Murská cyklostezka (MUR191-1)

Rakousko | 5denní zájezd - ubytování kategorie*** se snídaní, 2x večeře - bez nočních přejezdů
Murská cyklostezka
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

12.06. - 16.06.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNejrozmanitější říční cyklostezka v alpských zemích

Murská cyklostezka je považována za jednu z nejkrásnějších říčních cyklostezek v rámci alpských zemí. Díky svému mírně svažitému profilu a rozmanitosti patří k opravdovým cykloturistickým zážitkům. Na severu Štýrska budeme projíždět z oblasti Vysokých Taur pod alpskými vrcholy, voňavými a svěže zelenými pastvinami a kolem křišťálově čistých jezer, přírodními parky, vesnicemi s typickou atchitekturou a městy s jedinečnými pamětihodnostmi. Řeka Mur nás na svém dolním toku dovede do vinařské oblasti a městečka Mureck.

Program zájezdu

 • 1. den: HORNÍ TOK ŘEKY MUR (45 - 69 km). Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska. Autobusem vyjedeme do závěru údolí pod Vysokými Taurami (1.350 m). Projedeme obcí Muhr (1125 m) a dále po cyklostezce bez stoupání po náhorní plošině kraje Lungau přes Tamsweg (zde se mrkneme na pěkné centrum městečka) do Ramingsteinu (970 m, možnost ukončení etapy). Nenáročný kurs stezky nás přivede do cíle etapy v Sankt Georgen. Zde máme ubytování na 2 noci s polopenzí.
 • 2. den: MUR & STOLZALPE (49 - 65 km). Po snídani vyjedeme na kole z ubytování do historického centra Murau. Zde máme dvě možnosti, kratší podél řeky nebo delší a zajímavější bez náročných stoupání kolem masívu Stolzalpe. Po cyklostezce vedoucí horským údolím mezi dosáhneme cíle v Thalheim-Pöls.
 • 3. den: HORNÍ ŠTÝRSKO (62 km). Ráno přejedeme autobusem do St. Stefan. Náš cyklistický výlet dnes povede krajem Horního Štýrska přes krásná města Leoben se známým pivovarem Gösser (gut-besser-Gösser!) a Bruck an der Mur. Sevřeným údolím mezi Gleinalpe a Fischbacher Alpen dosáhneme cíle v pěkném barokním městě Frohnleiten, kde se ubytujeme na jednu noc.
 • 4. den: GRAZ & JIŽNÍ ŠTÝRSKO (45 - 65 km). Jedním z vrcholů této etapy je Graz, hlavní město Štýrska s příjemnou a uvolněnou „jižní“ atmosférou. Nejprve však vyrazíme z Frohnleitenu do Gratweinu, kde budou moci zahájit etapu ti, kteří se spokojí s kratší trasou. Murská cyklostezka nás dovede do historického centra Grazu (UNESCO), které je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejkompaktnějších ve střední Evropě. Úrodnou nížinou dosáhneme našeho hotelu u Lebringu. Večeře.
 • 5. den: HRANIČNÍ STEZKA (37 km). Závěrečný výlet nás přivede do poklidné krajiny řeky Mur. Po snídani naložíme zavazadla a odstartujeme rovnou z hotelu směrem na Leibnitz. Na dohled od Slovinska budeme provázet klidný tok řeky do Murecku, kde se s Murskou cyklostezkou rozloučíme. Odpoledne odjedeme do ČR s návratem v nočních hodinách.

Na program tohoto zájezdu navazuje zájezd č. MUR191-2 „Dolní tok řeky Mury & termální lázně“, který nás zavede do kraje vína a termálů pomezí Slovinska, Chorvatska a Rakouska.

Ubytování - kategorie***  

 • 2 noci v pensionu Zechnerhof v St. Georgen. 2lůžkové pokoje jsou zařízeny v zemském stylu a vybaveny koupelnou s fénem, TV a dřevěným nábytkem.
 • 1 noc v hotelu Frohnleitnerhof ve Frohnleiten na náměstí v historickém jádru města. 2lůžkové komfortní pokoje s příslušenstvím, satelitní TV a malebným výhledem.
 • 1 noc gasthof Thaler v Lebringu. Komfortní 2lůžkové pokoje s rodinnou atmosférou.
 • Ubytování poskytuje příjemné zázemí pro odpočinek a relaxaci po cyklistickém výletu. 
Murská cyklostezka

Stravování - snídaně, 2x večeře

Snídaně jsou podávány formou bohatého regionálního bufetu. První 2 dny večeře v Zechnerhofu tříchodové menu se salátem. Ostatní stravování individuální, ve Frohnleitenu a Lebringu v občerstveních nebo restauracích.

Náročnost - 1,5 (e-bike 1)

Svažitý, místy zvlněný, ale nenáročný profil. Trasy vedou většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Doprava

Výstupní místa také: Brno, Jihlava.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování*** se snídaní
 • 2x večeře
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu12.06. - 16.06.2019
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / 1x S / 3x PP
Dětská cena
(0-15 let)
8 720 Kč
Základní cena10 900 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
10 450 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
12.06. - 16.06.2019 5 (5 dní programu) HOT / 1x S / 3x PP 10 900 Kč 10 450 Kč 8 720 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT