Má vlast V - To nejlepší z jižní Moravy (VLAST05)

Česko | 0 - 330 km na kole | Pension*** s polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

02.08. - 07.08.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem6-denní zájezd - přírodní parky, historické památky, vinné stezky - pohodlné ubytování u vinaře

Překrásná příroda osamělých lužních lesů na soutoku Moravy a Dyje, přírodně a kulturně zajímavý Lednicko - Valtický areál, slavné vinařské vesnice moravského Slovácka s historickými sklepními uličkami, Pálava, vyvstávající jako Fénix z popela z roviny Dolnomoravského úvalu, poutní Velehrad, přírodní parky Chřiby a Bílé Karpaty, Baťův kanál a malebná Strážnice, skvělé víno, degustace ve vinných sklepech, překrásné zámky a zámečky jako hrdé pomníky slavné minulosti, pohoda na kole a ubytování s polopenzí přímo ve vinařství. Máme se na co těšit!  

Program zájezdu

 • 1. den: PO HŘEBENECH POHOŘÍ CHŘIBY, 51 km
  Autobus nás doveze do Kostelan, odkud vystoupáme na nedaleký hřeben pohoří Chřiby. Po mírně zvlněném hřebeni dojedeme na samotu Vlčák; odtud budeme téměř pořád klesat až do cíle naší cesty. Projedeme Stupavou a kolem vodní nádrže do Koryčan. Údolí mezi Chřiby a Železnými horami nás přivede do Kyjova, odkud je to již jen kousek do našeho ubytování ve vinařství Krýsa.
 • 2. den: SLOVÁCKO - Z VELEHRADU DO KYJOVA, 50 km
  Po snídani nás autobus odveze do nitra Chřibů. Dojedeme do Velehradu a po prohlídce baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje vyrazíme na další cestu po slavných vinařských vesnicích v podhůří přírodního parku Chřiby. V Tupesech je expozice místní keramiky, v Buchlovicích je skvostný zámek, v rybníku Sovín možnost koupání. Naše cesta dále povede přes Tučapy, kde nalezneme sklepní uličky. Obci Polešovice dominuje červenobílý kostel sv. Petra a Pavla, v Ořechově objevíme památkově chráněný zámecký areál s renesančním zámkem. Před příjezdem do ubytování se zastavíme ve Vlkoši, jedné z nejpůvabnějších sklepních kolonií na Slovácku se zástavbou sklepů jako cennou ukázkou lidové sklepní architektury, asi 170 sklepů.
 • 3. den: PŘÍRODNÍ PARK NIVA DYJE, LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL, PÁLAVA, 54 km
  Po příjezdu autobusem do Břeclavi projedeme kolem zříceniny Břeclavského hradu a vnoříme se do lužního lesa přírodního parku Niva Dyje. Na cyklotrase přes Lednici do Valtic se postupně zastavíme u památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů - Janova hradu, Loveckého zámečku, novogotického zámku Lednice, chrámu tří Grácií, Apollónova chrámu, hraničního zámečku a barokního Valtického zámku. V Sedleci se zastavíme v areálu vinařství Sedlecká vína. Zajímavou zastávkou přímo na cyklostezce Svobody bude památník věnovaný lidem, kteří zemřeli při pokusu o překročení hranice v letech 1948 – 1989 (cyklostezka kopíruje bývalou železnou oponu). Za Mikulovem (velkolepý zámek) stezka stoupá na Pálavu, cíl našeho výletu bude v Perné, kde nás za odměnu čeká ochutnávka vína v místním vinařství.
 • 4. den: K SOUTOKU MORAVY A DYJE, 55 km
  Že už máte dost civilizace, kultury, degustací a posezení u vína? Rozumíme??. Proto vás zveme na hraniční cyklostezku, vedoucí k soutoku Moravy a Dyje k trojmezí Česka-Slovenska-Rakouska. Za Lichtenštejnským zámečkem Pohansko se ponoříme do lužních lesů Dyje a Moravy, které nás budou provázet po následujících 40 km. Nikde žádná vesnice, kromě slovenských obcí Brodské, kde Sv. Cyril a Metoděj prvně vkročili na slovenské území a Kopčany, kam se dá odbočit lávkou přes řeku Moravu. Výlet zakončíme v Moravské Nové Vsi, jak jinak, než u místního dobrého vínka.
 • 5. den: STRÁŽNICE & MORAVSKÁ STEZKA, 54 km
  Dnes nás autobus odveze do Velké nad Veličkou pod Bílými Karpaty. Odtud vyrazíme po Strážnické cyklostezce do Strážnice, kde si můžeme prohlédnout strážnický zámek a skanzen, bude také možnost svézt se lodí??. Naše cesta pokračuje přes Veselí nad Moravou (zámek), Uherský Ostroh a kolem štěrkových Novoveských jezer, kde bude možnost koupání. Výlet zakončíme poblíž Uherského Hradiště.
 • 6. den: MUTĚNICKÁ VINNÁ STEZKA, 30 - 55 km
  Ráno sbalíme zavazadla a přímo z ubytování vyrazíme na závěrečný výlet - cyklistický okruh po Mutěnické vinné stezce po vinařských "peckách" Slovácka. Vlkoš, Milotice (zámek), Mutěnice, Čejč, Svatobořice-Mistřín, Kyjov… Co vesnička, to sklepní ulička??. Nejlepší rozloučení s jižní Moravou. Navečer si odvezeme hezké zážitky do našich domovů.

Ubytování - pension

 • 5 nocí v pensionu Pod sklepy ve vinařství Krýsa v krásné krajině nedaleko Kyjova

 • Dvoulůžkové pokoje a studia disponují vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením.

 • K dispozici vinný sklep s posezením a výběr vín od vinaře. V pokojích je wifi a televize.

 • Změna hotelů vyhrazena.

Má vlast V - To nejlepší z jižní Moravy

Stravování - polopenze

Snídaně formou švédského stolu, chutná domácí večeře s dezertem, výběr ze dvou variant.

Náročnost - 1,5 (mezi vinohrady místy 2)

Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině nebo nenáročným zvlněným terénem. 

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování s polopenzí
 • prohlídka vinohradů
 • láhev vína z produkce vinaře
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů
 • degustace vína


Termín zájezdu02.08. - 07.08.2020
Počet dní6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
02.08. - 07.08.2020 6 (6 dní programu) HOT / PP 9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.