Hornofalcký jezerní okruh (SEE201)

Německo | 0 - 110 km na kole | Pension s bavorskou polopenzí | bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

28.08. - 30.08.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemLetní rodinná pohoda na kole - koupání v čistých jezerech - lesní a říční cyklostezky

Tato okružní cesta v oblasti Horního Falcka vede krásnou krajinou se Steinbergským jezerem, největším ve východním Bavorsku. Ale u toho v tomto regionu bohatém na řeky a jezera nezůstává - řeka Naab, jezera Murner, Klausen, Hammer, Eixendorfer, Grüner a spousty dalších lákají k letnímu osvěžení. Jezera vznikla zatopením bývalých hnědouhelných dolů stoupající podzemní vodou; zadržování vody bylo postupně zastavováno a trvalo dvě desetiletí. Je to ráj vodních sportů, lyžování a wakeboardingu, plachtění, surfování, plavání, potápění. Cyklostezky jsou perfektně udržovány, tato okružní trasa patří ke třem nejlépe hodnoceným v Německu. A navíc, cyklistu přece vždycky potěší, když se může osvěžit v chladivé vodě nebo si dopřát na terase u jezera zasloužený chladivý půllitr.

Program zájezdu

 • 1. den: ŘEKA NAAB A STEINBERGSKÉ JEZERO 44 km
  Ze Schwarzenfeldu pojedeme údolím řeky Naab ke Steinbergskému jezeru (koupání, plocha 1,8 km2, max. hloubka 50 m), které je svojí rozlohou největší v Horním Falcku. Kolem jezera Weiher dojedeme k řece Regen, podél jejíž břehů se vydáme do Nittendorfu na úpatí francké Jury. Dojezd autobusem do penzionu, večeře.
 • 2. den: NITTENAU - NEUNBURG VORM WALD 40 km
  Krásná cyklostezka nás přivede ke koupacímu jezeru Sandoase s písečnou pláží, v bezprostřední blízkosti je 1 km dlouhá písečná a volně přístupná "bosá" stezka s Kneippovým chodníkem. Kolem Eixendorfské přehradní nádrže dojedeme do cíle v Neunburgu worm Wald, autobus nás doveze do penzionu. 
 • 3. den: JEZERO MURNER SEE 33 km
  Hlavním cílem posledního cyklistického výletu je jezero Murner se 16 m vysokou dřevěnou rozhlednou na okružní stezce. Nejprve však pojedeme po zrušené železnici k jezeru Hammersee s malým pivovarem na břehu. U jezera se zastavíme v rodinném zážitkovém parku, než kolem množství jezírek dojedeme podél břehů řeky Naab do cíle ve Wölsendorfu. V podvečer odjedeme do ČR, návrat domů ve večerních hodinách.

Ubytování - gasthof 

2 noci v kvalitním bavorském gasthofu, 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím.

 
Hornofalcký jezerní okruh

Stravování - snídaně

Bufet z domácích produktů bavorské kuchyně. Večeře individuálně v hotelové restauraci z jídelního lístku. „Guat bayrisch“ kuchyně s výběrem jídel v ceně € 6,00-€ 10,00.

Náročnost – 1,5

Cyklostezka je místy zvlněná, na kole velmi dobře sjízdná. Kurs vede převážně po cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem. Okruh zvládnou bez problémů i děti, zvyklé jezdit na kole.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 2x ubytování v gasthofu
 • 2x snídaně
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu28.08. - 30.08.2020
Počet dní3 (3 dní programu)
SlužbyP / S
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena5 000 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
28.08. - 30.08.2020 3 (3 dní programu) P / S 5 000 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.