Isarská cyklostezka a kraj pod Zugspitze (ISA211)

Rakousko, Německo | 0 - 240 km na kole | Gasthof*** s polopenzí | bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

23.06. - 27.06.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Na kole údolími Karwendelu, pod Zugspitze, krajem Isarwinkel

Je toho hodně, co ve zdejším kraji lze vidět na zažít na kole. Těžko se tady dává název zájezdu, aby nebyl příliš dlouhý; jak v několika slovech vystihnout rozmanitost a krásy tohoto kraje? Po malebné Isarské cyklostezce pojedeme na jejím horním toku od pramenů Isary horskými údolími; cyklostezka podél řeky Loisach se vymaní ze sevřeného údolí před Garmisch Partenkirchenem a otevře nám náhorní planinu mezi jezery Kochelsee a Straffelsee. Neméně zajímavý je okruh kolem Zugspitze, který nás úchvatným údolím Gaistal přivede z Karwendelu do Garmisch Partenkirchenu. V údolí Jachenau budeme projíždět zemědělskou zemí, která nemůže být krásnější: údolí je tiché, relaxační, se vznešenými farmami, dobře udržovanými usedlostmi a útulnými hostinci. Čeká nás také nádherné tyrkysové jezero Walchensee, kolem něhož povede jeden z našich cyklistických výletů. Isarwinkel je pak jednou z nejkrásnějších oblastí, které Bavorsko nabízí! Velké hory, tyrkysově modrá jezera a uprostřed křišťálově čistá řeka Isar. To člověk prostě musí zažít.

Program zájezdu

 • 1. den: PRAMENY ISARY 29 km
  Brzy ráno odjezd z nástupních míst a přejezd do Rakouska. Odpoledne podnikneme cyklistický výlet krásným údolím Hinterautal k pramenům Isary a na tradiční salaš Kastenalm a zpět (964 - 1.200 m). Dojezd na ubytování, večeře.
 • 2. den: ISARWINKEL 52 km
  Ze tyrolského Scharnitz (964 m) pojedeme přes bavorský Mittenwald do širokého rozkvetlého údolí Wallgau (876 m); dalším vrcholem etapy bude průjezd malebným údolím horního toku křišťálově čisté řeky Isary a kolem přehradního jezera Sylvenstein (765 m) do Wegscheid (693 m).
 • 3. den: GAISTAL & KRAJ POD ZUGSPITZE 50 km
  Dnešní den si užijeme cyklistiku nádherným údolím Gaistal s výhledy na masívy Hochwanner (2.744 m) a Leutascher Dreitorspitze (2.682 m). Gaistal (13 km, 1.180 - 1600 m) leží zcela v Tyrolsku a spojuje horské údolí Leutasch poblíž Seefeldu s tyrolským Ehrwaldem. Za Ehrwaldem (1.010 m) již pojedeme krajem pod Zugspitze - po cyklostezce údolím řeky Loisach pod majestátními alpskými kulisami dojedeme do Garmisch – Partenkirchenu (710 m).
 • 4. den: SLUNEČNÉ ÚDOLÍ A JEZERO WALCHENSEE 55 km
  Dnešní etapa nás nejprve přivede po Isarské cyklostezce k ledovcovému tyrkysovému jezeru Walchensee, cykloturistickému a koupacímu ráji v nadmořské výšce přes 800 m. Po pauze pokračujeme po cyklostezce podél jezera do klidného údolí Jachenau (780 m), zvaného Slunečné údolí, které je opravdovým tipem pro ty, kteří hledají originál!
 • 5. den: KRAJEM ŘEKY LOISACH 55 km
  Po snídani naložíme zavazadla a vyrazíme na poslední etapu. Z Karwendelu (960 m) sjedeme na kole do údolí řeky Loisach, kterou budeme sledovat na úseku Garmisch-Partenkirchen - Eschenlohe – Ohlstadt (630 m). V podvečer odjedeme do ČR, návrat kolem půlnoci.

Ubytování - Gasthof***

 • V rodinném Gasthofu Rissrhof*** v alpském stylu s tradiční tyrolskou atmosférou v Scharnitz na pomezí Tyrolska a Bavorska.
 • Pohodlné 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou útulně zařízeny a vybaveny ledničkou, TV a vysoušečem vlasů.
 • Změna hotelu vyhrazena

 

Isarská cyklostezka a kraj pod Zugspitze

Stravování - polopenze

Výborná tyrolská polopenze sestává z bohatého snídaňového bufetu a večerního menu - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert.

Náročnost - 2

Rovinatý a zvlněný profil. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy štěrkový, ale vždy dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole. Některé cyklotrasy vedou po vedlejších silnicích s minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 4x ubytování v gasthofu*** s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu23.06. - 27.06.2021
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena10 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
23.06. - 27.06.2021 5 (5 dní programu) HOT / PP 10 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT