Má vlast II - Ohře a Krušné hory (VLAST02)

Česko | 0 - 285 km na kole | Hotel** s polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

18.07. - 22.07.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem5-denní zájezd na kole po cyklostezce Ohře a po Krušnohorské magistrále

Když stojím na břehu řeky, chce se mi myslet na věky, odkud teče a kam plyne a kde se rozplyne. Když stojím na břehu Ohře, řeky co teče do moře, nemůžu bdít, nemůžu spát, tak moc mám tu řeku rád. Řekni, ach řekni mi Ohře, proč je mi s tebou tak dobře, proč tě mám rád, proč tě chci znát, proč tě chci milovat… (Bedřich Ludvík)

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes Krušné hory vine cyklistická Krušnohorská magistrála. Projedeme její západní část, která nás provede pohořím z Božího Daru do nejzápadnější části Krušných hor Naše cyklistické putování Karlovarským a Ústeckým krajem pokračuje po cyklostezce Ohře. Z Chebu pojedeme po této přírodně velmi zajímavé cyklostezce, která nás s podporou autobusu dovede přes Karlovy Vary až do královského města Louny. Jako skvělé zázemí nám poslouží hotel v Karlových Varech, kde bude většina etap začínat nebo končit. Vydejte se s námi za poznáním krás Krušných hor a Poohří!

Program zájezdu

 • 1. den: BOŽÍ DAR - KARLOVY VARY, 51 km
  Náš první výlet povede převážně svažitým terénem z Božího Daru (1.118 m.n.m.) do Nejdku s dojezdem do hotelu v Karlových Varech. Na Božím Daru si prohlédneme kostel sv. Anny ze 16. stol. Přes přírodní park Zlatý kopec dosáhneme Horní Blatné (pěkné náměstí s rozsáhlým kostelem sv. Vavřince) a dále přírodním parkem Jelení vrch do Nových Hamrů a Nejdku; přes Novou Roli dojedeme do hotelu v Karlových Varech.
 • 2. den: PO KRUŠNOHORSKÉ MAGISTRÁLE, 43 - 64 km
  Po snídani nás autobus odveze opět pod Klínovec (1.118 m.n.m.). Po Krušnohorské magistrále pojedeme přes Abertamy a Pernink do Horní Blatné, kde začíná kratší varianta cyklotrasy. Pod hraničními horami projedeme Přírodními parky Jelení vrch a Přebuz do Bublavy. Odtud již budeme klesat údolím říčky Svatavy přes Kraslice do cíle v Oloví.
 • 3. den: CYKLOSTEZKA OHŘE, CHEB - KARLOVY VARY, 45 - 65 - 78 km
  Ráno nás autobus odveze po dálnici z Karlových Varů do Chebu. Zde začíná naše třídenní cyklistická pohoda po trase podél řeky Ohře. Po prohlídce mohutného kostela sv. Mikoláše a Špalíčkem (malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů) na historickém náměstí Krále Jiřího z Poděbrad vyrazíme po proudu řeky Ohře. V Mostově za zámkem budeme projíždět chráněnou javorovou alejí, před Kynšperkem nad Ohří přejedeme řeku po 60 m dlouhé kryté dřevěné lávce. U Sokolova si budeme moci trasu prodloužit výletem kolem jezera Medard; pak již pěknou přírodou dosáhneme historické město Loket, rozkládající se uvnitř těsného meandru Ohře. Po návštěvě historického centra s dominantou hradu Loket projedeme krásným, 10 km dlouhým říčním údolím Slavkovského lesa do našeho hotelu v Karlových Varech.
 • 4. den: CYKLOSTEZKA OHŘE - MEZI KRUŠNÝMI A DOUPOVSKÝMI HORAMI, 30 - 55 km
  Za Karlovými Vary se cyklostezka nejprve přehoupne přes vnitrozemí, pak ale sleduje vodní tok až do cíle v Kadani. Sevřeným údolím pronikneme přírodním parkem u Stráže nad Ohří (možnost ukončení výletu), mezi horami a pod vojenským újezdem Hradiště do rozlehlé krajiny a dosáhneme Klášterce nad Ohří - trasa prochází historickým jádrem města s městskou památkovou zónou s měšťanskými domy, kolem kostela Nejsvětější Trojice a pod zámkem s parkem. Přímo po břehu řeky dojedeme do Kadaně.
 • 5. den: CYKLOSTEZKA OHŘE - Z LOUN K NECHRANICKÉ PŘEHRADĚ, 43 km
  Závěrečný cyklistický výlet nás přivede k Nechranické přehradě. Po příjezdu do Žatce si budeme moci prohlédnout historické centrum (radnice, sloup Nejsvětější Trojice, chrám Nanebevzetí Panny Marie, židovská synagoga), cyklostezka zde prochází přímo starým městem. Na úseku mezi Louny a Žatcem pojedeme venkovskou krajinou, téměř v každé obci je přímo u cyklostezky zámek. Podíváme se také do Postoloprt, kde je zámek a kostel. V Nechranicích naše cykloputování ukončíme, navštívíme místní vinařství, ochutnáme skvělá vína a odjedeme domů.

Ubytování - hotel **

 • 4 noci ve Sporthotelu Gejzírpark** v Karlových Varech, 2 km od historického centra.

 • Hotel je součástí sportovního komplexu (tenisové a badmintonové kurty).

 • Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou a bezplatným WiFi

 • Změna hotelů vyhrazena.

Má vlast II - Ohře a Krušné hory

Stravování - polopenze

Snídaně formou kontinentálního bufetu, večeře 2 chody – polévka a hlavní jídlo.

Náročnost - 1,5

Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině nebo nenáročným zvlněným terénem. Trasy v Krušných horách jsou zvoleny tak, abychom z vyšších nadmořských výšek prakticky sjížděli do údolí.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů
 • ochutnávku vína


Termín zájezdu18.07. - 22.07.2020
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena7 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
18.07. - 22.07.2020 5 (5 dní programu) HOT / PP 7 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.