Má vlast - Posázavský Pacifik (VLAST03)

Česko | 0 - 200 km na kole | Hotel*** se snídaní v Kácově na břehu Sázavy
Zájezd je volný


Termín zájezdu

10.06. - 13.06.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Cyklistické putování po Sázavské cyklostezce od pramene Sázavy a po trase Posázavského Pacifiku

Jen ty má Sázavo, ty říčko v klínu skal, kdybych jen k tobě moh´, co bych já za to dal. Jen ty má Sázavo, ty říčko peřejí, vzpomínky na tebe srdce mé zahřejí. (Jitka Vrbová)

Naše čtyřdenní cyklistické putování po Sázavské cyklostezce nás zavede nejprve na Vysočinu; z Hlinska pojedeme k Velkému Dářku, odkud budeme sledovat horní tok řeky Sázavy do Přibyslavi. Pak již pojedeme podél Sázavy na jejím středním a dolním toku ze Světlé nad Sázavou přes Zruč, Český Šternberk, Sázavu, Týnec a proslulé trampské Pikovice pod Medníkem; je to také trasa legendárního Posázavského Pacifiku. Před Davlí se řeka naposledy vzedme vodní nádrží Vrané, aby vzápětí ukončila svoji neobyčejnou pouť ve vodách Vltavy. Ubytování budeme přímo na břehu Sázavy v Kácově, v komfortním hotelu pivovaru Hubertus. Příjemné ubytování a malebná česká příroda. To je náš Posázavský Pacifik.

Program zájezdu

 • 1. den: OD PRAMENE SÁZAVY, HLINSKO - DÁŘKO - PŘIBYSLAV, 50 km
  Náš první výlet začíná v Hlinsku. Prohlédneme si skanzen Betlém, pak již pojedeme jižním směrem k rybníku Velké Dářko, odkud budeme po proudu řeky Sázavy klesat kolem vodní nádrže Pilská a rozlehlého komplexu zámku do Žďáru nad Sázavou. Za obcí Sázava vede trasa po pěkné Sázavské cyklostezce, která nás přivede do Přibyslavi. Odtud nás autobus odveze do hotelu Hubertus v Kácově.
 • 2. den: ZE SVĚTLÉ DO KÁCOVA, 50 km
  Po snídani pojedeme autobusem do Světlé nad Sázavou. Jednou z nejhezčích staveb města je zámek stojící na levém břehu Sázavy přímo u značené cyklotrasy. Po návštěvě areálu zámku budeme sledovat tok řeky Sázavy do Smrčné, kde se průjezdem Melechovského přírodního parku od řeky po následujících 10 km odpoutáme. Za Ledčí s dominantou hradu stoupáme do Jedlé, pak již jedeme pohodlně do Zruče nad Sázavou; kopcovitou, ale malebnou krajinou za Zručí dojedeme zpět do Kácova do hotelu Hubertus.
 • 3. den: Z KÁCOVA DO HVĚZDONIC, 45 km
  Abychom ušetřili energii, autobus nás vyveze na vrchol stoupání nad údolí Sázavy. Řeky se opět dotkneme v Českém Šternberku, jemuž na ostrém skalnatém břehu dominuje mohutný hrad z 13. století; po dalším stoupání a klesání dojedeme do města Sázava (klášter z 11. stol., zámek). Pak již dojedeme hezky po rovině podél řeky přes Chocerady (kostel Nanebevzetí Panny Marie) do cíle v Hvězdonicích. Autobus nás odveze zpět do hotelu v Kácově.
 • 4. den: DOJEZD DO DAVLE, 52 km
  Po snídani se rozloučíme s kácovským pivovarem Hubertus a dojedeme autobusem na start posledního výletu našeho sázavského putování. Přes Čerčany dosáhneme Poříčí nad Sázavou (románský kostel sv. Petra a Pavla z přelomu 11. a 12. stol.). V Týnci si můžeme prohlédnout pozůstatky románského hradu, ležícího na stráni nad levým břehem Sázavy přímo nad cyklostezkou. Přírodním parkem Hornopožárský les dojedeme přes Jílové a trampské Pikovice do Davle, kde naše putování končí. Odpoledne / navečer odjedeme domů.

Ubytování - hotel ***

 • 3 noci v hotelu Hubertus*** v Kácově přímo u řeky. Hotel je vybudovaný v roce 2013 a nachází se přímo uvnitř historické budovy pivovaru s krásným výhledem na řeku Sázavu. 2-3lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.

 

Má vlast - Posázavský Pacifik

Stravování 

3x snídaně formou bufetu. Večeře individuální v pivovarské restauraci Šalanda (výběr jídel včetně pochutin k pivu).

Náročnost - 2

Trasa je středně náročná, ale je vhodná i pro rodiny s dětmi. V některých částech vede cyklotrasa silničkami s minimem provozu kopcovitou krajinou, jinde velmi pohodlnými cestami a upravenými cyklostezkami, vedoucími bezprostředně kolem řeky. 

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 3x ubytování, 3x snídaně
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu10.06. - 13.06.2021
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyHOT / S
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena5 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
10.06. - 13.06.2021 4 (4 dny programu) HOT / S 5 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.