Kolem jižního Černého lesa (SCH201)

Německo, Švýcarsko | 0 - 250 km na kole | Hotel gasthof 3* s německou polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

22.08. - 28.08.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklotoulky na německo-švýcarském pomezí - Basilej a Rýnská cyklostezka - vinařský kraj

Myslíte na legendární švarcvaldský dort nebo na kukačkové hodiny z období romantismu 19. století? Pojeďte s námi do přírodního parku Jižní Schwarzwald a budete koukat, co všechno ještě může tento krásný kout Evropy nabídnout. Vysoko položené osady kolem jezera Titisee, hluboké lesy a rozsáhlé pastviny, zámky kolem Rýna, univerzitní město Basilej, nádherné historické centrum Freiburgu a v neposlední řadě vinařský kraj Markgräflerland; cesta poznání a zážitků, která vede po perfektních cyklostezkách Bádenska-Württenberska a švýcarského kantonu Basel.

 

Program zájezdu

 • 1.-2. den: PLANINY ČERNÉHO LESA 39 km
  Ve večerních hodinách odjedeme do německého Badenska Württemberska. Po snídani v místní pekárně v Hinterzarten (910 m.n.m.) vyrazíme na start první etapy. První zastávka bude u jezera Tittisee (850 m), kam jezdí turisté z celého světa; dále pojedeme po cyklostezce Neustadt - Bonndorf po zrušené železnici, přebudované na krásnou přírodní cyklostezku. Autobus nás odveze do ubytování na 2 noci.
 • 3. den: Z ČERNÉHO LESA DO ÚDOLÍ RÝNA 53 km
  Po snídani vyjedeme z Bonndorfu údolím řeky Wutach. Stále z mírného kopce nebo po rovině dojedeme k Rýnu; po německém břehu řeky budeme pokračovat kolem této německo - švýcarské říční hranice do cíle dnešní etapy.
 • 4. den: Z ČERNÉHO LESA DO KRAJE VÍNA 55 km
  Z kopců sjedeme do historického Freiburgu a budeme mít dostatek času na individuální prohlídku Starého města se slavnou katedrálou. Ve Freiburgu můžeme bez problémů jezdit na kole krásnými zákoutími uliček: město je na cyklisty dobře připraveno. Na další cestě vinařským krajem Märkgräflerland budeme moci třeba někde u Bad Krozingenu ochutnat místní skvělé víno, než zakončíme etapu na březích Rýna. Autobus nás odveze do dalšího ubytování na další 2 noci.
 • 5. den: RÝNSKÁ CYKLOSTEZKA 48 km
  Malebná cyklostezka podél břehů Rýna nás bude provázet po celý den. V německo-švýcarském Laufenburgu projedeme bývalou celnicí přes historický most do švýcarské části starého města. Historický dřevěný most přes Rýn je v Bad Sackingenu, kde nalezneme typické německé restaurace a italské zmrzlinárny. Ve švýcarském Rheinfeldenu/Möhlinu etapu zakončíme.
 • 6. - 7. den: BASILEJ A RÝN 55 km
  Závěrečný výlet nás zavede mimo jiné do Basileje. Po švýcarské straně dojedeme k římským archeologickým vykopávkám u Kaisergaustu a dosáhneme kulturního klenotu - historického centra Basileje. Dále již pojedeme přes Most tří zemí zpět na německou stranu Rýna a pěknou přírodou podél jeho pravého břehu dojedeme do Bad Bellingenu, kde etapu zakončíme u termálních lázní. Večerní odjezd do ČR, návrat v ranních hodinách.

Ubytování - gasthof/ hotel***  

 • 4 noci ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu/gasthofu ve standardu 3*
Kolem jižního Černého lesa

Stravování - polopenze

snídaně formou bufetu, večeře menu o 3 chodech.

Náročnost - 1,5

V Černém lese mírně zvlněný terén s klesáním do údolí Rýna. Druhá část etap vede prakticky stále po rovině. Povrch asfalt a jemná, dobře sjízdná šotolina. Trasy mají nejvyšší německé hodnocení ADFC-Qualitätsradroute.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do lázní (cca 15 €)


Termín zájezdu22.08. - 28.08.2020
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
22.08. - 28.08.2020 7 (5 dní programu) HOT / PP 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.