Na kole východní Haličí (ZAM211)

Polsko | 0 - 260 km na kole | Hotel*** v historickém centru Zamošće | polopenze | bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

11.07. - 17.07.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Přírodní parky - Národní park Rostocze - Solská divočina - renesanční perla Zamość

V jihovýchodním cípu Polska, ve velmi řídce osídleném kraji, v oblasti přírodních a krajinných parků, v domově řek protékajícími původními lesy, je jedno z nejodlehlejších měst Polska. Renesanční město Zamość, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je právě tak nádherné a fascinující, jako poklidné; po celý rok je tu málo turistů, protože odevšad je sem daleko. Město založil polský šlechtic Jan Zamojski a vystavěl architekt Bernardo Morando po vzoru italských renesančních sídel. Právě Zamość poskytne našemu zájezdu perfektní zázemí a bude východiskem našich cyklistických výletů za krásami zdejší čisté přírody. Národní park Rostocze, Solský les, Ščebřešínský a Krasnobrodský krajinný park... Byl by omyl se domnívat, že Polsko není cyklistická země. Naši severní sousedé zde, v regionu východní Haliče, vytvořili cyklistický ráj; rozlehlou a perfektně značenou síť cyklotras v klidné přírodě, z nichž 90% má nový asfaltový koberec. O takovém zázemí u nás člověk může stále jen snít. Ubytováni budeme přímo v historickém centru města Zamość, které každého návštěvníka zaručeně uchvátí. Na kole budeme jezdit působivou krajinou po cyklotrasách pro každého, kdo dává přednost klidnější dovolené na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘEJEZD DO ZAMOŚĆI
  Časně ráno odjedeme z nástupních míst a přejedeme do východního Polska, do Zamośće. Ubytování, volný čas, večeře. Každý den po návratu z výletů nebo po večeři je možné posedět na upravených zahrádkách restaurací na historickém Hlavním náměstí přímo naproti večer pěkně osvětlené radnici, ze které symetricky vystupují dvě rampy se schodišti. Hlavní náměstí s barevnými domy arménských kupců má symetrický čtvercový půdorys o přesné délce 100 metrů a kolem dokola se dá obejít podloubími. V okolních uličkách jsou kavárny a cukrárny, v blízkosti kostel Zvěstování Panny Marie a kostel Zmrtvýchvstání. Nedaleko je Židovská synagoga, městské mohutné hradby a rozlehlý park – to vše je v těsné blízkosti hotelu, kde budeme ubytováni; hotel se nachází 100 m od náměstí. Smutně proslulá rotunda se nachází o necelý kilometr dále.
 • 2. den: CYKLOSTEZKA ROZTOCZE 53 km
  Třídenní putování po hlavní cyklotrase východní Haliče zahájíme v Kraśniku. Pojedeme zvlněnou, místy kopcovitější venkovskou krajinou přes vesnice s absencí měst. Cyklotrasa vede po nových silničkách téměř bez automobilového provozu s perfektním asfaltovým povrchem. V Batorzu navštívíme kostel sv. Stanislava, na řece Bílá Lada výlet zakončíme.
 • 3. den: ŠČEBŘEŠÍNSKÝ KRAJINNÝ PARK 53 km
  Dnešní cyklotrasa povede převážně Ščebřešínským krajinným parkem. Pestrá topografie, flóra, kulturní památky a specifická krajina charakterizuje tento úsek trasy. V Radecznici můžeme navštívit Benediktínský barokní klášter, ve Sčebřešíně pojedeme přímo kolem Židovské synagogy. Říčka Wieprz nás dovede do města Zwierzyniec, kde navštívíme kostel sv. Jana Nepomuckého, ležící na ostrůvku. Budeme také moci ochutnat pivo z místního pivovaru z 18. století. Navečer se autobusem vrátíme do Zamośće.
 • 4. den: KRAJINNÝ PARK SOLSKÁ DIVOČINA 57 km
  Poslední část našeho putování cyklotrasou Roztocze nás přivede do přírodního parku Solská divočina, který byl na ochranu zdejší nádherné přírody založen v roce 1988. Za Narolem pojedeme kolem barokně klasického sídla hraběte Loše s italským parkem, po okraji Solské divočiny projedeme Józefówem (barokní kostel Panny Marie). V závěru etapy nás čeká překrásný lesní úsek Národním parkem a koupací zastávka u jezer Stawy Echo, než dojedeme do cíle etapy ve Zwierzyńci.
 • 5. den: VOLNÝ DEN / ZAMOŚĆSKÝ OKRUH 44 km
  Dnešní den můžeme strávit bez kola v Zamośći, projít si památky a užívat si poklidnou atmosféru historického centra města, nebo vyrazit na cyklistický výlet. Zvolíme obě vyrianty, nebo jen tu druhou, čeká nás okruh po značené cyklotrase s odjezdem a návratem do hotelu. Pojedeme pěknou krajinou po lesních stezkách a venkovských silničkách.
 • 6. den: NP ROSZTOCZE & KRASNOBRODSKÝ KRAJINNÝ PARK 42 - 54 km
  Nenáročná cyklotrasa Roztoczanským národním parkem a Krajinným parkem Krasnobród vede pěknými přírodními oblastmi a spojuje nejzajímavější turistická místa Susiec, Krasnobród a Zwierzyniec. Po startu projedeme částí Solské divočiny v oblasti řeky Tanew. Krasnobrodský krajinný park nám otevře svoji mimořádně rozmanitou krajinu. V Bondyrz se pokusíme objevit dřevěný vodní mlýn z roku 1924, v Guciów budeme moci navštívit lidový skanzen, v Obrocz se můžeme napít z vodního pramene. Trasa končí ve Zwierzyńci, atraktivním místě s mnoha možnostmi trávení volného času před odjezdem autobusem zpět do Zamośće.
 • 7. den: ODJEZD
  Po snídani naložíme zavazadla a odjedeme zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

Ubytování - hotel***

 • Hotel Renesans*** s atraktivní polohou v historickém centru města.
 • 2-3 lůžkové zrekonstruované, pohodlné a útulné pokoje typu LUX mají plně vybavenou koupelnu, nové vybavení a klimatizaci.
 • Každý pokoj má satelitní TV, rádio a kabelové připojení k internetu, některé pokoje jsou vybaveny lednicí.
 • V celém objektu a na letní terase lze využívat bezplatné wifi.
Na kole východní Haličí

Stravování

Polopenze - snídaňový bufet a večeře menu, sestávající z polévky, hlavního jídla a dezertu.

Náročnost - 2

Zvlněný, ale dobře zvládnutelný profil. Povrch cyklotras je většinou asfaltový (90%), místy písčité lesní a polní cesty. Většinou silničky s nulovým nebo minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Hradec Králové, Olomouc, Hranice, Ostrava.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 6x ubytování v hotelu*** s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu11.07. - 17.07.2021
Počet dní7 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
11.07. - 17.07.2021 7 (6 dní programu) HOT / PP 13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT