Má vlast - Beskydy a Podbeskydí (VLAST04)

Česko | 0 - 260 km na kole | Hotel**** s polopenzí v historickém Štramberku
Zájezd je volný


Termín zájezdu

28.07. - 01.08.20215-denní zájezd - z Beskyd a Jeseníků pohodově na kole

Na našem zájezdu se projedeme po zalesněných svazích Moravskoslezských Beskyd a Jeseníků, kde budeme převážně sjíždět z hor do údolí řek; Moravská brána nám pak otevře cyklostezku povodím řeky Odry. Rázovitým vesnicím vévodí dřevěné kostelíky, města mají pěkná a upravená centra, nalezneme zde také mnoho hradů, zámků a dalších historických pamětihodností. Naším hlavním cílem je pohodová cykloturistika v pěkné a čisté přírodě. Ubytováni budeme v komfortním hotelu v historickém Štramberku, „Valašském betlému“ s půvabnými uličkami i dřevěnými roubenými domy z 18. a 19. století. Je zde i místní historický pivovar. Šlápněte s námi do pedálů v jednom z nejhezčích krajů Česka!

Program zájezdu

 • 1. den: SLEZSKÁ MAGISTRÁLA, 60 km
  Téměř po celou první etapu pojedeme po rovině nebo z kopce svažitým terénem podél řeky Opavice (start 780 m.n.m. - cíl 280 m.n.m.) Po příjezdu z nástupních míst vyložíme kola v srdci Jeseníků a budeme směřovat k polské hranici. Projedeme severomoravským Krnovem (pevnostní zámek) k Petrovu rybníku (možnost koupání) a po cyklostezce podél hraniční řeky dojedeme do cíle. Autobus nás odveze do hotelu.
 • 2. den: OKOLO BESKYD, 52 km
  Náš další výlet nás přivede do nitra Beskyd. Kola vyložíme v nadmořské výšce 780 m, po úvodním 10 km sjezdu nás čeká zvlněným profil trasy s cílem ve výšce 385 m.n.m. Objedeme severovýchodní hranici CHKO Beskydy a výlet ukončíme v Jablunkově. Příroda, příroda a zase příroda. Autobusem se vrátíme zpět do hotelu.
 • 3. den: CHKO POODŘÍ A MORAVSKÁ BRÁNA, 52 km
  Už jste někdy projeli obrovskou „Moravskou bránou“? S námi toho dosáhnete v pohodě a s jistotou, že vás na cestě nic nepřekvapí; krajina za Bránou je totiž stejně hezká jako před ní :). Víceméně rovinatou etapu odstartujeme poblíž městečka Odry. Projedeme řídce osídleným krajem chráněné krajinné oblasti Poodří a podél řeky Opavy dojedeme do Hlučína, kde je pěkné koupání u štěrkového Hlučínského jezera.
 • 4. den: RADHOŠŤSKÁ, 34 - 46 km
  Bájný Radegast, slovanský bůh slunce, hojnosti a úrody požehná našemu dnešnímu výletu. Autobus nás vyveze na Pustevny do nadm. výšky přes 1.000 m. Po krátké pěší návštěvě Radegasta nás čeká téměř patnáctikilometrový sjezd do Frenštátu pod Radhoštěm (zde můžeme odbočit do centra, které je městskou památkovou zónou). Přes Příbor dojedeme do našeho hotelu Z Frenštátu pohodový rovinatý až mírně zvlněný profil.
 • 5. den: ROŽNOVSKÁ BEČVA (50 km)
  Po snídani naložíme zavazadla, autobus nás odveze nad vodní nádrž Horní Bečva. Po několika kilometrech se napojíme na cyklostezku Bečva, po které pohodlně dojedeme do cíle naší cesty poblíž Hranic na Moravě - posledních 10 km pojedeme téměř neobydlenou krajinou. Cyklostezka vede úchvatnou krajinou Valašska nabízí přírodní krásy, pamětihodnosti, ale také stylové restaurace. V Rožnově pod Radhoštěm se můžeme zastavit ve Valašském muzeu v přírodě, v Krásnu u renesančního zámku Žerotínů; vzhledem k profilu trasy (od Horní Bečvy do Rožnova stále mírně z kopce po asfaltu) budeme mít dost času. V podvečer odjezd domů.

 

 

Ubytování

 • 5 nocí v hotelu Gong**** ve Štramberku, 10 min. pěšky od volně přístupné jeskyně Šipka.
 • 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím mají wifi zdarma, lednici, trezor a TV.
 • Hotel je situován v krásném prostředí historického městečka v podhůří Beskyd.
Má vlast - Beskydy a Podbeskydí

Stravování

Polopenze. Kontinentální snídaně formou bufetu, jednotné večeře - hlavní chod + dezert.

 

Náročnost 1,5

Cyklistické trasy jsou lehké, vhodná pro rodiny s dětmi. Pouze občasná stoupání. Převážně cyklostezky a silničky s minimem provozu, lesní, asfaltové, částečně nezpevněné, ale vždy dobře sjízdné cesty.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Poděbrady, Hradec Králové.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Děti do 11,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu28.07. - 01.08.2021
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1000 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
28.07. - 01.08.2021 5 (5 dní programu) HOT / PP 8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1000 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.