Má vlast - cyklostezka Ohře a Krušnohorská magistrála (VLAST02)

Česko | 0 - 270 km na kole | Hotel** s polopenzí - večeře na kolonádě a na grilu u táboráku
Zájezd je volný


Termín zájezdu

14.07. - 18.07.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.5-denní zájezd - na kole Krušnými horami z Božího Daru a po cyklostezce Ohře z Chebu do Loun

Když stojím na břehu řeky, chce se mi myslet na věky, odkud teče a kam plyne a kde se rozplyne. Když stojím na břehu Ohře, řeky co teče do moře, nemůžu bdít, nemůžu spát, tak moc mám tu řeku rád. Řekni, ach řekni mi Ohře, proč je mi s tebou tak dobře, proč tě mám rád, proč tě chci znát, proč tě chci milovat… (Bedřich Ludvík)

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes Krušné hory vine cyklistická Krušnohorská magistrála. Projedeme její západní část, která nás provede pohořím z Božího Daru přes Abertamy a Horní Blatnou přes nejvyšší partie západního Krušnohoří do Kraslic. Naše cyklistické putování Karlovarským a Ústeckým krajem bude pokračovat po cyklostezce Ohře z Chebu; pojedeme po této přírodně velmi zajímavé cyklostezce, která nás s podporou autobusu dovede přes Karlovy Vary až do královského města Louny. Naše cykloputování zakončíme ve vinařství u Nechranické přehrady. Jako skvělé zázemí nám poslouží hotel v Karlových Varech, kde bude většina etap začínat nebo končit. Pan řidič narazí soudek(y) svijanské 450, velká pohoda. Vydejte se s námi za poznáním krás Krušných hor a Poohří!

Program zájezdu

 • 1. den: KRUŠNOHORSKÁ MAGISTRÁLA / BOŽÍ DAR - KARLOVY VARY, 51 km
  Náš první výlet povede svažitým terénem z Božího Daru (1100 m) přes Nejdek do Karlových Varů. Na Božím Daru si prohlédneme kostel sv. Anny ze 16. stol. Přes přírodní park Zlatý kopec dosáhneme Horní Blatné (pěkné náměstí s rozsáhlým kostelem sv. Vavřince) a dále přírodním parkem Jelení vrch do Nových Hamrů a Nejdku; přes Novou Roli dojedeme do hotelu v Karlových Varech.
 • 2. den: PO KRUŠNOHORSKÉ MAGISTRÁLE, 64 km
  Po snídani nás autobus odveze do Božího Daru (1100 m). Přes Abertamy (890 m) a Horní Blatnou (870 m) dosáhneme po Krušnohorské magistrále slatí na Rolavě (930 m)a Přebuzského vřesoviště. Rájeckým údolím jsedeme do Stříbrné (615 m) a vystoupáme do Bublavy (730 m). Sjezdem přes Kraslice (520 m) a údolím Svatavy dojedeme do cíle v Oloví (455 m),
 • 3. den: CYKLOSTEZKA OHŘE, CHEB - KARLOVY VARY, 47 - 67 km
  Ráno nás autobus odveze po dálnici z Karlových Varů do Vojtanova na pomezí Česka a Bavorska. Zde začíná naše třídenní cyklistická pohoda po trase podél řeky Ohře. Stále z kopce pojedeme kolem rybníků do Františkových Lázní, za městem pak venkovskou krajinou. V Mostově za zámkem budeme projíždět chráněnou javorovou alejí, před Kynšperkem nad Ohří přejedeme řeku po 60 m dlouhé kryté dřevěné lávce. Po cyklostezce krátce mineme město Sokolov a hnědouhelný lom Jiří; pak již opět pěknou přírodou dosáhneme historické město Loket, rozkládající se uvnitř těsného meandru Ohře. Po návštěvě historického centra s dominantou hradu Loket projedeme krásným, 10 km dlouhým říčním údolím Slavkovského lesa do našeho hotelu v Karlových Varech.
 • 4. den: CYKLO OHŘE - MEZI KRUŠNÝMI A DOUPOVSKÝMI HORAMI, 30 - 55 km
  Za Karlovými Vary se cyklostezka nejprve přehoupne přes vnitrozemí, pak ale sleduje vodní tok až do cíle v Kadani. Sevřeným údolím pronikneme přírodním parkem mezi horami do široké krajiny a dosáhneme Klášterce nad Ohří - trasa prochází historickým jádrem města s městskou památkovou zónou s měšťanskými domy, kolem kostela Nejsvětější Trojice a pod zámkem s parkem. Přímo po břehu řeky dojedeme do Kadaně.
 • 5. den: CYKLOSTEZKA OHŘE - Z LOUN K NECHRANICKÉ PŘEHRADĚ, 41 km
  Závěrečný cyklistický výlet nás přivede k Nechranické přehradě; nejprve nás však autobus doveze do královského města Louny (zajímavé historické centrum, ze dvou třetin obehnané hradbami). Na úseku do Žatce pojedeme venkovskou krajinou, téměř v každé obci je přímo u cyklostezky zámek. Podíváme se také do Postoloprt, kde je zámek a kostel. Po příjezdu do Žatce si budeme moci prohlédnout historické centrum města (radnice, sloup Nejsvětější Trojice, chrám Nanebevzetí Panny Marie, židovská synagoga, systém městského opevnění) a ochutnat pivo z místního pivovaru; cyklostezka prochází přímo centrem města. Výlet zakončíme v Nechranicích ve vinařství Němeček, kde posedíme na zahradě u vynikajícího vína.

Ubytování

 • 4 noci ve Sporthotelu Gejzírpark** v Karlových Varech, 2 km od historického centra.
 • Hotel je součástí sportovního komplexu (tenisové a badmintonové kurty).
 • Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou a bezplatným WiFi.
 • Změna hotelů vyhrazena.
Má vlast - cyklostezka Ohře a Krušnohorská magistrála

Stravování - Polopenze

Snídaně formou kontinentálního bufetu, večeře 2 chody – polévka a hlavní jídlo.

Náročnost - 1,5

Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině nebo nenáročným zvlněným terénem. Trasy v Krušných horách jsou zvoleny tak, abychom z vyšších nadmořských výšek prakticky sjížděli do údolí.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu14.07. - 18.07.2021
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena7 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1000 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
14.07. - 18.07.2021 5 (5 dní programu) HOT / PP 7 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1000 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.