Má vlast VI - Severní Morava a Beskydy (VLAST06)

Česko | 0 - 330 km na kole | Hotel**** s polopenzí v historickém Štramberku
Zájezd je volný

Termín zájezdu

24.07. - 29.07.2020

SKUPINA cca 25 OSOB

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem6-denní zájezd - z Beskyd a Jeseníků pohodově na kole

Na zájezdu navštívíme hned několik horských oblastí: projedeme se po zalesněných svazích Moravskoslezských Beskyd a Jeseníků, kde budeme převážně sjíždět z hor do údolí řek. Rožnovská Bečva je známá cyklostezka, budeme však jezdit po říčních cyklotrasách, kam se člověk hned tak nepodívá: v CHKO Poodří, v krajinomalebném povodí řeky Moravice nebo pohraničním krajem řeky Odry. Rázovitým vesnicím vévodí dřevěné kostelíky, města mají pěkná a upravená centra nalezneme zde také mnoho hradů, zámků a dalších historických pamětihodností. Naším hlavním cílem však je pohodová cykloturistika v pěkné a čisté přírodě. Ubytováni budeme v komfortním hotelu v historickém Štramberku, „Valašském betlému“ s půvabnými uličkami i dřevěnými roubenými domy z 18. a 19. století. Je zde i místní historický pivovar. Šlápněte s námi do pedálů v jednom z nejhezčích krajů Česka!

Program zájezdu

 • 1. den: SLEZSKÁ MAGISTRÁLA, 60 km
  Téměř po celou první etapu pojedeme po rovině nebo z kopce svažitým terénem podél řeky Opavice (start 780 m.n.m. - cíl 280 m.n.m.) Po příjezdu z nástupních míst vyložíme kola v srdci Jeseníků a budeme směřovat k polské hranici. Projedeme severomoravským Krnovem (pevnostní zámek) k Petrovu rybníku (možnost koupání) a po cyklostezce podél hraniční řeky dojedeme do cíle. Autobus nás odveze do hotelu.
 • 2. den: OKOLO BESKYD, 52 km
  Náš další výlet nás přivede do nitra Beskyd. Kola vyložíme v nadmořské výšce 780 m, po úvodním 10 km sjezdu nás čeká zvlněným profil trasy s cílem ve výšce 385 m.n.m. Objedeme severovýchodní hranici CHKO Beskydy a výlet ukončíme v Jablunkově. Příroda, příroda a zase příroda. Autobusem se vrátíme zpět do hotelu.
 • 3. den: CHKO POODŘÍ A MORAVSKÁ BRÁNA, 52 km
  Už jste někdy projeli obrovskou „Moravskou bránou“? S námi toho dosáhnete v pohodě a s jistotou, že vás na cestě nic nepřekvapí; krajina za Bránou je totiž stejně hezká jako před ní. Víceméně rovinatou etapu odstartujeme poblíž městečka Odry. Projedeme řídce osídleným krajem chráněné krajinné oblasti Poodří, protáhneme se mezi Ostravou a Porubou a cestu zakončíme v Hlučíně u štěrkového Hlučínského jezera (koupání).
 • 4. den: MORAVICE, 41 - 58 km
  Po snídani nás autobus odveze do Budišova. Po celý den nás bude provázet Moravice; cyklostezka nabízí malebný kout krajiny v zalesněné krajině řeky. Projedeme kolem vodní nádrže Kružberk a budeme pokračovat údolím Moravice s občasným stoupáním tam, kde se cyklotrasa odchýlí od lože řeky. Neporušenou přírodou dojedeme do Hradce nad Moravicí (cíl kratší trasy), delší trasa nás dovede po naprosté rovině do Kravařů (barokní zámek se zámeckým parkem).
 • 5. den: RADHOŠŤSKÁ, 34 - 46 km
  Bájný Radegast, slovanský bůh slunce, hojnosti a úrody požehná našemu dnešnímu výletu. Autobus nás vyveze na Pustevny do nadm. výšky přes 1.000 m. Po krátké pěší návštěvě Radegasta nás čeká téměř patnáctikilometrový sjezd do Frenštátu pod Radhoštěm (zde můžeme odbočit do centra, které je městskou památkovou zónou). Přes Příbor dojedeme do našeho hotelu Z Frenštátu pohodový rovinatý až mírně zvlněný profil.
 • 6. den: ROŽNOVSKÁ BEČVA (50 km)
  Po snídani naložíme zavazadla, autobus nás odveze nad vodní nádrž Horní Bečva. Po několika kilometrech se napojíme na cyklostezku Bečva, po které pohodlně dojedeme do cíle naší cesty poblíž Hranic na Moravě - posledních 10 km pojedeme téměř neobydlenou krajinou. Cyklostezka vede úchvatnou krajinou Valašska nabízí přírodní krásy, pamětihodnosti, ale také stylové restaurace. V Rožnově pod Radhoštěm se můžeme zastavit ve Valašském muzeu v přírodě, v Krásnu u renesančního zámku Žerotínů; vzhledem k profilu trasy (od Horní Bečvy do Rožnova stále mírně z kopce po asfaltu) budeme mít dost času. V podvečer odjezd domů.

Ubytování - hotel ****

 • 5 nocí v hotelu Gong**** ve Štramberku, 10 min. pěšky od volně přístupné jeskyně Šipka.

 • 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím mají wifi zdarma, lednici, trezor a TV.

 • Hotel je situován v krásném prostředí historického městečka v podhůří Beskyd.

 • Změna hotelů vyhrazena.

Má vlast VI - Severní Morava a Beskydy

Stravování - polopenze

Kontinentální snídaně formou bufetu, jednotné chutné večeře.

Náročnost - 1,5 - 2

Cyklistická trasa je lehká až středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi. Trasa vede převážně po cyklostezkách a po silnicích III. třídy nebo po lesních, asfaltových, částečně nezpevněných, ale vždy dobře sjízdných komunikacích.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování s polopenzí
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • ubytovací poplatky

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné do objektů


Termín zájezdu24.07. - 29.07.2020
Počet dní6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč. Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
24.07. - 29.07.2020 6 (6 dní programu) HOT / PP 9 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Na tento zájezd nelze uplatnit věrnostní slevy. Informace o slevách a bonusech 2020 zde.