Mazurská jezera komfortně (MAZ191)

Polsko | 7denní zájezd - komfortní hotely*** s kvalitní polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

05.08. - 11.08.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemProjíždějte krásnými alejemi, po nesčetných jezerech, lesy a vzdálenými vesnicemi

Na Mazurech můžete zažít přírodu, jak vypadala před 100 lety. Legendární jsou malebná jezera a husté lesy; málokomu jsou však známé mírně zvlněné kopce, barevné letní louky a úrodná pole, obklopená chrpy a máky. Objevíme zde známé obrazy minulosti, třeba seno je sušeno ve vysokých hromadách; pro farmáře tvrdá práce, pro návštěvníky idyla, pro přírodu nejmilejší postup. Mazury, to jsou nezapomenutelná setkání se svědectvím staleté historie; hrady Řádu německých rytířů, elegantními panskými a romantickými dřevěnými domy s bílými mřížovými okny. Příjemné jsou aleje, jejichž tunelovité korunky poskytují cyklistovi stín a osvěžení, stejně jako koupání v nádherně čisté vodě. Rychle zde roste síť značených cyklistických tras. Jako zázemí pro naše cyklistické výlety využijeme hotely ve městech Mragowo a Gižycko. Týden strávený na rovinatých trasách mezi jezery, lesy a loukami Vás naplní pohodou a nabije načerpanou energií.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD DO MRAGOWA. Po časném ranním odjezdu z ČR přijedeme navečer do Mragowa. Zde máme ubytování na 3 noci. Individuálně si prohlédneme město, dějiště největšího polského country festivalu nabízející díky své poloze u jezera Czos nespočet kulturních i rekreačních možností (galerii pod širým nebem, muzeum vojenských vozidel, evangelický/katolický/pravoslavný kostel, jezerní promenádu, pozorování vodního ptactva, koupání, lodičky).
 • 2. den: JEZERA A LESY SORKOWICKIE (35 - 62 km). Dnes nás čeká okružní výlet přes lesy Sorkowickie a kolem jezera Gielgdzikie do Sorkwity, kde se nachází novogotický palác z 19. století, nejzajímavější stavba svého druhu ve východním Prusku. Dále pojedeme kolem jezer Lampasz a Dlužec do Piecki a trasou Ernsta Wiecherta (německý spisovatel nazývaný "zpěvák Mazur") po tělese zrušené železnice zpět do hotelu.
 • 3. den: MIKOLAJKI (50 km). Po snídani pojedeme autobusem do Ryn a poté cyklostezkou Nebieski šlak rowerowy kolem jezera Taltowisko do Mikołajek, zvaných Benátky severu nebo také Perla Mazur. Prohlédneme si město, které vyrostlo z původní rybářské osady a jehož zajímavostí je observatoř polského hydrometeorologického ústavu, která jako první na světě zaregistrovala jadernou katastrofu v Černobylu. Naše cesta nás kolem jezera Talty, přes vesnici Užranki (kostel sv. Petra a Pavla) a podél jezera Juksty dovede zpět do hotelu.
 • 4. den: WEGORZEWO - GIŽYCKO (51 km). Po snídani se přesuneme autobusem do Wegorzewa (křižácký zámek a Kostel Sv. Petra a Pavla, kde jsou vystaveny staré varhany ze 17. století a také oltář z roku 1652). Zdejší řeka Węgorapa je tak čistá, že v ní můžeme pozorovat ryby a rostliny jako v akváriu. Z Wegorzewa pojedeme na kole kolem jezer Stregiel a Kruklin do Gižycka na břehu jezera Niegocin, jednoho z největších rekreačních a turistických středisek v Polsku. Zde máme ubytování na následující 3 noci.  
 • 5. den: JEZERA TYRKLO A BUWETNO (47 km). Po autobusovém transferu do Orzysze vyrazíme na kolech mezi jezery Tyrklo a Buwetno zpět do ubytování. Máme volné odpoledne (případně celý volný den) na rekreaci nebo prohlídku Gižycka; nenecháme si ujít starou pevnost, projdeme se po starých mostech a prohlédneme si historický kostel.
 • 6. den: VLČÍ DOUPĚ (61 km). Za pozůstatky 2. světové války se vypravíme na poslední etapě z Pozedrze do Gižycka. Navštívíme Himmlerovy bunkry a Hitlerovo Vlčí doupě. Kolem jezer Harsz, Dargin, Dobskie a Kisajno se naposledy projedeme poklidnou a nádhernou krajinou Mazurských jezer, než se vrátíme na večeři do hotelu a užijeme si poslední společný večer.
 • 7. den: ODJEZD DOMŮ. Po snídani naložíme zavazadla do autobusu a plni vzpomínek na nádhernou krajinu Mazurských jezer vyrazíme k domovu. Příjezd v nočních hodinách.

 

Ubytování - hotely***

 • 3 noci v příjemném hotelu Anek*** v klidném prostředí na břehu jezera v historickém centru města Mrągowo. 2lůžkové elegantní pokoje s balkonem, TV a příslušenstvím.
 • 3 noci v hotelu Mazury*** u lesa v blízkosti centra města Giżycko a jen 100 metrů od jezera Kisajno. 2lůžkové světlé pokoje s příslušenstvím a fénem a TV. V každém pokoji je k dispozici uvítací set, včetně čajové konvice, šálků, čaje a kávy.  
Mazurská jezera komfortně

Stravování - polopenze

Snídaně bohatý bufet, servírované večeře, tradiční polská kuchyně.

Doprava

Nástupní místo: Praha v opačném gardu

Náročnost - 1

Rovinatý profil, převážně vedlejší asfaltové silničky s minimálním provozem, místy lesní nebo polní cesty, občas kratší a mírné výjezdy do kopečka.    

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování u jezer v hotelech*** s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy


Termín zájezdu05.08. - 11.08.2019
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
9 950 Kč
Základní cena13 400 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2400 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
05.08. - 11.08.2019 7 (5 dní programu) HOT / PP 13 400 Kč 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2400 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.