Jutsko - okolo Limfjordu (DAN201)

Dánsko | 1 - 280 km na kole | Rodinný hotel s dánskou polopenzí - pouze jeden noční přejezd
Zájezd je volný

Termín zájezdu

30.06. - 06.07.2020

Sleva za včasný nákup

6% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklotrasy tichou přírodou Severního a středního Jutska

Dánsko je pohodová země s poklidným životem. Pověstné jsou dlouhé letní večery s velmi pomalým západem slunce, které přináší severní poloha. Tento zájezd nás přivede na Jutský poloostrov, který tvoří hlavní pevninskou část Dánska. Trasy našich cyklistických výletů povedou převážně územím kolem Limského fjordu (dánsky Limfjorden), což je 180 km dlouhý systém průlivů na severu Dánska, kterým je spojeno Severní moře s průlivem Kattegat. Skládá se ze zálivů, které jsou spojeny úzkými členitými průtoky. Ale hlavně je to tichý, náherný a vlídný kraj, jako stvořený pro cykloturistiku. Perfektní cyklostezky, vedoucí pobřežím s plážemi i přírodně zajímavým vnitrozemím, městečky a vesnicemi - pro cyklistu neopakovatelný zážitek, pojeď s námi a uvidíš. K tomu pro zájezd do Dánska nadstandardní ubytování v rodinném hotelu s polopenzí s možností přípravy svačinových balíčků na jednotlivé výlety.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍJEZD, SKIVE - VINDERUP (32 km). Večerní odjezd autobusem přes Německo do Dánska. Po příjezdu do Skive se pěknou přírodou přiblížíme k Limfjordu s dojezdem do hotelu v městečku Vinderup.
 • 3. den: KOLEM ZÁLIVŮ DO VINDERUPU (47 - 63 km). Dnešní trasa začíná v Harbore, městečku na pobřeží severního moře. Od moře odbočíme k zálicu Nussum Bredning a dále pojedeme kolem zálivu Veno, ve Struer je možné etapu ukončit. Kolem romantického přístavu Handbjerg dojedeme do našeho hotelu.
 • 4. den: PODÉL LIMFJORDU Z GLYNGORE (34 - 60 km). Z přístavního městečka Glyngore pojedeme po silničkách tichou přírodou a přes rázovité vesnice podél Limfjordu do našeho ubytování.
 • 5. den: OKRUH LIMFJORDU & HJARBEK FJORD (50-65 km). Dneší etapou je okruh kolem mohutného zálivu Limfjordu za pomoci trajektu přes Hvalpsunsdkou úžinu a mostu, dělícího Limfjord od Hjarbek Fjordu. Vyrazíme z městečka Struer přes poloostrov, u Sunstrupu mineme Hjarbek Fjord, ve Hvalpsundu se s našimi koly nalodíme na trajekt a budeme pokračovat po druhé straně jezera k pláži Lyby Strand.
 • 6. den: SEVERNÍ POLOOSTROV  (30 - 60 km). Tentokrát vyrazíme na našich kolech ze Skive vnitrozemím severního poloostrova do Glyngore, mineme jezero Grynderup a u ostrova Fur se stočíme k přístavišti v Sundsore, cíli dnešní cesty.
 • 7. den: NÁVRAT DO ČR. Po snídani naložíme zavazadla a odjedeme denním přejezdem přes Německo zpět do ČR. Předpokládaný návrat do půlnoci.

Ubytování

Hotel Vinderup je útulný starý hotel postavený v roce 1904. Dnes hotel provozuje manželský pár Mette & Jacob Frederiksen. Všechny pokoje mají terasu s výhledem na městečko a bezplatné Wi-Fi. Všechny pokoje s příslušenstvím jsou vybavené kabelovou TV s plochou obrazovkou, psacím stolem, rychlovarnou konvicí, fénem. K pokojům patří nově zrekonstruovaná společenská místnost, kde můžeme relaxovat.

Stravování

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře servírované. Jídla se podávají v nové restauraci „Nørregades Kitchen“ v místě staré hotelové hospody. Možnost výhodných obědových balíčků (40 DKK).

Náročnost -2

Cykloturistika v rovinatém nebo mírně zvlněném terénu. Povrch převážně asfalt. Cyklostezky s vyloučením provozu nebo silničky s velmi malým provozem. V Dánsku jsou vynikající podmínky pro cyklisty.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Ústí nad Labem

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 15% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v apartmánech
 • 5x polopenze
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • trajekt Hvalpsund - Sundsore


Termín zájezdu30.06. - 06.07.2020
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena17 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 5800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
30.06. - 06.07.2020 7 (5 dní programu) HOT / PP 17 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 5800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.