Opatření týkající se zájezdů nabývají lehce konkrétnější podobu. Jak jsme Vás již informovali, zájezdy zůstávají v původních termínech. Tedy i cestovní smlouvy. Jak se bude situace vyvíjet, budeme se postupně rozhodovat o jejich realizaci. Pokud zájezd nebude možné realizovat s ohledem na opatření související s koronavirem u nás a v příslušných státech, dojde včas s předstihem k jeho zrušení. Na výši zaplacené zálohy dostanete voucher / (poukaz) – voucher se vystavuje na osobu, která uzavírala cestovní smlouvu a na částku záloh uhrazených na tuto cestovní smlouvu, což je vše dle zákona 185/2020 Sb.

Pro všechny zájezdy v tuto chvíli platí, že doplatek bude potřeba uhradit až v okamžiku, kdy bude jasné, že zájezd bude realizován. Do té doby doplatky prosíme nehraďte; případné zaslané doplatky budou vráceny zpět na Váš účet.


Informace k vystavovaným voucherům (poukazům) na zálohy uhrazené za zrušené zájezdy:


Uvědomujeme si, že na jedné cestovní smlouvě může být více „nezávislých“ účastníků, kteří nemohou vědět, zda budou se místo zrušeného zájezdu zúčastní jiného stejného zájezdu, na který by uplatnili voucher. I v tomto případě nejprve dostane voucher na celou uhrazenou zálohu účastník, se kterým je smlouva uzavřena. Následně nás prosím kontaktujte s požadavkem na rozdělení hodnoty voucheru na jednotlivé účastníky.

Jak budeme zasílat vouchery za zrušené zájezdy, je možné, že se objeví nějaké nejasnosti či opakující se dotazy. V tomto případě budeme průběžně aktualizovat tyto stránky, abychom dotazy minimalizovali a vše bylo jasné v okamžiku, kdy Vám do emailu přistane voucher. Prosíme tedy o trpělivost a vyčkání s případnými dotazy, až do doby, kdy dostanete voucher.

Samozřejmě, stále platí, že vzhledem s ohledem na nouzový stav a celkovou situaci včetně způsobu a důvodů přijímání různých souvisejících opatření se výše uvedené informace mohou rychle změnit. Uvedené informace vycházejí z momentálně platné legislativy a z informací státních orgánů. Případné změny nemůžeme vyloučit, ale o všech případných nastalých změnách Vás budeme informovat, stejně jako budeme aktualizovat informace zde uvedené.

01.05. 2020