr (vzdálenost tam i zpět, převýšení): Zmijí jezero 8 km, ▲140 m - Planina Crepulj 11 km, ▲280 m - Dolní Ališnice 15 km, ▲530 m - Horní Ališnice 17 km, ▲650 m - Planinica 20 km, 920 m.
 • 6. den: DURMITOR - PELJEŠAC (270 km), HRADBY STONU
  Po snídani naložíme zavazadla a autobusem vyjedeme po nové silnici ze Žabljaku směrem na Šavnik a Nikšič. Hornatým terénem s pěknými výhledy přejedeme osmdesátikilometrový úsek přes Bosnu a Hercegovinu. Ve Stonu již na poloostrově Pelješac vystoupíme na mohutné hradby, které jsou svojí délkou největší v Evropě a prohlédneme si také impozantní pevnost Veliki Kaštio, která pochází z roku 1357. Po návštěvě hradeb dojedeme do Kučište a ubytujeme se v apartmánech, které jsou situovány v klidném místě, 40 metrů od moře a malých pláží.
 • 7. den: PELJEŠAC - PLANINARSKI DOM / SVETI ILIJA
  Dnes nás čeká nejkrásnější horská túra na Pelješacu a jedna z nejlepších v rámci celého Chorvatska - výstup na nejvyšší vrchol Pelješcu Sveti Ilija (Sv. Eliáš), který se tyčí do výšky 961 m nad mořskou hladinu. Z hory jsou nádherné výhledy na dalmatské ostrovy, Orebić a přilehlou riviéru na jejím úpatí. Vzhledem ke své výšce a mimořádné poloze představuje sv. Ilija jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v celém Chorvatsku. Túru je možno zkrátit a vystoupit pod vrchol k Planinskému domu do nadmořské výšky 800 m. Celý výstup na vrchol trvá asi 3 hodiny. 13/15 km, ▲800/960 m.
 • 8. den: PELJEŠAC - VOLNÝ DEN
  Volný den strávíme relaxací u moře. Přímo u našich apartmánů jsou malé pláže, které se táhnou v délce několika kilometrů směrem na Viganj. Bude také možnost výletu lodí z Orebiče na ostrov Korčula s podporou našeho autobusu. Staré město Korčula je obklopeno zdmi a ulice jsou uspořádány do půdorysu rybích kostí, což umožňuje volný proud vzduchu, ale také jej chrání před silným větrem. Ve starém městě je goticko-renesanční katedrála sv. Marka, radnici a mohutné městské hradby.
 • 9. a 10. den: VEČERNÍ ODJEZD DOMŮ
  Poslední den strávíme relaxací u moře. Navečer odjedeme do městečka Trpanj, kde se nalodíme na trajekt a hodinovou plavbou dosáhneme Ploče. Noční přejezd přes Slovinsko a Rakousko do ČR. Během 10. dne příjezd do nástupních míst.

Ubytování

 • 4 noci v Durmitoru v hotelu Zlatni Bor*** nebo podobném ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. Změna hotelu vyhrazena.
 • 3 noci na Pelješacu v malém letovisku Kučiště v jedno/dvouložnicových apartmánech Marko a v sousedství. Apartmány*** o velikosti 36/50/60/100 m jsou situovány na idylickém místě, pouze 40 metrů od malých pláží, 2 km od centra Orebiče, 300 m od malého supermarketu a 50 m od dvou příjemných restaurací s výhledem na moře. Všechny apartmány mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a terasu s krásným výhledem. Některé apartmány mají další obývací pokoj s plnohodnotným lůžkem.
Durmitor & Pelješac - horská turistika s pobytem u moře

Stravování - polopenze + vlastní

 • Durmitor - vydatná polopenze z regionálních produktů. Snídaňový bufet a servírované večeře, polévka a hlavní jídlo.
 • Pelješac - vlastní stravování, příprava jídel v apartmánech nebo stravování v restauracích, které jsou vzdáleny 50 m od apartmánového domu.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Jihlava, Brno.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem nebo minibusem
 • trajekt Trpanj - Ploče
 • 4x ubytování v hotelu s polopenzí v Durmitoru
 • 3x ubytování v apartmánech na Pelješacu
 • vstup do národního parku Durmitor
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup na hradby ve Stonu
 • výlet na ostrov Korčula

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu10.09. - 19.09.2021
Počet dní10 (8 dní programu)
SlužbyHOT / PP / AP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena17 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2600 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
10.09. - 19.09.2021 10 (8 dní programu) HOT / PP / AP 17 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2600 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.