Má vlast I - Posázavský Pacifik (VLAST01)

Česko | 0 - 350 km na kole | Hotely*** se snídaní - 3x polopenze
Zájezd je volný

Termín zájezdu

06.07. - 12.07.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemTýden na kole - od pramene Sázavy až k jejímu ústí do Vltavy

Jen ty má Sázavo, ty říčko v klínu skal, kdybych jen k tobě moh´, co bych já za to dal. Jen ty má Sázavo, ty říčko peřejí, vzpomínky na tebe srdce mé zahřejí. (Jitka Vrbová)

Naše týdenní cyklistické putování nás nejprve zavede do nejvyšších partií Vysočiny; do Žďárských Vrchů a Železných hor. Pak se již vydáme podél toku řeky od jejího pramene u Velkého Dářka do malebných krajů, do Posázaví. Ačkoliv je Posázaví typický pojem pro střední Čechy, řeka zanechává svoji dlouhou stopu právě ve své pramenné oblasti Vysočiny, kde horní část jejího toku navléká na svou stříbrnou nit krásná města Žďár, Přibyslav, Havlíčkův Brod, Světlá a Ledeč. Dokonce i legendární příběhy Posázaví, jako jsou Foglarovi Hoši od Bobří řeky a jejich Sluneční zátoka nebo proslulá Stvořidla, náleží ke krajině Vysočiny. Pak již budeme sledovat řeku Sázavu na jejím středním a dolním toku přes Zruč, Týnec a proslulé trampské Pikovice pod Medníkem až do Davle. Zde se řeka naposledy vzedme před vodní nádrží Vrané, aby vzápětí ukončila svoji fantastickou pouť ve vodách Vltavy. Ubytování budeme na dvou místech, v Chotěboři a přímo na břehu Sázavy v Kácově. Podél Sázavy bude spousta možností ke koupání a osvěžení se. Příjemné osvěžení nabídne také náš hotel v Kácově přímo v místním pivovaru, třeba u skvělé hořké dvanáctky. Příjemné ubytování a krásná příroda. To je náš Posázavský Pacifik.

