Má vlast - Střední Morava (VLAST01)

Česko | 0 - 270 km na kole | Hotel*** s polopenzí s vlastním pivovarem
Zájezd je volný


Termín zájezdu

04.08. - 08.08.20215-denní zájezd - Haná a kraj řek Moravy a Bečvy, Baťův kanál, Podbeskydí, Valašsko, Bílé Karpaty

Střední Morava, úrodná oblast rozkládající se převážně podél řeky Moravy a Hané je půvabný kraj, nazývaný již od 16. století Haná. Typické pro zdejší oblast jsou nářečí, bohaté kroje a rozlehlé statky, budované z nepálených, bíle omítnutých cihel. Na našem zájezdu však navštívíme i další oblasti. Na kole se projedeme po cyklostezce podél Vsetínské Bečvy a z Valašska projedeme Bílé Karpaty. Řeka Bečva nás bude provázet také na cyklostezce mezi Valašským Meziříčím a Přerovem. Baťův kanál nás doprovodí po neméně poutavé cyklostezce podél řeky Moravy. Skvělé moravské víno ochutnáme například na okružní Uherskohradišťské vinné stezce. Navštívíme nádherné zámky Buchlovice, Kroměříž a historické skanzeny. Na našich výletech bude také možnost vykoupat se v řekách a jezerech a občerstvit se v mnoha vinných sklípcích a hospůdkách. Prostě ta pravá pohoda na kole u nás doma!

Program zájezdu

 • 1. den: BAŤŮV KANÁL & MORAVSKÁ STEZKA, 44 - 56 km
  Po snídani nás autobus odveze do Cítova (zámek s parkem). Kratší trasa začíná v Chropyni. Z Cítova vyjedeme po stezce přes Hradecký rybník do Tovačova (zámek). Podél rybníků dále pokračujeme směr Chropyně (rodiště krále Ječmínka, hrad, rybníky) a kolem soutoku Bečvy a Maštěnky do Kroměříže (návštěva zámku, zámeckých a květných zahrad - UNESCO). Po cyklostezce podél řeky Moravy projedeme Napajedla (zámek) a Otrokovice a podél Baťova kanálu zakončíme výlet v Uherském Hradišti s dojezdem na kole do hotelu.
 • 2. den: ÚDOLÍM VSETÍNSKÉ BEČVY, 56 km
  Náš druhý výlet povede stále klesajícím terénem z nadmořské výšky 950 m do cíle ve výšce 290 m.n.m. Ze sedla Bumbálky přejedeme po silnici ke ski areálu Třeštík a pofrčíme pěkně z kopce do údolí Vsetínské Bečvy. Tok řeky budeme sledovat následujících téměř 60 km až do cíle ve Valašském Meziříčí. Na cestě budeme projíždět Velkými Karlovicemi a Karolinkou (skanzen). Stále údolím pod CHKO Beskydy dorazíme do Vsetína a Valašského Meziříčí. Autobus nás doveze do hotelu.
 • 3. den: BEČVA Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ DO PŘEROVA, 53 km
  Naše cyklistické putování Střední Moravou nás dnes zavede na cyklostezku Bečva na úseku mezi Valašským Meziříčím a Přerovem jako pokračování trasy z předešlého dne. Pojedeme přes Hranice na Moravě a Lipník nad Bečvou Moravskou branou mezi Podbeskydskou pahorkatinou a Oderskými vrchy. Závěrečný úsek cyklostezky nás dovede do Přerova, odkud se vrátíme autobusem zpět do hotelu.
 • 4. den: Z BÍLÝCH KARPAT NA HANOU, 58 km
  Po snídani nás autobus odveze do Valašských Klobouků; na kole pojedeme pěkným venkovským krajem pod Vizovickou pahorkatinou a dosáhneme Vlachovic. Do Bojkovic dojedeme údolími Bílých Karpat, odkud nás cyklostezka podél řeky Olšavy nás přivede do Uherského Brodu a Uherského Hradiště, kde Olšava končí svoji pouť ve vodách řeky Moravy. Etapu zakončíme v hotelu Koníček.
 • 5. den: OKRUŽNÍ VINNÁ STEZKA, 50 km
  Dnešní výlet nás přivede na Uherskohradišťskou okružní vinnou stezku. Z Uherského Hradiště pojedeme do Veletin (vesnická památková rezervace, soubor 16 vinných búd). Ve Vlčnově objevíme řada památek lidové architektury. V Dolním Němčí odbočíme do města Hluk (stará středověká tvrz a chrám sv. Vavřince). Ostrožská Nová Ves nabídne koupání ve štěrkovém jezeře - cyklostezka vede přímo kolem jezer. Podél řeky Moravy dojedeme zpět do Uherského Hradiště. V podvečer odjezd do nástupních míst.

Ubytování 

 • 5 nocí v hotelu Koníček*** v Uherském Hradišti. Komfortní ubytování v pokojích s možností přistýlek.
 • Pokoje mají své vlastní sociální zařízení, koupelnu, TV, telefon a možnost připojení na internet.
 • Restaurace má vlastní pivovar.
Má vlast - Střední Morava

Stravování 

Polopenze. Kontinentální snídaně formou bufetu, večeře menu 2 chody, polévka a hlavní jídlo. 

Náročnost - 1,5

Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině, svažitým nebo nenáročným zvlněným terénem.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Děti do 11,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu04.08. - 08.08.2021
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
04.08. - 08.08.2021 5 (5 dní programu) HOT / PP 8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.