Jižní Tyrolsko - Dolomity a Pfunderské Alpy (DOL202)

Itálie | 6denní zájezd - horský wellness hotel*** s polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

10.07. - 16.07.2020

Sleva za včasný nákup

5% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemTuristika v Dolomitech a na pomezí Itálie a Rakouska

Jižní Tyrolsko, to nejsou pouze známé a turisticky přelidněné oblasti centrálních Dolomitů. Třítisícové vrcholy, hluboká údolí, horské pastviny a vysoký počet slunečních dnů v roce charakterizují překrásné horské skupiny Gaisler a Pfunderer Berge. Pěší túry povedou na zajímavá a turistikou ne zcela dotčená místa tohoto příjemného kraje. Základní výlety nejsou náročné, jsou zde však i možnosti namáhavějších túr. S turistickou kartou Almencard můžeme neomezeně využívat lanovky v regionu Gitschberg Jochtal. Nádherná příroda, tradice, pohoda, komfortní hotel s krytým bazénem -  to vše na nás čeká v Jižním Tyrolsku!

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD. Ranní odjezd do Itálie, zastávka ve starobylém jihotyrolském městečku Sterzing a příjezd do Meransen (nadm. výška 1.400 m). Ubytování, individuální program, večeře.
 • 2. den: GITSCHBERG. Lanovka nás vyveze do oblasti Gitschberg (2.110 m.n.m.). Zde budeme mít různé možnosti túr - například k ledovcovému jezeru Seefeldsee (2.270 m.n.m.), přes velký a malý Gitsch, údolím Altfasstal do Meransen či okružní výlet „Almhüttenrundweg“ po horských chatách.
 • 3. den: PUEZ-GEISLER, SAS RIGAIS & FURCHETTA. Po snídani se vydáme autobusem jižním směrem k Puez-Geisler, úchvatné horské skupině Dolomitů. Na konci údolí Vilnösstal (1.700 m.n.m.) vyrazíme na okružní túru přírodním parkem přímo po úpatí dech beroucích třítisícovek Sas Rigais a Furchetta, oblíbených stěn Reinholda Messnera. Odpočineme si na nádherně položených horských chatách Gschnagenhardt Alm a Geisler Alm. Odpoledne se zastavíme v historickém centru Brixenu.  
 • 4. den: LÜSNER ALM. Dnes vyjedeme autobusem až do výšky 1.750 m.n.m. Vyšlápneme si po pohodlné stezce na náhorní planiny Lüsner Alm a Rodenecker Alm (1.950 m.n.m.). Okružní pěší výlet povede dále pastvinami s nádhernými výhledy na okolní svět hor s posezením např. v rustikální chatě Rastner Hütte.  
 • 5. den: JOCHTAL & FANE ALM. Z údolí Valsertal nás lanovka vyveze na vrchol Jochtal (2.000 m.n.m.), následuje pohodová pěší túra mírně svažitým terénem do údolí Pustertal. Odpoledne výlet na Fane Alm – skupinu salaší s krásnou polohou uprostřed hor a charakterem vesnice s rustikálním kouzlem. Fane však není skanzen, ale tradiční pastvina se zemědělstvím a pohostinností. V některých alpských chatkách se můžeme zastavit na jihotyrolské speciality a koupit si domů horský sýr a špek.
 • 6. den: MÜHLBACH - GITSCHBERG. Po snídani máme možnost různých výletů - lanovkou do Mühlbachu nebo další lanovkou na Gitschberg s pěším výletem dle . Odpoledne odjedeme do ČR, návrat do nástupních míst v nočních hodinách.

Ubytování - hotel Hofer***

Komfortní hotel s výbornou kuchyní, položený v nadmořské výšce 1.400 m. na slunečním plató v Meransen. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, fénem a trezorem. V hotelu je rustikální restaurace, wellness (vnitřní bazén, fitness a sauna). Hotel je situován 500 m od lanovky Gitschberg a 100 m od lanovky do Mühlbachu.

Jižní Tyrolsko - Dolomity a Pfunderské Alpy

Stravování - polopenze

Velmi dobrá jihotyrolská a italská kuchyně (snídaně - bufet, večerní menu - polévka, hlavní chod, dezert, salátový bufet). Stravování začíná v den příjezdu večeří a končí odjezdový den snídaní.  

Náročnost - 2

Výlety nejsou exponované ani náročné, zvládne je každý rekreační turista včetně dětí, které jsou zvyklé chodit v horském terénu.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem  
 • 5x ubytování  s polopenzí  
 • lanovky
 • informační materiály
 • služby průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu10.07. - 16.07.2020
Počet dní6 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena12 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
10.07. - 16.07.2020 6 (5 dní programu) HOT / PP 12 800 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.