Mazurská jezera na kole - komfortně (MAZ201)

Polsko | 0 - 260 km | 7denní zájezd | komfortní hotel s polskou polopenzí | bez celonočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

26.07. - 02.08.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNejvětší mazurská jezera - Borecký prales - rezervace Luknajno - Gyžicko a Mikolajki - křižácké hrady

Na Mazurech můžete zažít přírodu, jak vypadala před 100 lety. O Mazurech se mluví jako o zemi tisíců jezer a zelených plících Polska. Legendární jsou malebná jezera a husté lesy; málokomu jsou však známé mírně zvlněné kopce, barevné letní louky a úrodná pole, obklopená chrpy a máky. Zemědělské statky jsou roztroušeny v otevřené krajině i na březích jezer, seno bývá dodnes sušeno ve vysokých hromadách. Objevíme zde obrazy minulosti - hrady Řádu německých rytířů, elegantní panské a romantické dřevěné domy s bílými mřížovými okny, nebo třeba nechvalně známé Vlčí doupě. Ve městečkách a na vesnicích nalezneme přístavy a posedíme v hospůdkách u místních specialit.

Program zájezdu

 

 • 1. den: PŘÍJEZD DO GIŽYCKA
  Po velmi časném ranním odjezdu z ČR přijedeme navečer do Gižycka, "Srdce mazurských jezer" na břehu sedmi jezer, z nichž největší jsou Niegocin a Kisajno. Zde se ubytujeme v hotelu. Prohlédneme si historické město s obrannou pevností Boyen ve tvaru šesticípé hvězdy (1834-56) a unikátním otočným mostem přes Luczanský kanál, který se otáčí na ruční pohon do strany. Následuje večeře.
 • 2. den: Z WEGORZEWA DO GIŽYCKA 41-53 km
  Po snídani odjedeme autobusem do Boreckého pralesa (pozorování zubrů v oboře). Z Wegorzewa (křížácký zámek) pojedeme na kole kolem jezera Goldapiwo k jezeru Niegocin, třetímu největšímu jezeru Mazurské jezerní planiny. Plocha jezera zaujímá 2.600 Ha, největší hloubka je 40 m.
 • 3. den: K MAZURSKÉMU MOŘI 32-54 km
  Po snídani vyjedeme jižním směrem podél jezera Niegocin. Pak již budeme sledovat linii jezera Wojnowo a dlouhého jezera Buwelno na cestě k největšímu Mazurskému jezeru Sniardwy, pro jeho velikost přezdívanému "Mazurské moře". Jezero má plochu 114 km?, délku 22 km, šířku 13,5 km, maximální hloubku 24 m. U pláže na břehu jezera výlet zakončíme. Kratší trasa okruh u jezera Sniardwy.
 • 4. den: VLČÍ DOUPĚ & JEZERO MAMRY 39-54-59 km
  Dnes navštívíme klášterní komplex Swieta Lipka, postavený na místě bývalé kaple ze 14. století. Pak již vyrazíme na dnešní výlet. V Gerložském lese navštívíme bývalé Hitlerovo Vlčí doupě. V osadě Mamierki (asi 18 km od hlavního stanu Hitlera), měli nacisté své betonové bunkry (např. Paulus, Breuchitsch) - na 25 ha je zde až 200 nepoškozených bunkrů. Dosáhneme Mamry, druhé největší jezero Mazurska s plochou 10.500 hektarů. Etapu zakončíme ve Wegorzewu (křižácký zámek a Kostel Sv. Petra a Pavla); řeka Węgorapa je tak čistá, že v ní můžeme pozorovat ryby a rostliny jako v akváriu. Podél kanálu můžeme dojet přímo k jezeru Mamry.
 • 5. den: MIKOLAJKI - LODNÍ CESTA & VOLNÝ DEN
  Po snídani poplujeme pronajatou lodí starou vodní cestou přes jezera Niegocin, Boczne, Jagodne, Szymoneckie, Szymon, Taltowisko a Talty do Mikolajek, zvaných Benátky severu nebo také Perla Mazur. Den strávíme koupáním a prohlídkou Mikolajek, nebo můžeme vyrazit na vyhlídkovou projížďku po jezeře Sniardwy. Cestou zpět autobusem se zastavíme ve městě Ryn, kde je zachovalý středověký křižácký hrad.
 • 6. den: REGIONEM ŘEKY KRUTYNĚ 41 km
  Z Mikolajek nejprve dojedeme do přírodní rezervace divokých labutí u jezera Luknajno. Po návratu zpět pokračujeme podél jezera Beldany k řece Krutyni, lesní rezervací dojedeme do cíle u Probarského jezera.
 • 7. den: MAZURSKÝM PŘÍRODNÍM PARKEM 31-55 km
  Mazurskou divočinou a kolem několika jezer dojedeme k 18 km dlouhému nádhernému Dolnímu jezeru, obklopenému lesy. Kolem jezera Beldany dojedeme do cíle v Mikolajkách.
 • 8. den: ODJEZD DOMŮ
  Po snídani naložíme zavazadla do autobusu a v pohodě, plni vzpomínek na nádhernou krajinu Mazurských jezer vyrazíme k domovu. Příjezd v nočních hodinách.

Ubytování - hotel

 • 7 nocí v hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím.
Mazurská jezera na kole - komfortně

Stravování - polopenze

Snídaně kontinentální bufet, servírované večeře ve stylu tradiční polské i mezinárodní kuchyně.

Náročnost 2

Rovinatý až mírně zvlněný profil, převážně vedlejší asfaltové silničky s minimálním provozem, místy dobře sjízdné lesní nebo polní cesty, občas kratší výjezdy. 

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • případné vstupy a plavba lodí


Termín zájezdu26.07. - 02.08.2020
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
26.07. - 02.08.2020 7 (5 dní programu) HOT / PP 13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.