Krajem K.H.Máchy ze zámku v Lobči (LOB211)

Česká republika | 0 - 220 km na kole | Ubytování na zámku Lobeč | polopenze | cyklistika v malé skupině
Zájezd je volný


Termín zájezdu

05.06. - 08.06.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Na kole z Lužických hor a Českého středohoří - cyklistika údolími řek - Kokořínsko a Máchovo jezero - trasy bývalým vojenským prostorem Ralsko

Zveme Vás na 7. tradiční, tentokrát prodloužený cyklovíkend naší cestovní kanceláře. Připravili jsme pro vás cyklistické trasy v Chráněné krajinné oblasti Kokořínska a Máchova kraje a v okolí; cyklotrasy povedou krásnou přírodou až z Lužických hor a Českého Středohoří. Čekají nás cyklostezky klidnými údolími Ploučnice a Svitávky, atraktivní svažitá cyklotrasa Varhany, která zažíná v Kamenickém Šenově u Panské skály, lidově zvané Varhany. Navštívíme také "pekelný" hrad Housku, který leží na chráněném území se vzácnou přírodou mezi slavnějšími hrady Bezděz a Kokořín. Prostě budeme jezdit malebnou krajinou, jako stvořenou pro krátkou, ale zážitkovou dovolenou na kole! Bydlet budeme v romantickém prostředí na zámku v Lobči, v krásných a prostorných historických pokojích a apartmánech. Stravovat se budeme v zámeckém sálu s krbem, rádi Vás také pozveme na naše víno, které je dlouhá léta uloženo v zámeckém sklepení. Po návratu z cyklistických výletu posedíme v prosluněné zámecké zahradě. Budeme také moci navštívit místní parostrojní pivovar s originálním pivem a zdejší cidérku. Čeká nás pohodová, tak trochu sváteční atmosféra na zámku a čtyři pěkné cyklistické trasy v nejkrásnějších místech, které může zdejší romantický kraj nabídnout. .

Program zájezdu

 • 1. den: Z LUŽICKÝCH HOR DO MÁCHOVA KRAJE, 40 - 65 km
  První výlet zahájíme v Krompachu v Lužických horách. Až do Zákup pojedeme malebným údolím říčky Svitávky. Za Brennským mlýnem se Svitávka vlévá do Ploučnice (30 km) a my se přehoupneme do CHKO Kokořínsko - Máchův Kraj. U Máchova jezera (40 km) je možné trasu ukončit, nebo pokračovat přes Doksy, Okna a Poštovní cestou přes vesnice do Lobče. Cíl výletu bude na zámku Lobeč, kam nám náš minibus odveze naše zavazadla. Po výletu se ubytujeme, následuje večeře. a návštěva místní cidérky s ochutnávkou. V malé rodinné firmě se zde vyrábí z jablek a hrušek pomalou fermentací a dlouhou dobou zrání v tancích kvašený cider; ovoce pochází výhradně ze zámeckých sadů. Kromě cidrů dělají také mošty a bylinkové sirupy z vlastní zahrady a z okolních luk a lesů..
 • 2. den: CYKLOSTEZKY VARHANY & PLOUČNICE, 55 km
  Začátek dalšího výletu nás zavede do Českého Středohoří, k věhlasné Panské skále; struktura skály vypadá jako píšťaly varhan, proto se jí lidově říká Varhany. Příjemným svažitým terénem stranou od automobilového provozu dojedeme do České Lípy, odkud budeme pokračovat podél toku řeky Ploučnice. Kolem významného vrcholu Ralsko se zříceninou hradu přijedeme k Průrvě Ploučnice, vodnímu tunelu, vytesanému v obrovské pískovcové skále, kterou řeka protéká. Malebná cyklostezka nás v závěru etapy přivede k Hamerskému rybníku, položenému v překrásné zalesněné krajině přírodního parku Děvín a Ostrý. Po večeři možnost návštěvy místní cidérky s ochutnávkou. V malé rodinné firmě se zde vyrábí z jablek a hrušek pomalou fermentací a dlouhou dobou zrání v tancích kvašený cider.
 • 3. den: MÁCHOVÝM KRAJE DO LOBČE, 30 - 58 km
  Start dnešního výletu je v obci Osečná. Nejprve se podíváme k nedalekému prameni řeky Ploučnice. Vrátíme se do Osečné, vyjedeme po cyklostezce Ploučnice k Hamerskému jezeru. Klidovou zónou obory Židlov a přírodní oblastí Geopark Ralsko po staré Generálské cestě dojedeme do Ralska - Kuřivod a do obce Bezděz. Odtud to již není daleko přes Březovice do Lobče. Po večeři si necháme slehnout a přesuneme se do zámeckého vinného sklepa ze 16. století, kde ochutnáme vína z našeho archivu.
 • 4. den: na kole OKRUH KOKOŘÍNSKO - MÁCHŮV KRAJ, 45 km
  Po snídani vyrazíme přes Vrátenskou horu na hrad Houska. Případně nás na Housku odveze náš bus, abychom se vyhnuli 200 m stoupání přes Vrátenskou horu. Po prohlídce hradu Houska sjedeme Zámeckou cestou do údolí říčky Pšovky. Kokořínským údolím projedeme v celé délce přes Konrádov, Ráj, Vojtěchov, Pokličky, Kokořínský důl do Lhotky. Po průjezdu Zadním, Libeňským a Radouňským dolem ukončíme výlet v pěkné vesnici Chorušice s rozlehlou návsí a hospodou.

Ubytování - zámek v Lobči

 • 3 noci na zámku v Lobči ve 2-4 ůžkových krásných pokojích v unikátních zámeckých prostorách (příslušenství na chodbě) a v apartmánech.
 • Prostorné pokoje jsou vybaveny pohodlnými lůžky a dobovým nábytkem, prostě bydlení "na zámku".
 • Na zahradě je venkovní posezení.
Krajem K.H.Máchy ze zámku v Lobči

Stravování - Polopenze

Polopenze se snídaněmi formou bohatého bufetu. Servírované chutné večeře, např. dančí na smetaně.

Náročnost - 2

Zvlněný terén s občasnými táhlejšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Převážně silničky s minimálním provozem a cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava malým utobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 3x ubytování s polopenzí
 • ochutnávka vín
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné na hrad Houska
 • ochutnávku cidru s prohlídkou cidérky

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu05.06. - 08.06.2021
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena4 250 Kč

Slevy a příplatky: Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
05.06. - 08.06.2021 4 (4 dny programu) HOT / PP 4 250 Kč

Slevy a příplatky:

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.