Istrie na kole (IST201)

Slovinsko, Chorvatsko | 1 - 320 km na kole | Apartmány u moře s výbornou polopenzí | bufet
Zájezd je volný

Termín zájezdu

04.09. - 13.09.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklostezky podél pobřeží a vnitrozemím - vinné stezky a historická městečka - pohoda u moře

Region Istrie se nachází na severu Chorvatska a díky své blízkosti k České republice, celkovou atmosférou a pohodovým profilem cyklostezek je jedinečnou destinací pro cyklistickou dovolenou. Linie moře nebude příliš vzdálena; často jen tušena tam, kde končí zelená barva pevniny a začíná modrý Jadran. Na našich cyklistických výletech navštívíme středověká vnitrozemská městečka a vesnice v zeleném srdci této krásné oblasti Chorvatska. Projedeme se skalnatým pobřežím a podél pláží. Další zážitkem bude Parenzana, cyklostezka po tělese historické úzkorozchodné železnice, která spojovala v letech 1902 - 1935 Terst s pobřežím Slovinska a s Porečí. Nezapomeneme ani na návštěvu vinařství a sýrové farmy. Kromě toho všeho můžeme očekávat především křišťálově čistou vodu, idylická pobřežní města, nespočet památek, nedotčenou přírodu a pohostinnost místních obyvatel. K pohodě přispěje také ubytování ve dvoulůžkových apartmánech u moře a vynikající polopenze, teplý a studený bufet s neomezenou konzumací piva, vína a nealkoholických nápojů k večeři.

 

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍJEZD A RELAXACE U MOŘE
  Večerní odjezd autobusem přes Rakousko do Slovinska. Ranní/dopolední příjezd do ubytování v chorvatské části Istrie. Den strávíme  odpočinkem u moře nebo individuálním výletem po okolí.
 • 3. den: PERLY ISTRIE 43 km
  Dnešní výlet nás přivede z vnitrozemí poloostrova k moři. Z okouzlujícího středověkého Svetvinčenatu (renesanční náměstí a hrad, kostely) pojedeme do Rovinje, perly na Jadranu. Kolem pobřeží dojedeme do dalšího istrijského skvostu, opevněného středověkého Bale, kde etapu ukončíme.
 • 4. den: OKRUH KRAJEM VÍNA 35 - 50 km
  Z ubytování pojedeme podél pobřeží do Poreče (borové lesy, dosahující až k mořskému břehu, historické křivolaké uličky s půcodní římskou dlažbou, vzácná Eufraziova bazalika ze 6. století - UNESCO). Pak již odbočíme do zvlněného vinařského kraje. Idylickou cyklistickou Hvězdnou stezkou se překrásnou krajinou dostaneme do historického Višnjanu, výlet zakončíme degustací vína v jednom z místních vinařství.
 • 5. den: CHORVATSKÁ PARENZANA 28-51-72 km
  Po zrušené železnici Parenzana (trať spojovala v letech 1902 - 1935 italský Terst a Poreč). Městečko umělců Grožnian (středověké město s dochovanými starými zdmi, kostely a památkami a s nesčetnými uměleckými galeriemi), úžasné výhledy do údolí, historický Motovun, tyčící se na skále (možnost návštěvy). Z Livade (muzeum železnice) je možné dojet údolím řeky Mirny (Ponte Porton) až do ubytování.
 • 6. den: V ZELENÉM SRDCI ISTRIE 48 km
  Z Kanfanaru pojedeme vinařským krajem a opravdovým "zeleným srdcem Istrie" do města Žminj, kde po třiceti kilometrech na kole nalezneme kromě pěkného starého města zázemí pro občerstvení a odpočinek. Dokončíme okruh k autobusu a dále pojedeme přes Kranjčiči (možnost nákupu ovčího sýru na farmě) do cíle ve Svetvinčenatu.
 • 7. den: SLOVINSKÁ RIVIÉRA 50 km
  Etapu zahájíme v Itálii - záhy však po cyklostezce přejedeme hranici do Slovinska. Z Koperu (starobylé centrum, prétorský palác, katredrála) budeme již sledovat po perfektní cyklostezce po zrušené železnici linii pobřeží Slovinské riviéry. Klenotem na této cestě je nejitalštější slovinské pobřežní město - historický Piran, přezdívaný slovinské Benátky s netradičním velkým kruhovým náměstím Tartinjev trg. Ve vinném šenku rodinného vinařství v Sečovlje výlet zakončíme.
 • 8. den: POBŘEŽÍ CHORVATSKÉ ISTRIE 48-59 km
  Ze slovinského Sečovlje překročíme hranici zpět do Chorvatska. Pojedeme po části staré Parenzany, pak již budeme sledovat linii pobřeží přes z rybářské Savudrie do Umagu (starobylé městské jádro na poloostrůvku), přímořským parkem dojedeme do Novigradu, městečku s původním historickým centrem, ležícím na vápencovém poloostrově. Možnost dojezdu až do ubytování.  
 • 9. a 10. den: Poslední den strávíme relaxací u moře.
  V podvečer vyrazíme na cestu do ČR, v ranních hodinách přijedeme do nástupních míst.

Ubytování - Lanterna Sunny Resort**.

 •  Vzdušné a pohodlné 2-3lůžkové apartmány s příslušenstvím u moře s balkonem na mořskou stranu, s obývacím pokojem a kuchyňkou vybavenou pro přípravu jídel
Istrie na kole

Stravování - polopenze

Snídaně formou teplého a studeného bufetu včetně nápojů.

Nadstandardní večeře - teplý a studený bufet - čerstvé zeleninové a míchané saláty, polévky, ryby, různé druhy masa, přílohy, čerstvé ovoce, dezerty, zákusky, zmrzlina. Nealkoholické nápoje, pivo a víno během večeře k dispozici v neomezeném množství.

Náročnost - 12

Cykloturistika v rovinatém nebo mírně zvlněném terénu. Povrch 75% asfalt. Chorvatská část Parenzany místy hrubší štěrk, dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole. Cyklostezky s vyloučením provozu (2/3) nebo silničky s malým provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, České Budějovice

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v apartmánech
 • 7x polopenze
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy
 • degustace vína


Termín zájezdu04.09. - 13.09.2020
Počet dní10 (8 dní programu)
SlužbyAP / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
04.09. - 13.09.2020 10 (8 dní programu) AP / PP 11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.