Hvar - kolo a moře, prodlužme si léto (HVA212)

Chorvatsko | 1 - 180 km na kole | Hotel*** v blízkosti pláží | skvělá polopenze + (bufet včetně nápojů) | závěrečné 2 dny all inclusive program - vnější a venkovní bazén s mořskou vodou
Zájezd je OBSAZEN


Termín zájezdu

24.09. - 03.10.2021

Příplatek: pokoj na straně k moři (dle možností hotelu): 600 Kč / osoba / pobytCyklistika spojená s odpočinkem u moře na nejkrásnějším ostrově střední Dalmácie

Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů chorvatské Dalmácie, je proslulý svým mírným středomořským podnebím s nejvyšším počtem dní slunečního svitu v rámci celého chorvatského pobřeží. Pro naše zájezdy jsme si vybrali termíny v květnu a na začátku října - v květnu na Hvaru začíná léto s příjemnými průměrnými teplotami 22°C, tedy teplotami ideálními jak pro cykloturistiku, tak pro relaxaci u moře. Téměř letní teploty jsou na Hvaru i na začátku října, pobytem si tak budeme moci prodloužit léto. Možnosti cyklovýletů jsou rozmanité a zavedou nás na severní, jižní a západní pobřeží a také do střední části ostrova. Cyklotrasy vedou kolem vinic a olivových hájů, vinařskými vesnicemi a překrásnou přírodou ostrova. Na divočejším jižním pobřeží spadají vinice až k moři a cyklostezka vede pod strmými horami. Průvodce bude na místě organizovat celodenní a půldenní výlety na kole, bude tak dostatek času na relaxaci u moře. K tomu pohodlný hotel s vnitřním a venkovním bazénem a programem all inclusive, který si vychutnáme poslední dva dny pobytu na Hvaru.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍJEZD A RELAXACE U MOŘE
  Odpolední odjezd autobusem a přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Ranní trajekt na ostrov Hvar, příjezd do Jelsy, ubytování, volný den u moře, večeře.
 • 3. den: STARI GRAD 27 - 35 km
  První cyklistický výlet na ostrově Hvar nás zavede do Starého Gradu, jednoho z nejstarších evropských měst, založeného v roce 384 n.l. Křivolaké uličky se zde jedinečně harmonizují s uvolněnou atmosférou rodinného letoviska. Přímo z hotelu podél pobřeží dojedeme do Vrbosky, po nezpevněné cestě mineme letiště. Po okruhu přes pěknou vesnici Rudina přijedeme do Starého Gradu, objedeme záliv a po staré silničce, vinoucí se nad úrodným údolím, která dříve spojovala město s Jelsou, dojedeme zpět do hotelu.
 • 4. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ 44 km
  Po snídani nás autobus odveze do města Hvar. Poblíž centra vyložíme kola, projedeme se po promenádě podél zálivu a pak již vyrazíme na dnešní etapu po silnici směrem na Zarače. Po nezpevněné cestě divokým a skalnatým jižním pobřežím dojedeme do jižních vesnic, po asfaltové silničce dosáhneme tunelu, přehoupneme se přes kopec a přes vinařskou vesnici Pitve sjedeme do Jelsy. Před Jelsou se zastavíme u vinaře na ochutnávku vína.
 • 5. den: STŘED OSTROVA - HUMAC 41 km
  Z hotelu vyrazíme na etapu, která nese název po etno - ekologické vesnici Humac, jedinečného příkladu zachovalé staré venkovské architektury; kouzla této osady jsou v jejích kamenných domech, nádvořích, balkonech, úzkých uličkách, které jsou propojeny s okolní přírodou. Od hotelu pojedeme do staré osady Humac. Další trasa je nenáročným pokračováním Hvarské hřebenovky nad jižní částí ostrova. Nad severní pobřeží nás zavede trasa kolem oblého vrcholu Velika glava, než se po pohodlné silnici přes Zastražišće a podél pobřeží vrátíme zpět do hotelu.
 • 6. den: VRISNIK & SVETI NIKOLA 13 - 30 km
  Dnešní nezapomenutelný cyklistický výlet nás zavede, pokud zvládneme celou trasu, do nejvyšších partií ostrova Hvar na hřebenovku těsně pod „Top Of Island“, Svatého Nikolu. Vyjedeme od hotelu, Ve Vrisniku si prohlédneme Farní kostel sv. Antonína se širokým kruhovým rozhledem. Sjedeme do Svirče (odtud se můžeme vrátit do Jelsy), odkud nás čeká náročnější hodinové stoupání na hřebenovou cestu. Ta je však úžasná a nabízí lákavé odměny: nádherné výhledy na ostrov Brač a pevninský Velebit, překrásnou a již nenáročnou cestu po hřebeni divokou přírodou, výhled na nejvyšší horu ostrova Sveti Nikola a možnost zdolat jej pěšky (budeme těsně pod ním), horské levandulové pole, konobu a spoustu dalších zážitků; záleží jen na asociacích každého z nás. Z hřebene sjedeme víceméně pohodlně do Dolu (Farní kostel sv. archanděla Michala) a vrátíme se do Jelsy.
 • 7. den: HŘEBENOVKA 26 km, all inclusive služby
  Poslední a půldenní výlet odstartujeme po snídani rovnou z hotelu - čeká nás nezapomenutelná cesta do nejvyšších partií ostrova. Projedeme vinařskou vesnicí Pitve a po nezpevněné, ale velmi dobře sjízdné silničce pozvolna vystoupáme až do nadmořské výšky 445 m. V této části trasy je okouzlující výhled na východní konec Hvaru, na Korčulu, Pelješac a na druhé straně na bílé pohoří Biokovo, vypínající se nad Makarskou riviérou. Jízda dále po hřebeni je čistým požitkem a relaxací po výjezdu do nejvyššího bodu trasy - následujících 15 km až do cíle pojedeme stále z kopce.
 • 8. den: VOLNÝ DEN, all inclusive služby
  Dnešní den strávíme u moře s využitím hotelových služeb nebo individuální vyjížďkou na kole podél pobřeží.
 • 9. a 10. den: POSLEDNÍ DEN na Hvaru strávíme relaxací u moře nebo u hotelového bazénu. V podvečer vyrazíme na cestu do ČR, 10. den odpoledne přijedeme do nástupních míst.

Ubytování - hotel***

 • Adriatiq hotel Hvar*** v malebném městečku Jelsa.
 • 2 - 3 lůžkové pokoje na stranu do parku, za příplatek na mořskou stranu, wifi zdarma.
 • Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu se sprchou a fénem.
 • Hotel se nachází na zalesněném návrší, které se svažuje k pobřeží a je obklopen rozsáhlými levandulovými a rozmarýnovými poli.
 • Hotel dále nabízí zahradu s olivovníky, krytý bazén a venkovní bazén se sluneční terasou a lehátky. 1x za pobyt večer živá hudba.
 • V blízkosti hotelu jsou 2 pláže.
Hvar - kolo a moře, prodlužme si léto

Stravování

 • 5 dní polopenze+ a 2 dny all inclusive program. Uvítací přípitek při příjezdu. Snídaně formou teplého a studeného bufetu včetně nápojů.
 • Nadstandardní večeře - teplý a studený bufet - čerstvé zeleninové a míchané saláty, polévky, ryby, různé druhy masa, přílohy, čerstvé ovoce, dezerty, zákusky, zmrzlina. Nealkoholické nápoje, čepované pivo, červené a bílé víno během večeře k dispozici v neomezeném množství. 1x za pobyt tradiční dalmatská večeře z bufetu.
 • All inclusive program zahrnuje kromě polopenze+ také obědový bufet včetně nealkoholických nápojů, piva a vína, odpolední svačinu s kávou, neomezeně nápoje u bazénového baru (10:00 – 23:00): minerálka, džus, červené a bílé víno čepované pivo, 4 místní alkoholické nápoje.

Náročnost -2

Cykloturistika ve zvlněném, místy kopcovitém terénu. Povrch 70% asfalt s minimem provozu, 30% nezpevněné cesty. Většinou překonáme jedno náročnější stoupání a pak již jedeme po zvlněné rovině nebo z kopce k moři. Doporučené kolo: horské, nebo trekové s hrubším vzorkem. V zásadě jsou ale všechny cyklotrasy sjízdné na běžném trekovém kole.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • zpáteční trajekt na Hvar
 • 7x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích
 • 5x polopenze+ a 2 dny all inclusive program
 • použití vnějšího a vnitřního bazénu s mořskou vodou
 • uvítací přípitek
 • voucher se slevou -10% na masáže v hotelu
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu24.09. - 03.10.2021
Počet dní10 (8 dní programu)
SlužbyHOT/PP/ALL
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena16 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč. Příplatek: pokoj na straně k moři (dle možností hotelu): 600 Kč / osoba / pobyt

Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
24.09. - 03.10.2021 10 (8 dní programu) HOT/PP/ALL 16 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Příplatek: pokoj na straně k moři (dle možností hotelu): 600 Kč / osoba / pobyt
Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT