Kouzlo Sardinie (SAR191)

Itálie | 11denní zájezd - hotel*** s bazénem a pláží - polopenze / bufety s nápoji - BUS
Zájezd je volný

Termín zájezdu

19.09. - 29.09.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPerla přírody mezi mořem a horami

Zvláštní kouzlo má Sardinie. Zachovala si své vlastní tradice v jazyce, v umění a kultuře. 1800 km dlouhé pobřeží má nekonečné bílé písečné pláže, velké duny a vysoké útesy. Křišťálově čistá, smaragdově modrá voda nám připomíná Karibik. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží, ale také v údolích vnitrozemských hor a na ostrovech Maddalena a Caprera. Letní pohoda na konci září, kdy jsou ideální denní teploty pro cyklistiku, koupání a lenošení na plážích. Nechte se uchvátit kouzlem Sardinie.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: LUCCA & TRAJEKT. Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Odpoledne dorazíme do Toskánska. Prohlédneme si starobylou Luccu, toskánské město s poklidným historickým centrem obklopeným hradbami, které vás uchvátí. Následuje dojezd do Livorna a noční trajekt na Sardinii.
 • 3. den: PŘÍJEZD NA SARDINII. V 7:00 ráno připlujeme na Sardinii. Z přístavu přejedeme autobusem do hotelu, podle možností hotelu se ubytujeme. Odpoledne se seznámíme s okolními plážemi s využitím hotelového minibusu. 
 • 4. den: SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ (15-50-80 km). Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Po silničce vnitrozemím dosáhneme Porto Cervo, kolem letoviska Baja Sardinia a přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau (mys Capo d´Orso). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.
 • 5. den: PROVINCIE NUORO, HORY A MOŘE (53-76 km). Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Buddusó (760 m), projedeme Bitti (525 m, zkrácení trasy) a Lula (520 m). Pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly (30 m) a dojedeme na pláže u La Caletty.
 • 6. den: LA MADDALENA (35 km). Dnešní den odjedeme naším autobusem do Palau. Po krátké pauze v přístavu přeplujeme trajektem na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po hrázi přejedeme na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na jižní pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o návštěvu památníku a musea Garibaldiho. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.
 • 7. den: SANTA TERESA GALLURA (45-65 km). Ráno odjedeme autobusem do Tempia (555 m). Odtud pojedeme na kole svažitou silničkou s občasným krátkým stoupáním do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže). Kratší trasa povede podél pobřeží. Před odjezdem do hotelu si ještě prohlédneme pěkné centrum městečka s výhledy na bílé útesy korsického Boniffacia.
 • 8. den: TRADIČNÍ TRHY A HISTORICKÝ OKRUH (22-32 km). Dnes navštívíme tradiční trhy v San Pantaleo. Na kole (nebo autobusem) pojedeme do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme do hotelu.
 • 9. den: ODPOČINEK U MOŘE. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v moři - kola necháme odpočívat.
 • 10. a 11. den: ODJEZD DOMŮ. Celodenní relaxace na plážích, podvečerní odjezd do přístavu, noční trajekt do Livorna (lůžka v kajutách za příplatek). Ráno kolem 08:00, připlujeme trajektem do Livorna a odjedeme do ČR - příjezd v nočních hodinách.

 

Ubytování - Hotel Club Cala Bitta***  

 • Hotel je situován u menší zátoky s písečnou pláží a kyvadlovou dopravou zdarma na nádherné pláže v Baia Sardinia.
 • Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje a zahradní bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou.
 • Bezplatný servis na hotelové pláži a bazén.     
Kouzlo Sardinie

Stravování - polopenze / bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy sardinské kuchyně.

Náročnost - 2 (e-bike 1-1,5)

Zvlněný profil. Výlety vedou po místních asfaltových silničkách, většinou s malým automobilovým provozem. Z hor budeme sjíždět k moři.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Beroun, Plzeň

Poznámka

Další informace

 • Lůžko ve čtyřlůžkové kajutě na trajektu (tam i zpět) 1.000 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
 • SLEVA PRO NECYKLISTY NA DOTAZ.                                            

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • turistická taxa
 • průvodce, informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • lůžka v kajutách
 • zpáteční trajekt na La Maddalenu (cca.15 €)  


Termín zájezdu19.09. - 29.09.2019
Počet dní11 (8 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
15 900 Kč
Základní cena19 700 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
18 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč. Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu (tam i zpět) 1.000 Kč

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
19.09. - 29.09.2019 11 (8 dní programu) HOT / PP 19 700 Kč 18 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč. Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu (tam i zpět) 1.000 Kč

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.