Jižní Černý les, alsaské Porýní & termální lázně (WUR191)

Německo, Francie, Švýcarsko | 7denní zájezd - hotely*** se snídaní - možnost polopenze
Jižní Černý les, alsaské Porýní & termální lázně
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

06.05. - 12.05.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemExkluzivní okruh Jižním Schwarzwaldem téměř bez stoupání - příroda, kultura, víno - termální lázně

Myslíte na legendární švarcvaldský dort nebo na kukačkové hodiny z období romantismu 19. století? Pojeďte s námi do přírodního parku Jižní Schwarzwald a budete koukat, co všechno ještě může tento krásný kout Evropy nabídnout. Vysoko položené osady kolem Titisee, hluboké lesy a rozsáhlé pastviny, zámky kolem Rýna, univerzitní město Basilej a nádherné historické centrum Freiburgu - vše můžeme společně objevit. Program nás zavede přes Most tří zemí do Markgräflerlandu, kraje plného slunce a vína a také do slunného alsaského Porýní mezi Colmarem a Mylhúzami se skvostným opevněným městečkem Neuf Brisach a cyklostezkou podél řeky Ill. Den můžeme zakončit koupelí v minerálních termálních lázních Bad Bellingen. Cesta poznání a zážitků, která vede po perfektních cyklostezkách slunečné oblasti Alsaska a Bádenska-Württenberska.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PLANINY ČERNÉHO LESA (52 km). Ve večerních hodinách odjedeme do Německa, kolem Norimberku a Stuttgartu odpoledne dosáhneme Hinterzarten (910 m). Po snídani v místní pekárně a prohlídce městečka vyrazíme na start první etapy našeho putování Černým lesem. První zastávka bude u jezera Tittisee (850 m); dále pojedeme po cyklostezce Neustadt - Bonndorf po trati bývalé železnice, přebudované na krásnou přírodní cyklostezku. Za Bonndorfem (860 m) budeme již klesat našeho ubytování na následující dvě noci.
 • 3. den: OD WUTACHU K RÝNU (63 km). Po snídani vyjedeme z ubytování do údolí řeky Wutach. Stále z mírného kopce nebo po rovině dojedeme k Rýnu, který nás bude provázet až do cíle dnešního výletu v Bad Säckingenu. Autobusem se vrátíme zpět do hotelu.
 • 4. den: BASILEJ & RÝN (70 km). Po snídani dojedeme autobusem na start třetí etapy. Za Bad Säckingenem dojedeme, již na švýcarské straně Rýna, k římským archeologickým vykopávkám u Kaisergaustu a dosáhneme kulturního klenotu - historického centra Basileje. Dále již pojedeme přes Most tří zemí zpět na německou stranu Rýna a pěknou přírodou podél pravého břehu dojedeme do hotelu v Bad Bellingenu, kde se ubytujeme na následující tři noci.   
 • 5. den: FREIBURG & VINNÁ STEZKA (50 km). Po ranním transferu autobusem do historického Freiburgu budeme mít dostatek času na individuální prohlídku malebného Starého města se slavnou katedrálou. Ve Freiburgu můžeme bez problémů jezdit na kole krásnými zákoutími uliček - město je na cyklisty dobře připraveno. Na další cestě vinařským krajem Märkgräflerland budeme moci třeba někde u Bad Krozingenu ochutnat místní skvělé víno, než se podél břehu Rýna dostaneme zpět do Bad Bellingenu, kde bude dostatek času na relax v termálních lázních.
 • 6. den: ALSASKÝ OKRUH (39 - 63 km). Po snídani nás doveze autobus asi 45 km do Breisachu am Rhein. Přejedeme přes most do francouzského Alsaska do opevněného městečka Neuf Brisach a pak již pojedeme podél řeky Ill. Typické alsaské vesničky nás dovedou zpět na německou stranu Rýna, po které dokončíme okruh zpět do Breisachu, (pěkné staré město). Autobusem se vrátíme zpět do Bad Bellingenu.

Ubytování - gasthof/ hotel***  

 • Dvě noci v hotelu gasthof Kreuz ve Weizen u švýcarské hranice. 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV jsou individuálně zařízeny. Rustikální stavba bývalého největšího místního statku.
 • Tři noci v hotelu Park Eden Bad Bellingen Pokoje s příslušenstvím, TV a soukromým balkonem/terasou. Hotel je obklopen parkem a nabízí vyhřívaný bazén se slanou vodou, barem a terasou. K dispozici je kolárna, vinný a pivní bar.
 • Termální lázně jsou vzdáleny pouhých 600 metrů od hotelu.
Jižní Černý les, alsaské Porýní & termální lázně

Stravování - snídaně, za příplatek polopenze

Gasthof Kreuz - snídaňový bufet, večeře podle jídelního lístku v hostinci nebo individuálně. Hotel Park Eden - snídaňový bufet, za příplatek pestrá večerní menu o třech chodech. Ostatní stravování individuálně.

Náročnost - 1,5

Svažitý, v údolí řek rovinatý terén. Ve vinařském kraji Märkgräflerland je kurz cyklotrasy zvolen tak, aby bylo občasné krátké stoupání co nejjednodušší. Povrch – asfalt a jemná, dobře sjízdná šotolina. Trasy mají nejvyšší německé hodnocení ADFC-Qualitätsradroute.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Další informace

Provoz termálních lázní do 22:00.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování se snídaní
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do termálů Bad Bellingen (cca 11 €)


Termín zájezdu06.05. - 12.05.2019
Počet dní7 (6 dní programu)
SlužbyHOT / S
Dětská cena
(0-15 let)
8 900 Kč
Základní cena11 950 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
11 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
06.05. - 12.05.2019 7 (6 dní programu) HOT / S 11 950 Kč 11 500 Kč 8 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT