Malování s Halkou - plenér v Toskánsku (HAL191)

Itálie | 7denní výtvarný zájezd - hotel*** s polopenzí
Malování s Halkou - plenér v Toskánsku
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

06.05. - 12.05.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemVýtvarně zaměřený zájezd s malováním v historických městech a na pobřeží

Pokud chcete vyzkoušet malování v plenéru, toužíte zachytit úžasnou atmosféru ospalých uliček, energii kamenných svědků dob dávno minulých, malebného mořského pobřeží či magických zákoutí krajiny, je tento zájezd určen právě pro vás. Nezáleží vůbec na tom, jak moc jste nebo nejste pokročilí. S individuální péčí zkušené lektorky Halky Sukové dostanete jedinečnou příležitost malovat v historických městech i kouzelné krajině toskánského pobřeží. Malovat budeme převážně pastelem, zájemci mohou zkusit akvarel. Večery pak můžete strávit při vynikajícím místním víně, případně při kytaře našeho průvodce. Místa, kde budeme malovat, leží většinou stranou turistického ruchu a dýchnou na Vás kouzlem vnitřní pohody a zanechají ve Vás nezapomenutelné vzpomínky.

Z výtvarného zájezdu si přivezete vlastní dílo k zarámování. Dílo, které vyjádří krásu a energii navštívených míst tak, jak ji vidíte Vy.

Program zájezdu

 • 1. - 2. den: PŘÍJEZD DO TOSKÁNSKA. Ve večerních hodinách odjedeme přes Brennerský průsmyk do Itálie, v odpoledních hodinách přijedeme do hotelu v Castagneto Carducci. V oblasti Castagneto Carducci se vyrábí vynikající vína Bolgheri a Sassicaia a také panenský olivový olej nejvyšší kvality. Po ubytování si krátce prohlédneme okolí a na informační schůzce si řekneme vše o tom, co je před námi následující čtyři dny našeho malování ve volné krajině, následuje večeře.
 • 3. den: SAN GIMIGNANO. Po snídani pojedeme malovat do San Gimignana, středověkého města zapsaného na seznamu dědictví UNESCO. Jeho dochované středověké věže, které kdysi poukazovaly na moc a bohatství jejich majitelů, na dálku tvoří charakteristickou siluetu města. Malebnější lokalitu byste hledali jen stěží.
 • 4 den: PŘÍRODNÍ REZERVACE BARRATTI. Tento den strávíme malováním a třeba i koupáním v přírodní rezervaci Baratti (jen pár kilometrů od Elby), kde nádherné pinie tvoří impozantní vstup na písčitou pláž. Oproti předešlému dni, kdy jme se pokoušeli zachytit krásu historických kamenných staveb, tentokrát přeneseme na papír atmosféru přímořské krajiny.
 • 5. den: CAMPIGLIA MARITTIMA. Dnes budeme malovat v Campiglia Marittima, jednom z nejhezčích městeček podél Etruského pobřeží, ležícím na kopci s výhledem na moře a okolní krajinu. V tomto středověkém místě ponořeném do historie a tradic, s dlážděnými uličkami uspořádanými v soustředných polokruzích a s ohromujícím náměstím Palazzo Pretorio, naleznete pocit úplné harmonie. Historické centrum je uzavřeno výhradně v městských hradbách a jeho atmosféra vyvolává svou pocit starých italských filmů; podvědomě očekáváte, že se v otevřených dveřích taverny objeví třeba Sophia Lorenová.
 • 6. den: RYBÁŘSKÉ MĚSTEČKO VADA. Dnešní den je ve znamení malování ve Vadě, malinkatém přístavu s barevnými rybářskými domečky, kde víc lodí odpočívá na břehu, než je připraveno k odplutí. Vada má nádherné moře a její okolí je zastíněno hustým borovým lesem s velkými úseky přírodních pláží bez turistické infrastruktury. Po návratu do hotelu si užijeme poslední večer a pomalu se budeme loučit s Toskánskem.
 • 7. den: ODJEZD. Po snídani odjedeme do ČR plni vzpomínek, jejichž část jsme malováním zhmotnili do výtvorů, kterými se doma pochlubíme. Návrat v nočních hodinách.

 

Ubytování - hotel Zi Martino***

 • Komfortní hotel v Castagneto Carducci, 2-3lůžkové prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV, minibarem, klimatizací.
 • K dispozici je venkovní bazén.

Stravování - polopenze

Snídaně formou bufetu. Servírovaná italská večeře o dvou chodech a ovocem nebo zákuskem. V rámci večeře je stolní voda.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Informace k programu

Malování pod vedením zkušené lektorky Halky Sukové. Desky a papíry na kreslení budou k dispozici. Základní malovací technikou bude pastel, tužka a uhel. V případě zájmu akryl, tempera, akvarel. K tomu je třeba vlastní sada suchých pastelů případně temperové nebo akrylové barvy. Dále paleta, štětce, uzavíratelná nádoba na vodu (např. litrová petka), kelímek na vodu, hadřík, plastická pryž, uhel. Doporučujeme pracovní oděv, u kterého Vám nebude vadit jeho zašpinění (např. staré tričko/košile) a rozkládací (rybářskou) stoličku/křeslo. Podrobné informace o vybavení budou zaslány 14 dní před odjezdem.  Pro bližší dotazy ohledně pomůcek, programu a rady, co případně koupit, kdykoli kontaktujte Halku Sukovou, e-mail: halinasukova@seznam.cz.   

Objednávky prosíme do 10. 02. 2019, později po domluvě.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • 5x  ubytování v komfortním hotelu
 • 5x polopenze
 • desky a papíry
 • turistická taxa
 • průvodce
 • odborný lektor
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • další výtvarný materiál


Termín zájezdu06.05. - 12.05.2019
Počet dní7
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
15 500 Kč
Základní cena15 500 Kč
Cena při objednání
do 10.02.2019
14 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč. Sleva za třílůžkový pokoj (pro tři osoby na jedné přihlášce) 600 Kč/osobu/pobyt.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 10.02.2019
Dětská cena
(0-15 let)
06.05. - 12.05.2019 7 HOT / PP 15 500 Kč 14 900 Kč 15 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč. Sleva za třílůžkový pokoj (pro tři osoby na jedné přihlášce) 600 Kč/osobu/pobyt.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT