Lago di Garda (GAR201)

Itálie | 0 - 300 km na kole | Hotel*** s venkovním bazénem - italská polopenze s nápoji
Zájezd je volný

Termín zájezdu

22.05. - 28.05.2020

Sleva za včasný nákup

6% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika v okolí subtropického jezera uprostřed hor - trasy převážně z kopce

Lago di Garda je největší italské jezero ležící v nadmořské výšce pouhých 65 metrů nad mořem u úpatí dvoutisícových hor, jejichž údolími vedou příjemné silničky a cyklostezky podél menších, křišťálově čistých jezer a řek. Lago di Garda je v údolí, které je otevřené k jihu a tento faktor vytváří u jezera i v jeho okolí příznivé středomořské klima. Zde budeme jezdit podél vinic, jezer a řek; lanovkou vyjedeme i s kolem na vrchol Monte Baldo, odkud budeme sjíždět k jezeru s nádhernými panoramatickými výhledy. Náš autobus nám pomůže překonat stoupání, aby naše dovolená u Lago di Garda byla nejen aktivní, ale také pohodová.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: K JEZERU GARDA (43 km). Večer odjedeme přes Rakousko a Brennerský průsmyk do Itálie. Druhý den vyrazíme na kole po cyklostezce podél řeky Adige, po trase zrušené železnice přes Mori k jezeru Lago di Garda a dále přes starobylé Arco přímo do hotelu.
 • 3. den: MONTE BALDO (60 km). Po snídani přejedeme autobusem do Malcesine na břehu Gardy. Odtud nás (včetně kol) vynese mírně rotující panoramatická lanovka na Monte Baldo (1.750 m). Z vrcholu pojedeme na kole zvlněnou silničkou s nádhernými výhledy, kolem salaší přes Spiazzi zpět k jezeru do historického Torri del Bénaco. Pro vrchaře bude možnost výjezdu na Lumini (750 m).
 • 4. den: MONTE BONDONE (40-55 km). Autobusem přejedeme k jezeru Lago di Terlago / Lago Santo (740 m). Traverzovou starou vojenskou silničkou v masívu Monte Bondone sjedeme do údolí a budeme pokračovat kolem hradu Drena a podél horské řeky Sarca přes historické Arco do Dro. Trasu lze cestou zkrátit, dle možností účastníků.
 • 5. den: VALLE AMPOLA, LAGO LEDRO (45-68 km). Dnešní trasa nás povede údolím Valle d‘Ampola kolem stejnojmenného jezera (732 m) po cyklostezce k jezeru Ledro s možnou odbočkou k horské chatě s občerstvením (950 m). Od jezera Ledro sjedeme po staré silnici s tunely k jezeru do Rivy s dojezdem do hotelu.
 • 6. den: JEZERA RONCONE & IDRO (38 km). Nejprve dojedeme autobusem do Tione di Trento (565 m). Odtud vyrazíme na kole k jezeru di Roncone (800 m) a dále po klesající silničce k teplému Lago d’Idro, které patří k nejčistším jezerům severní Itálie (25 km z kopce). Krásná příroda Lago d’Idro nabídne koupání a čas na relaxaci.
 • 7. den: VALLE DEI LAGHI (20-35 km). Po snídani se vydáme na závěrečný cyklistický výlet údolím Valle dei Laghi biotopem Marocche k jezerům Cavedine a Toblino. Po naložení kol odjedeme zpět do ČR, návrat po půlnoci.

Ubytování - Hotel Everest Arco, kategorie***

Klimatizované 2-3lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím a mini ledničkou, v koupelně je vysoušeč vlasů. Pokoje jsou zařízeny v pastelových barvách, jsou vybaveny TV, telefonem, minibarem a wi-fi zdarma. Výtah. K hotelu patří venkovní bazén a fitness - využití v ceně zájezdu..

Stravování - polopenze

Polopenze v hotelové restauraci. Bohatý snídaňový bufet. Večeře v rámci tříchodového menu se salátovým bufetem a nápoji (1/4 l vína a stolní voda).

Náročnost - 2

V údolích je svažitý až rovinatý terén. Místy je kopcovitější, ale na kole snadno zvládnutelný profil - v podstatě jezdíme z kopce dolů. Povrch je dobře sjízdný na trekkingovém kole (asi 70% asfalt, 30% šotolina). Jezdí se po cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Beroun, Plzeň

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner® 
 • 5x ubytování v hotelu*** s polopenzí 
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • lanovku včetně kola na Monte Baldo (25 €)
 • turistickou taxu cca. € 2,50 na osobu a den (splatná v recepci hotelu)
 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu22.05. - 28.05.2020
Počet dní7 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
22.05. - 28.05.2020 7 (6 dní programu) HOT / PP 13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.