Mazurská jezera na kole - komfortně (MAZ211)

Polsko | 0 - 260 km | 7denní zájezd - komfortní hotel s polopenzí - bez celonočních přejezdů
Zájezd je volný


Termín zájezdu

01.08. - 08.08.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Největší mazurská jezera - Gyžicko a Mikolajki - křižácké hrady - cyklotrasy neporušenou přírodou

Na Mazurech můžete zažít přírodu, jak vypadala před 100 lety. O Mazurech se mluví jako o zemi tisíců jezer a zelených plících Polska. Legendární jsou malebná jezera a husté lesy; málokomu jsou však známé mírně zvlněné kopce, barevné letní louky a úrodná pole, obklopená chrpy a máky. Zemědělské statky jsou roztroušeny v otevřené krajině i na březích jezer, seno bývá dodnes sušeno ve vysokých hromadách. Objevíme zde obrazy minulosti - hrady Řádu německých rytířů, elegantní panské a romantické dřevěné domy s bílými mřížovými okny, nebo třeba nechvalně známé Vlčí doupě. Ve městečkách a na vesnicích nalezneme přístavy a posedíme v hospůdkách u místních specialit.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD DO GIŽYCKA
  Po velmi časném ranním odjezdu z ČR přijedeme navečer do Gižycka, "Srdce mazurských jezer" na břehu sedmi jezer, z nichž největší jsou Niegocin a Kisajno. Zde se ubytujeme v hotelu. Prohlédneme si historické město s obrannou pevností Boyen ve tvaru šesticípé hvězdy (1834-56) a unikátním otočným mostem přes Luczanský kanál, který se otáčí na ruční pohon do strany. Následuje večeře.
 • 2. den: Z WEGORZEWA DO GIŽYCKA 47-56 km
  Po snídani odjedeme autobusem do Boreckého pralesa (pozorování zubrů v oboře). Z Wegorzewa (křIžácký zámek) pojedeme na kole kolem jezera Goldapiwo k jezeru Niegocin, třetímu největšímu jezeru Mazurské jezerní planiny. Plocha jezera zaujímá 2.600 Ha, největší hloubka je 40 m. Etapu je možné zkrátit.
 • 3. den: K MAZURSKÉMU MOŘI 32-60 km
  Po snídani vyjedeme jižním směrem podél jezera Niegocin. Pak již budeme sledovat linii jezera Wojnowo a dlouhého jezera Buwelno na cestě k největšímu Mazurskému jezeru Sniardwy, pro jeho velikost přezdívanému "Mazurské moře". Jezero má plochu 114 km?, délku 22 km, šířku 13,5 km, maximální hloubku 24 m. U pláže na břehu jezera výlet zakončíme. Kratší trasa okruh u jezera Sniardwy
 • 4. den: VLČÍ DOUPĚ & JEZERO MAMRY 46 km
  Po snídani nás odveze autobus z Gižycka do Ketrzynu, odkud vyrazíme na dnešní výlet. V Gerložském lese navštívíme bývalé Hitlerovo Vlčí doupě. V osadě Mamierki (asi 18 km od hlavního stanu Hitlera), měli nacisté své betonové bunkry (např. Paulus, Breuchitsch) - na 25 ha je zde až 200 nepoškozených bunkrů. Dosáhneme Mamry, druhé největší jezero Mazurska s plochou 10.500 hektarů. Etapu zakončíme ve Wegorzewu (křižácký zámek a Kostel Sv. Petra a Pavla); řeka Węgorapa je tak čistá, že v ní můžeme pozorovat ryby a rostliny jako v akváriu. Podél kanálu můžeme dojet přímo k jezeru Mamry.
 • 5. den: MIKOLAJKI - LODNÍ CESTA & VOLNÝ DEN
  Po snídani poplujeme pronajatou lodí starou vodní cestou přes jezera Niegocin, Boczne, Jagodne, Szymoneckie, Szymon, Taltowisko a Talty do Mikolajek, zvaných Benátky severu nebo také Perla Mazur. Den strávíme koupáním a prohlídkou Mikolajek, nebo můžeme vyrazit na vyhlídkovou projížďku po jezeře Sniardwy. Cestou zpět autobusem se zastavíme ve městě Ryn, kde je zachovalý středověký křižácký hrad.
 • 6. den: REGIONEM ŘEKY KRUTYNĚ 41 km
  Z Mikolajek nejprve dojedeme do přírodní rezervace divokých labutí u jezera Luknajno. Po návratu zpět pokračujeme podél jezera Beldany k řece Krutyni, lesní rezervací dojedeme do cíle u Probarského jezera.
 • 7. den: MAZURSKÝM PŘÍRODNÍM PARKEM 55 km
  Mazurskou divočinou a kolem několika jezer dojedeme k 18 km dlouhému nádhernému Dolnímu jezeru, obklopenému lesy. Kolem jezera Beldany dojedeme do cíle v Mikolajkách. .
 • 8. den: ODJEZD DOMŮ
  Po snídani naložíme zavazadla do autobusu a v pohodě, plni vzpomínek na nádhernou krajinu Mazurských jezer vyrazíme k domovu. Příjezd v nočních hodinách.

Ubytování - hotel***

 • 7 nocí v hotelu Helena v Gyžicku*** ve 2-3 lůžkových klasicky a funkčně zařízených pokojích s příslušenstvím
 • pokoje jsou vybaveny soupravou k uvaření kávy a čaje, TV.
 • většina pokojů má vlastní balkon.
 • ve společných prostorách je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu.
Mazurská jezera na kole - komfortně

Stravování - polopenze

Snídaně kontinentální rozmanitý bufet, servírované večeře ve stylu tradiční polské i mezinárodní kuchyně.

Náročnost 2

Rovinatý až mírně zvlněný profil, převážně vedlejší asfaltové silničky s minimálním provozem, místy dobře sjízdné lesní nebo polní cesty, občas kratší výjezdy. 

Nástupní místa:
Praha - Černý most, Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, provozní dvůr CK Toufar.cz, Turnov, Liberec, Jablonec nad Nisou.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • případné vstupy a plavba lodí (100 PLN)

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu01.08. - 08.08.2021
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena14 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
01.08. - 08.08.2021 7 (5 dní programu) HOT / PP 14 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.