Má vlast IV - Střední Morava (VLAST04)

Česko | 0 - 360 km na kole | Hotel*** s polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

15.08. - 20.08.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem6-denní zájezd - Haná a kraj řeky Moravy, Baťův kanál, Podbeskydí, Valašsko, Bílé Karpaty

Střední Morava, úrodná oblast rozkládající se převážně podél řeky Moravy a Hané je půvabný kraj, nazývaný již od 16. století Haná. Typické pro zdejší oblast jsou nářečí, bohaté kroje a rozlehlé statky, budované z nepálených, bíle omítnutých cihel.  Na našem zájezdu však navštívíme i další oblasti. Na kole se projedeme po cyklostezce podél Vsetínské Bečvy, z Valašska projedeme Bílé Karpaty, z nichž na našem dalším výletu dojedeme do Strážnice a k Baťovu kanálu. Baťův kanál nás bude provázet po neméně poutavé cyklostezce podél řeky Moravy. Navštívíme poutní místo Velehrad, odkud budeme projíždět vinařskými vesnicemi. A právě skvělé moravské víno ochutnáme na okružní Uherskohradišťské vinné stezce. Navštívíme nádherné zámky Buchlovice, Kroměříž a historické skanzeny. Na našich výletech bude také možnost vykoupat se v řekách a jezerech a občerstvit se v mnoha vinných sklípcích a hospůdkách - prostě ta pravá pohoda při naší dovolené na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: MORAVSKÁ STEZKA A LITOVELSKÉ POMORAVÍ, 40 - 62 km
  Kola vyložíme v údolí Moravské Sázavy Projedeme Zábřeh, za Mohelnicí se již přiblížíme chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Zastavíme se u zámku Nové Zámky, následuje Litovel s dominantou 72 m vysoké radniční věže. Cestu Pomoravskými luhy zakončíme v Horkách. Kratší trasa vede z Lukavice.
 • 2. den: ÚDOLÍM VSETÍNSKÉ BEČVY, 56 - 64 km
  Náš další výlet povede stále klesajícím terénem z nadmořské výšky 950 m do cíle ve výšce 290 m.n.m. Ze sedla Bumbálky přejedeme vrchol Čartáku a pofrčíme pěkně z kopce do údolí Vsetínské Bečvy. Tok řeky budeme sledovat následujících téměř 60 km až do cíle ve Valašském Meziříčí. Na cestě budeme projíždět Velkými Karlovicemi a Karolinkou (skanzen). Stále údolím pod CHKO Beskydy dorazíme do Vsetína a Valašského Meziříčí. Autobus nás doveze do hotelu.
 • 3. den: BAŤŮV KANÁL & MORAVSKÁ STEZKA, 44 - 64 km
  Po snídani nás autobus odveze do Cítova (zámek s parkem). Kratší trasa začíná v Chropyni. Z Cítova vyjedeme po stezce přes Hradecký rybník do Tovačova (zámek). Podél rybníků dále pokračujeme směr Chropyně (rodiště krále Ječmínka, hrad, rybníky) a kolem soutoku Bečvy a Maštěnky do Kroměříže (návštěva zámku, zámeckých a květných zahrad - UNESCO). Po cyklostezce podél řeky Moravy projedeme Napajedla (zámek) a Otrokovice a podél Baťova kanálu zakončíme dnešní výlet v Uherském Hradišti.
 • 4. den: Z BÍLÝCH KARPAT NA HANOU, 55 - 65 km
  Po snídani nás autobus odveze do Horní Lidče; odtud na kole vyrazíme směr Valašské Klobouky. Pěkným venkovským krajem pod Vizovickou pahorkatinou dosáhneme Vlachovic. Do Bojkovic dojedeme údolími Bílých Karpat, odkud nás cyklostezka podél řeky Olšavy nás přivede do Uherského Brodu a Uherského Hradiště, kde Olšava končí svoji pouť ve vodách řeky Moravy.
 • 5. den: OKRUŽNÍ VINNÁ STEZKA, 50 km
  Dnešní výlet nás přivede na Uherskohradišťskou okružní vinnou stezku. Z Uherského Hradiště pojedeme do Veletin (vesnická památková rezervace, soubor 16 vinných búd). Ve Vlčnově objevíme řada památek lidové architektury. V Dolním Němčí odbočíme do města Hluk (stará středověká tvrz a chrám sv. Vavřince). Ostrožská Nová Ves nabídne koupání ve štěrkovém jezeře - cyklostezka vede přímo kolem jezer. Podél řeky Moravy dojedeme zpět do Uherského Hradiště.
 • 6. den: ÚDOLÍM BYSTŘICE, 48 km
  Po snídani naložíme zavazadla, autobus nás odveze do Moravského Berouna. Odtud vyrazíme po cyklostezce do Domašova nad Bystřicí. Řeka Bystřice pramení v Nízkém Jeseníku a ze severovýchodní strany přitéká do krajského města Olomouc, kde se vlévá do Moravy. Pozoruhodný kaňon při dolním toku Bystřice kontrastuje rozlehlým nížinám v centrální Hané a právě tudy budeme projíždět. Náš poslední výlet zakončíme v Olomouci (pozoruhodné historické centrum na trase). V podvečer odjezd domů.

Ubytování - hotel ***

 • 5 nocí v hotelu Koníček*** v Uherském Hradišti. Komfortní ubytování v pokojích s možností přistýlek.

 • Pokoje mají své vlastní sociální zařízení, koupelnu, TV, telefon a možnost připojení na internet.

 • Změna hotelů vyhrazena.

Má vlast IV - Střední Morava

Stravování - polopenze

Kontinentální snídaně formou bufetu, večeře menu 2 chody, polévka a hlavní jídlo.

Náročnost - 1,5

Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině, svažitým nebo nenáročným zvlněným terénem. 

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů


Termín zájezdu15.08. - 20.08.2020
Počet dní6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena9 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
15.08. - 20.08.2020 6 (6 dní programu) HOT / PP 9 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.