Istrie na kole v pohodě (IST211-BS)

Slovinsko, Chorvatsko | 1 - 320 km na kole | Apartmány u moře | vlastní strava | bez celonočních přejezdů
Zájezd je volný


Termín zájezdu

04.09. - 12.09.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Cyklostezky podél pobřeží a vnitrozemím Istrie - vinné stezky a historická městečka - cyklistická pohoda u moře

Region Istrie se nachází na severu Chorvatska a díky své blízkosti k České republice, celkovou atmosférou a pohodovým profilem cyklostezek je jedinečnou destinací pro cyklistickou dovolenou. Linie moře nebude příliš vzdálena; často jen tušena tam, kde končí zelená barva pevniny a začíná modrý Jadran. Na našich cyklistických výletech navštívíme středověká vnitrozemská městečka a vesnice v zeleném srdci této krásné oblasti Chorvatska. Projedeme se skalnatým pobřežím a podél pláží. Další zážitkem bude Parenzana, cyklostezka po tělese historické úzkorozchodné železnice, která spojovala v letech 1902 - 1935 Terst s pobřežím Slovinska a s Porečí. Nezapomeneme ani na návštěvy místních vinařství. Kromě toho všeho můžeme očekávat především křišťálově čistou vodu, idylická pobřežní města, nespočet památek, nedotčenou přírodu a pohostinnost místních obyvatel. K pohodě přispěje také ubytování ve dvoulůžkových apartmánech u moře a vynikající polopenze, teplý a studený bufet s neomezenou konzumací piva, vína a nealkoholických nápojů k večeři. Kteroukoliv trasu lze vynechat a strávit den odpočinkem u moře. Zájezd absolvujeme bez únavných celonočních přejezdů.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘEJEZD NA ISTRII
  Ranní odjezd autobusem z nástupních míst, denní přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Podvečer přijedeme do apartmánového rezortu v chorvatské části Istrie poblíž Poreče, ubytování, večeře.
 • 2. den: PERLY ISTRIE 43 km
  Dnešní výlet nás přivede z vnitrozemí poloostrova k moři. Z okouzlujícího středověkého Svetvinčenatu (renesanční náměstí a hrad, kostely) pojedeme do Rovinje, perly na Jadranu. Kolem pobřeží dojedeme do dalšího istrijského skvostu, opevněného středověkého Bale, kde etapu ukončíme.
 • 3. den: OKRUH KRAJEM VÍNA 35 - 50 km
  Z ubytování pojedeme podél pobřeží do Poreče (borové lesy, dosahující až k mořskému břehu, historické křivolaké uličky s původní římskou dlažbou, vzácná Eufraziova bazalika ze 6. století - UNESCO). Pak již odbočíme do zvlněného vinařského kraje. Idylickou cyklistickou Hvězdnou stezkou se překrásnou krajinou dostaneme do historického Višnjanu, výlet zakončíme degustací vína v jednom z místních vinařství.
 • 4. den: CHORVATSKÁ PARENZANA 28-51-72 km
  Dnes nás čeká cyklistický výlet po zrušené železnici Parenzana (trať spojovala v letech 1902 – 1935 italský Terst a Poreč). Navštívíme městečko umělců Grožnjan (středověké město s dochovanými starými zdmi, kostely a památkami a s nesčetnými uměleckými galeriemi), na trase úžasné výhledy do údolí a historický Motovun, tyčící se na skále (možnost návštěvy). Z Livade (muzeum železnice) je možné dojet údolím řeky Mirny (Ponte Porton) až do ubytování.
 • 5. den: V ZELENÉM SRDCI ISTRIE 48 km
  Dnešní pěkná trasa je cyklistický okruh z historického městečka Svetvinčenat. Nejprve pojedeme vinařským krajem a opravdovým „zeleným srdcem Istrie“ do města Žminj, kde po třiceti kilometrech na kole nalezneme kromě pěkného starého města zázemí pro občerstvení a odpočinek. Přes Kanfanar a Smoljanci dokončíme okruh k autobusu a dojedeme do cíle ve Svetvinčenatu.
 • 6. den: Volný den u moře, možnost celodenního výletu lodí.
 • 7. den: SLOVINSKÁ RIVIÉRA 50 km
  Etapu zahájíme ve vnitrozemí slovinské Istrie. Dojedeme k moři a z Koperu (starobylé centrum, prétorský palác, katredrála) si užijeme perfektní cyklostezku po zrušené železnici, vedoucí pobřežím Slovinské riviéry. Klenotem na této cestě je nejkrásnější slovinské pobřežní město - historický Piran, přezdívaný slovinské Benátky s netradičním velkým kruhovým náměstím Tartinjev trg. Ve vinném šenku rodinného vinařství v Sečovlje výlet zakončíme.
 • 8. den: POBŘEŽÍ CHORVATSKÉ ISTRIE 48-59 km
  Po snídani nás autobus odveze do slovinského Sečovlje, kde jsme zakončili etapu po Slovinské riviéře. Navážeme na ni a již na kole přejedeme hranici zpět do Chorvatské Istrie. Pojedeme po části staré Parenzany, pak již budeme sledovat linii pobřeží přes z rybářské Savudrie do Umagu (starobylé městské jádro na poloostrůvku), přímořským parkem dojedeme do Novigradu, městečku s původním historickým centrem, ležícím na vápencovém poloostrově. Možnost dojezdu až do ubytování.
 • 9. den: Po snídani odjezd do ČR, návrat do půlnoci.

 

Ubytování - apartmány**

8 nocí v Lanterna Sunny Resort**. Vzdušné a pohodlné 2-3lůžkové apartmány s příslušenstvím u moře.

Istrie na kole v pohodě

Stravování - vlastní

Apartmány jsou vybaveny k vaření.

 

Náročnost - 2

Cykloturistika v rovinatém nebo mírně zvlněném terénu. Povrch 75% asfalt. Chorvatská část Parenzany místy hrubší štěrk, dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole. Cyklostezky s vyloučením provozu (2/3) nebo silničky s malým provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 8x ubytování v apartmánech
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy
 • degustace vína

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu04.09. - 12.09.2021
Počet dní9 (7 dní programu)
SlužbyAP / bez stravy
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena11 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
04.09. - 12.09.2021 9 (7 dní programu) AP / bez stravy 11 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3900 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.