Program zájezdu

 • 1. den: ŽĎÁRSKÉ VRCHY & ŽELEZNÉ HORY, 26 - 54 km
  Náš první výlet začíná ve Svratouchu. Projedeme CHKO Žďárské vrchy přes Herálec do Hlinska (Skanzen Betlém) a po cyklostezce povodím Chrudimky a přes CHKO Železné hory dojedeme do Chotěboře (barokní zámek) přímo do hotelu.
 • 2. den: SÁZAVA HORNÍ TOK - HLINSKO - DÁŘKO - PŘIBYSLAV, 47 km
  Po snídani nás autobus odveze zpět do Hlinska. Odtud pojedeme jižním směrem k rybníku Velké Dářko (koupání), odkud budeme již po proudu Sázavy klesat kolem vodní nádrže Pilská a rozlehlého komplexu zámku do Žďáru nad Sázavou. Za obcí Sázava vede trasa po pěkné sázavské cyklostezce, která nás přivede do Přibyslavi. Odtud pojedeme autobusem zpět do hotelu.
 • 3. den: SÁZAVA HORNÍ TOK - Z PŘIBYSLAVI DO SVĚTLÉ, 35 - 60 km
  Z hotelu v Chotěboři pojedeme jižním směrem k památníku Jana Žižky u Žižkova Pole. V Přibyslavi odbočíme ke gotické věži z roku 1497 a budeme pokračovat Posázavskou cyklostezkou do Havlíčkova Brodu (historické Havlíčkovo náměstí), než dorazíme do cíle ve Světlé nad Sázavou. Návrat autobusem zpět do hotelu. Kratší trasa vede z Přibyslavi.
 • 4. den: SÁZAVA STŘEDNÍ TOK - ZE SVĚTLÉ DO KÁCOVA, 50 km
  Po snídani se rozloučíme s hotelem v Chotěboři a pojedeme autobusem do Světlé nad Sázavou. Jednou z nejhezčích staveb města je zámek stojící na levém břehu Sázavy přímo u značené cyklotrasy. Po návštěvě areálu zámku budeme sledovat tok řeky Sázavy do Smrčné, kde se průjezdem Melechovského přírodního parku od řeky po následujících 10 km odpoutáme. Za Ledčí s dominantou hradu stoupáme do Jedlé, pak již jedeme pohodlně do Zruče nad Sázavou; kopcovitou, ale malebnou krajinou za Zručí dojedeme do Kácova přímo do Hotelu v místním pivovaru na břehu Sázavy.
 • 5. den:  BENEŠOVSKO, 45 km - OKOLO KÁCOVA, 12 km / VOLNÝ DEN
  Dnes vám nabídneme volný den s možností vycházky pěknou a nenáročnou NS Okolím Kácova věnované lesnictví (12 km), kterou můžeme absolvovat i na kole. Další variantou zajímavý cyklistický výlet krajinou Benešovska, který zahájíme v Olbramovicích. Kolem rybníka Zrcadlo dojedeme do Vrchotových Janovic (zámek se zámeckým rybníkem a parkem), po zastávce budeme projíždět malebným a řídce osídleným krajem do Neveklova. Pěkná cyklotrasa nás přivede k zámku Konopiště a do cíle v Benešově, odkud se autobusem vrátíme do hotelu.
 • 6. den:  SÁZAVA - Z KÁCOVA DO HVĚZDONIC, 50 km
  Po snídani budeme stoupat od Sázavy do Tichonic. Opět se dotkneme řeky v Českém Šternberku, jemuž na ostrém skalnatém břehu dominuje mohutný hrad z 13. století; po dalším stoupání a klesání dojedeme do města Sázava (klášter z 11. stol., zámek). Pak již dojedeme hezky po rovině podél řeky přes Chocerady (kostel Nanebevzetí Panny Marie) do cíle v Hvězdonicích. Autobus nás odveze zpět do hotelu v Kácově.
 • 7. den:  SÁZAVSKÉ FINÁLE, 52 km
  Po snídani se rozloučíme s kácovským pivovarem Hubertus a dojedeme autobusem na start posledního výletu našeho sázavského putování. Přes Čerčany dosáhneme Poříčí nad Sázavou (románský kostel sv. Petra a Pavla z přelomu 11. a 12. stol.). V Týnci si můžeme prohlédnout pozůstatky románského hradu, ležícího na stráni nad levým břehem Sázavy přímo nad cyklostezkou. Přírodním parkem Hornopožárský les dojedeme přes Jílové a trampské Pikovice do Davle, kde naše putování končí. Odpoledne / navečer odjedeme domů.

Ubytování - hotel ***

 • 3 noci v hotelu Vysočina*** v Chotěboři v podhůří Železných hor. 2-3lůžkové pokoje sociálním zařízením , TV a WiFi. Hotel se nachází přímo na náměstí.

 • 3 noci v hotelu Hubertus*** v Kácově přímo u řeky. Hotel je vybudovaný v roce 2013 a nachází se přímo uvnitř historické budovy pivovaru s krásným výhledem na řeku Sázavu. 2-3lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, částečně (4 pokoje) s příslušenstvím na chodbě (tyto pokoje jsou se slevou). Změna hotelů vyhrazena.

 •  

Má vlast I - Posázavský Pacifik

Stravování - polopenze

Hotel Vysočina 3x polopenze. Snídaně se podávají v salonku formou teplého a studeného bufetu. Večeře formou menu (polévka + hlavní jídlo).

Hotel Hubertus 3x snídaně formou bufetu. Večeře individuální v pivovarské restauraci Šalanda (výběr jídel včetně pochutin k pivu).

Náročnost - 2

Trasa je středně náročná, ale je vhodná i pro rodiny s dětmi. V některých částech vede cyklotrasa silničkami s minimem provozu kopcovitou krajinou, jinde velmi pohodlnými cestami a upravenými cyklostezkami, vedoucími bezprostředně kolem řeky. Cyklotrasa Žďárskými vrchy je zvolena tak abychom z nejvyšších partií prakticky sjížděli do nižších nadmořských výšek

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování
 • 3x polopenze
 • 3x snídaně
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů


Termín zájezdu06.07. - 12.07.2020
Počet dní7 (7 dní programu)
SlužbyHOT / S, PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena8 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
06.07. - 12.07.2020 7 (7 dní programu) HOT / S, PP 8 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.