Horní Savojsko, Ženevské jezero & kraj Martigny (SAV191)

Francie, Švýcarsko | 8denní zájezd - hotely **/*** s francouzskou polopenzí
Horní Savojsko, Ženevské jezero & kraj Martigny
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

02.06. - 09.06.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika krajem jezera Annecy, pod francouzskými Alpami a kolem Ženevského jezera

"Udivující věc. Každé ráno nebo spíše večer, když jsem otevřel okenice a díval se na jezero, kde se zrcadlily vzdálené modravé vrcholky hor, mě krása této krajiny oslepovala a nečekanou silou uchvacovala..." Lev Nikolajevič Tolstoj o krajině Ženevského jezera.

Cyklistika v údolích a podél řek a jezer Horního Savojska patří k nezapomenutelným zážitkům. Jezero Annecy, obklopené horami, má alpský charakter a patří k nejčistším jezerům v Evropě. Krásná cyklostezka po tělese zrušené železnice spojuje překrásné město Annecy s olympijským Albertville; to samé platí pro hlavní město Savojska Chambéry a jezero Le Bourget. Šarm francouzského venkova a mohutnost alpských masívů pak celkový kolorit tohoto malebného kraje dokreslují. U Ženevského jezera (franc. Lac Léman) jsou trasy zvoleny tak, abychom poznali jezero na na obou březích; švýcarském a francouzském. Na klidné hladině se zrcadlí vrcholky hor, městečka a vesnice na obou březích žijí svým poklidným životem. Legendární je vinařský kraj mezi Lausanne a Montreux, kde se k dokonalé symbióze hor a vody přidávají dokonalé útvary zdánlivě nekonečných terasovitých vinohradů. A bez údolí řeky Rhôny v kraji Martigny, která protéká jezerem Lac Léman, bez tohoto cyklistického ráje v objetí vysokých hor, by mozaika zážitků nebyla kompletní.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: JEZERO ANNECY (50 km). Po nočním odjezdu a přejezdu přes Německo a Švýcarsko přijedeme do hotelu v Metz-Tessy v sousedství města Annecy. Podle možností hotelu se ubytujeme a vyjedeme na kolech na náš první výlet kolem jezera Annecy. Prozkoumáme historické centrum Annecy, projedeme po východním břehu. Po perfektní cyklostezce, vedoucí trase zrušené železnice dokončíme okruh do Metz - Tessy. Zde je ubytování na dvě noci.
 • 3. den: AUVERGNE - ALBERTVILLE - ANNECY 42 - 50 - 92 km (25 - 50 - 75 km). Po snídani přejedeme autobusem do Les Avanchers (1.390 m). Odtud sjíždíme 17 km sjezdem druhou stranou údolí přes horské vesnice do Vallée Olympique (440 m) - hlubokým údolím řeky Isère projedeme po rovinaté a úzké silničče do Saint-Paul-sur-Isère (380 m) a dále do olympijského města Albertville (400 m). Údolím řeky Arly po staré silnici do Ugine (410 m) - odtud již vede perfektní cyklostezka po zrušené železnici přes Faverges (500 m) do Annecy (450 m). V případě nepříznivého počadí v horách odstartujeme v Aigueblanche v údolí řeky Isère.
 • 4. den: FRANCOUZSKÝ VENKOV A JEZERO BOURGET / CHAMBÉRY (38 - 62 km). Po snídani nás autobus odveze do Annecy k monumentální basilice de la Visitation. Po značené cyklotrase vyjedeme do Vieugy; další část cesty vede mírně zvlněným terénem k mostu přes kaňon řeky Chéran. Z Cusy budeme klesat 320 výškových metrů do Aix-les Bains k jezeru Bourget. Dále pojedeme po pobřežní promenádě do Le Bourget-du-Lac a po perfektní cyklostezce po rovině podél řeky Leysse do Chambéry. Po krátké prohlídce historického centra města nás autobus odveze na ubytování do Thonon-les Bains, kde máme ubytování na 3 noci.
 • 5. den: ŠVÝCARSKÁ RIVIÉRA (42 km). Dopoledne přeplujeme lodí Lac Léman do Lausanne - autobus nám mezitím doveze kola na start dnešní etapy. Podnikneme krásný výlet krajem terasovitých vinic mezi Lausanne a Vevey. Montreux je malebné a upravené kulturní a turistické centrum. Další zajímavostí na trase bude hrad Chillon na poloostrůvku, vybíhajícím do jezera a přírodní park Des Grangettes.
 • 6. den: KRAJ RHÔNE / MARTIGNY (55 km). Po transferu autobusem do údolí pod Sionem vyjedeme na kolech po rovině přes podhorské vesnice a městečka do Martigny. Navštívíme příjemné historické centrum města, zastavíme se na místní skvělé víno a pokračujeme po cyklostezce podél břehu Rhôny přes Saint-Maurice až k ústí řeky do Ženevského jezera. V Le Bouveret je pěkná pláž a park miniaturních švýcarských železnic na ploše 17.000 m2.
 • 7. a 8. den: ŽENEVSKÉ JEZERO (53 km). Poslední etapa povede po francouzské části pobřeží Ženevského jezera. Cestou navštívíme nádherné středověké městečko Yvoire, malebný Excenevex a vinařské vesnice nad jezerem. V Ženevě se projedeme mimo jiné po promenádě kolem jezera k areálu OSN. Poblíž anglické zahrady naložíme kola a vyrazíme autobusem na cestu k domovu; při pauze za Ženevou se připravíme na přejezd do ČR. Příjezd domů v časných ranních hodinách.

Ubytování - hotel*** v Annecy. Rodinný hotel** v Thonon-les-Bains.

 • Interhotel*** v Metz-Tessy na okraji Annecy. Všechny 2lůžkové pokoje jsou vybavené psacím stolem a uvítacím podnosem s výběrem čaje, kávy a mléka. Koupelny mají velkorysý sprchový prostor a toaletní potřeby denně zdarma.
 • Rodinný hotel Les Marronniers** v hezké čtvrti 5´od centra města Thonon. Komfortní a útulné pokoje jsou vybaveny sprchou nebo vanou, WC, plochou TV.
 • K dispozici zahrada s bazénem, garáž pro kola a příjemné venkovní posezení.
Horní Savojsko, Ženevské jezero & kraj Martigny

Stravování - polopenze

Restaurace Interhotelu nabízí kontinentální snídaňový bufet s ovocem a večeři menu o třech chodech se stolní vodou zdarma. Vynikající restaurace hotelu Les Marronniers nabízí snídaňový bufet s francouzskými sýry a večerní menu o třech chodech - savojské speciality.

Náročnost 1,5 - 2

Převážně rovinatý až mírně zvlněný terén, ve vinohradech občas strmější stoupání.  Převážně cyklostezky, občas silničky s mírným provozem. Ve městech je třeba počítat s hustším automobilovým provozem.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelech**/*** s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • lodní lístek Thonon - Lausanne
 • případné vstupy


Termín zájezdu02.06. - 09.06.2019
Počet dní8 (7 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
13 900 Kč
Základní cena17 500 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
16 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
02.06. - 09.06.2019 8 (7 dní programu) HOT / PP 17 500 Kč 16 900 Kč 13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT