Jaro v kraji Wachau (WACH191)

Rakousko | 5 denní zájezd - hotel*** se snídaní
Zájezd je volný

Termín zájezdu

27.04. - 01.05.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemVinařský kraj Wachau - Kampská a Traisentalská cyklostezka - kraj Weinwiertel

Zhruba osmdesát kilometrů od českých hranic leží Wachau, jedno z nejkrásnějších evropských říčních údolí. Úsek Dunaje mezi Melkem a Kremží, který je od roku 2000 na seznamu kulturního dědictví UNESCO, je známý především svým vínem. Ale důvodů k návštěvě je mnohem více. Při našem putování touto nejmalebnější vinnou oblastí Rakouska navštívíme klášterní Melk, univerzitní Kremži, klášter Gottweig a další zákoutí tohoto kraje. V rodinných sklepích - Heuriger - ochutnáme lahodná vína, pro tento kraj typická; například zelený Veltlín, Ryzlink a další odrůdy. Projdeme se po nejdelší vinné vesnici v údolí Traisental, které dalo jméno překrásné cyklostezce; neméně zajímavá je cyklostezka údolím řeky Kamp. Nahlédneme také do krajů Weinviertel a Waldviertel.

Program zájezdu

 • 1. den: KAMPSKÁ CYKLOSTEZKA (32 km). Časný ranní odjezd a přejezd do Rakouska. Od Altenburgského opatství pojedeme na kole po Kampské cyklostezce přes Rosenburg, Gars am Kamp a Schönberg do vinařského měsečka Langenlois, kde náš první výlet zakončíme v některém v místních vinných sklepů. Pak již dojedeme do hotelu ve Spitz.
 • 2. den: TRAISENTALSKÁ CYKLOSTEZKA (55 km). Po snídani pojedeme autobusem do Lilienfeldu a dále na kole po cyklostezce Traisental. Prohlédneme si starobylé centrum města St. Pölten, zámeckou vesničku Sitzenberg a vinařské obce Eichberg a Ahrenberg, kde nalezneme „nejdelší“ sklepní uličku a ochutnáme místní skvělá vína. Závěr výletu je u soutoku řek Trais a Dunaje (55 km).
 • 3. den: WACHAU - MELK (42 - 55 km). Na kole pojedeme rovnou z našeho hotelu po břehu Dunaje do malebného města Melk, kde budeme moci navštívit slavný benediktinského kláštera). Zpět pojedeme po pravé straně Dunaje kolem nádherné zříceniny hradu Aggstein a přes vinařskou obec Oberarnsdorf a samozřejmě budeme ochutnávat nebo vychutnávat skvělá vína z Wachau. Přívozem se vrátíme zpět do Spitzu.
 • 4. den: WACHAU - KREMS & WEISSENKIRCHEN (40 - 55 km). Po snídani nás přívoz převeze přes Dunaj. S cyklistikou v nádherném kraji Wachau se rozloučíme výletem přes vinařské obce Rossatz a Mautern s možností prodloužení na klášter v Gottweigu. Z Kremže pak pojedeme proti proudu Dunaje přes Durnstein (barokní kostel a romantický hrad) do věhlasné vinařské vesnice Weissenkirchen a do cíle ve Spitzu.
 • 5. den: WALDVIERTEL & WEINVIERTEL (36 km). Po snídani nás autobuse převeze do Maissau (malebná Kellergasse). Po cyklotrase kraji Waldviertel a Weinviertel dorazíme do cíle našeho putování v Retzu, kde si prohlédneme historické centrum. V podvečer odjezdeme do ČR s večerním návratem do našich domovů.

Ubytování - hotel Ulrike***

 • Hotel je umístěn na klidném místě, 800 m od parkoviště autobusu. Hotel zajišťuje transfery zavazadel do/z ubytování.
 • K vybavení patří sluneční terasa a zahrada. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím jsou vybaveny kávovarem a toaletními potřebami.
Jaro v kraji Wachau

Stravování - snídaně

Snídaně formou bufetu, ostatní stravování individuálně nebo společně v okolních restauracích nebo rodinných vinařství „Heuriger“.

Náročnost - 1,5

Rovinatý až mírně zvlněný profil. Kvalitní povrch cyklostezek. Některá stoupání (první a poslední den) jsou snadno zvládnutelná pro každého rekreačního cyklistu.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Tábor

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu*** se snídaní
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • přívozy přes Dunaj


Termín zájezdu27.04. - 01.05.2019
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyH / S
Dětská cena
(0-15 let)
7 500 Kč
Základní cena9 400 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
8 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
27.04. - 01.05.2019 5 (5 dní programu) H / S 9 400 Kč 8 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.