Má vlast III - Vysočinou (VLAST03)

Česko | 0 - 340 km na kole | Hotel*** welness s polopenzí (bufet)
Zájezd je volný

Termín zájezdu

01.09. - 06.09.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem6-denní zájezd - pohodová cyklistika Vysočinou ze Žďárských vrchů

…lék mně v šatě nočním nabídl sen. O tom, že na horách se mlha k útoku dolů řadí, jak potok loukou pádí si nechám zdát, o lesním přístřešku, kde v měsíčním lesku vítr bloudí o rose studící, o toulce vonící; Vysočinou, Vysočinou… (Rangers)

Hlavním východiskem našeho putování Vysočinou bude chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, jedna z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Odtud budeme vyjíždět krajem čisté přírody do říčních údolí nebo do krajiny rybníků. Pojedeme také po českém úseku nové cyklostezky Jihlava - Třebíč - Raabs, která podél toku řeky Jihlavy protíná malebnou Křižanovskou vrchovinu. Navštívíme vodní nádrž Vír, hrad Pernštejn, zámek ve Žďáru nad Sázavou a v Polné a mnoho dalších zajímavých míst. Na tři etapy budeme vyjíždět od našeho wellness hotelu na břehu rybníka, což naše putování vysočinou zpříjemní. Přejeme vám hezké zážitky z cyklistického putování po přírodních krásách, historických památkách a i dalších zajímavostech Vysočiny.

Program zájezdu

 • 1. den: DO TŘEBÍČE PODÉL ŘEKY JIHLAVY, 52 km
  Náš první výlet zahájíme v Jihlavě. Cyklotrasa Jihlava - Třebíč - Raabs prochází malebnou krajinou Vysočiny a je vedena v maximální možné míře mimo hlavní dopravní komunikace převážně po polních a lesních cestách či zklidněných komunikacích. Úvodních 18 km pojedeme podél břehů řeky Jihlavy, pak se místy terénem od řeky odpoutáme. Projedeme historickým centrem Třebíče (Židovská čtvrť a hřbitov a románsko-gotická bazilika sv. Prokopa - UNESCO) a etapu zakončíme. Dojezd autobusem do hotelu.

 • 2. den: NA HRAD PERNŠTEJN, 54 km
  Od hotelu budeme sjíždět do Nového Města na Moravě (pěkné náměstí s kostelem sv. Kunhuty). Řídce osídleným krajem projedeme obcí Olešínky, za níž uděláme odbočku k westernovému městečku Šiklův Mlýn. V přírodním parku Svratecká hornatina již určí směr naší cesty říčka Nedvědička, po jejímž toku dojedeme na středověký gotický hrad Pernštejn. Údolím dorazíme do cíle v Nedvědicích, kde Nedvědička ukončí svoji pouť ve vodách Svratky.
 • 3. den: ZE ŽĎÁRSKÝCH VRCHŮ DO MALEBNÉHO KRAJE MEZI PŘIBYSLAVÍ A POLNOU, 52 km
  Ze Ždírce nad Doubravou se vnoříme do lesů CHKO Žďárské vrchy. V obci Sázava se napojíme na Sázavskou cyklostezku, po níž pojedeme asi 12 km do Přibyslavi (gotická věž a kostel sv. Jana Křtitele přímo u cyklostezky). Vstoupíme do malebného kraje luk a hájů, projedeme Šlapanovem a výlet zakončíme v Polné u zámku, ležícím na břehu rybníka Peklo.
 • 4. den: ÚDOLÍM SVRATKY K PŘEHRADĚ VÍR, 56 km
  Od hotelu pojedeme horskou, ale na kole dobře zvládnutelnou oblastí přes Sněžné a údolím Fryšávky do Jimramova (zámek). Odtud již budeme pokračovat pohodlně krásnou krajinou údolí řeky Svratky, zařízlé do Hornosvratecké vrchoviny. Projedeme po jižním břehu vodní nádrží Vír a etapu zakončíme v Nedvědicích.
 • 5. den: KRAJINOU RYBNÍKŮ, LUK A HÁJŮ, 55 - 68 km
  Po snídani vyrazíme do Žďáru nad Sázavou; na cyklotrase je cisterciácký klášter na Zelené hoře a zámek Kinských, ležící mezi Konventským a Bránským rybníkem. Za Novým Veselím pojedeme následujících 20 km krajinou rybníků, než se dostaneme do přírodního parku Balinské údolí; tímto překrásným koutem naší země dojedeme až do cíle ve Velkém Meziříčí. Kratší trasa se vyhne Balinskému údolí.
 • 6. den: ZE ŽĎÁRSKÝCH VRCHŮ DO ÚDOLÍ CHRUDIMKY, 56 km
  Poslední etapu odstartujeme od našeho hotelu. Pojedeme překrásnou krajinou Žďárských vrchů do Herálce a do Hlinska (skanzen Betlém). Pak již budeme sjíždět malebnou krajinou pod Železnými horami do Slatiňan (zámek) - zde začíná moc pěkná cyklostezka, která nás kolem pozůstatků městských hradeb přivede do cíle v Chrudimi. Navečer odjezd domů.

Ubytování - hotel Medlov

 • 5 nocí v hotelu Medlov na břehu stejnojmenného rybníka.

 • Pokoje nabízejí zrekonstruovanou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou a hotelovou kosmetikou.

 • Možnost zapůjčení lodiček, šlapadel či nových elektroskútrů na projížďku po okolí.

 • Wellness centrum nabízí masáže, zábaly, střešní privátní vířivku.

 • Změna hotelů vyhrazena.

Má vlast III - Vysočinou

Stravování - polopenze

Snídaně bohaté švédské stoly, večeře formou bufetu - polévka, 3-5 hlavních jídel, přílohy, salátový bar, domácí dezert.

Náročnost - 1,5 - 2

Cyklistické trasy na Vysočině jsou zvoleny tak, abychom z vyšších nadmořských výšek prakticky sjížděli do údolí.  Jednotlivé výlety jsou lehčí, místy středně těžké obtížnosti, ale vždy snadno zvládnutelné i pro rodiny s dětmi. Převážně silničky s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme svažitým zvlněným terénem.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů


Termín zájezdu01.09. - 06.09.2020
Počet dní6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena8 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1250 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
01.09. - 06.09.2020 6 (6 dní programu) HOT / PP 8 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1250 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.