Národní parky Černé Hory (MON191)

Černá Hora | 11denní zájezd - hotel*** a farmstay s polopenzí, apartmány*** - cestování v malé skupině
Národní parky Černé Hory
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

29.08. - 08.09.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNárodní parky Durmitor, Biogradska Gora, Prokletje, Skadarké jezero a přírodní park Komovi

Plavské jezero, klášter Morača, královské město Cetinje, starobylý Virpazar a relax u moře

Černá Hora, Montenegro. Malá země, která má všechno. Majestátní velehory a malebná horská údolí, křišťálově čistá jezera, divočinu a zelené pastviny se stády dobytka, řeky, moře. Ale především zde žijí přátelští lidé, pro které „business“ není tím, co by ovládalo jejich životy. V národním parku Durmitor si užijeme pohodovou turistiku uprostřed hor, kde bílé vápencové skály vystupují z ze zelených koberců lesů a pastvin. Navštívíme také národní parky Biogradska Gora s okouzlujícím jezerem a Prokletje s fantastickými skalními sceneriemi, pod nimiž se budeme toulat údolím. Budeme se toulat v přírodním parku pohoří Komovi, kde vrcholy hor vyvstávají z rovinaté planiny jako Fénix z popela. Závěr našeho programu nás zavede do národního parku Skadarské jezero a starého rybářského město Virpazar a také k moři.  

Program zájezdu

 • 1. - 2. den: PŘÍJEZD DO ČERNÉ HORY. Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Příjezd do N. P. Durmitor (UNESCO) - zastávka u kaňonu přes řeku Taru, ubytování na čtyři noci v Žabljaku (1.450 m), podle času krátká vycházka k Černému jezeru.  
 • 3. - 5. den: N. P. DURMITOR. Následující tři dny budeme po snídani vyrážet na nejkrásnější túry horskými údolími NP Durmitor. Výstupy nám usnadní vysoká nadmořská výška místa našeho ubytování. Přes Bosaču budeme stoupat dolinou k úchvatnému jezeru Jablan (1.850 m) pod masívem Crvené Gredy. Výstupovou stezkou malebnou dolinou Lokvice dojedeme na starou salaš (1.820 m) a s podporou našeho minibusu uskutečníme nenáročný výlet na Čurovac (1.625 m), nejpůsobivější vyhlídku na kaňon řeky Tary, což je úchvatná podívaná! Kolem Zmijího jezera (1.542 m) přes planinu Crepulj (1.680 m) vystoupáme do údolí Dolní Ališnice (1.930 m). Kdo bude chtít, vystoupí nenáročnou stezkou až na vrchol Planinice, nejkrásnější vyhlídkový bod Durmitoru, odkud máte nejvyšší vrchol Bobotov Kuk a ledovcová Škrčka jezero jako na dlani.
 • 6. den: N. P. BIOGRADSKA GORA & PŘÍRODNÍ PARK KOMOVI. Po brzké snídani odjedeme ze Žabljaku přes most přes řeku Taru do NP Biogradska Gora, místa s bujnou okolní vegetací; zde podnikneme okružní pěší výlet kolem ledovcového jezera s původními lesy. Po výjezdu naším busem na planinu Štavna do výšky 1.700 m.; majestátní vrcholy Komovi zde vyrůstají z rovinaté horské planiny Podnikeme asi pětikilometrový okružní výlet s převýšením 150 m pod vrchol Vasojevički Kom. Pak již dojedeme na ubytování na dvě noci v oblasti Berane.
 • 7. den: N. P. PROKLETJE. Dnešní den dojedeme minibusem kolem jezera Plav do nedalekého Gusinje / Vusanje (1.000 m) které se nachází poblíž hranice s Albánií, přímo u vstupu do národního parku Prokletje. Cíl dnešní túry bude Ropojensko jezero (1.250 m), obklopené nádhernou scenérií pohoří Prokletje. Odpoledne se zastavíme u Plavska jezera v údolí mezi Prokletje a Visitorem.
 • 8. den: Z HOR K MOŘI / MORAČA, CETINJE, VIRPAZAR. Po snídani odjedeme busem směrem ke Skadarskému jezeru. Za Kolašinem naše cesta povede kaňonem řeky Morači po staré silnici plné tunelů. Zastavíme se u kláštera Morača, významné pravoslavné památky. Po zastávce na oběd dojedeme do Cetinje, starobylého bývalého hlavního města království, kde dodnes nalezneme překrásné stavby bývalých ambasád významných evropských zemí; zde uspořádáme „safari“ po těchto pamětihodnostech. Podél pobřeží dojedeme do oblasti Sveti Stefan - Budva. Zde budeme ubytováni na následující dvě noci.  
 • 9. den: N. P. SKADARSKO JEZERO / VIRPAZAR / MOŘE. Poslední dva dny našeho programu v Černé Hoře budeme věnovat relaxaci u moře a také celodenní návštěvě starobylého města Virpazar, kam vyjedeme po vyhlídkové silničce. Virpazar se částečně rozkládá na ostrůvku na Skadarském jezeře; čeká na nás výlet lodí s rakijí a malým občerstvením, relaxovat budeme na bílé oblázkové pláži Muriči a dosyta si užijeme atmosféru starého města. Následující den strávíme u moře.
 • 10. - 11. den: DEN U MOŘE / CESTA DOMŮ. Poslední den strávíme u moře. Navečer se vydáme podél pobřeží na cestu domů. Cestu kolem Boky Kotorské si zkrátíme trajektem a pak již pojedeme přes Chorvatskou Dalmácii, Slovinsko a Rakousko do ČR. Příjezd v dopoledních hodinách.

Ubytování  - hotel*** - stylový Farmstay - apartmány***

 • Hotel Enigma*** se nachází v samém srdci národního parku Durmitor, 1,2 km od Žbljaku. Pokoje s vlastní koupelnou (fén) a balkónem, TV. 4 noci
 • Farmstay Oka i Po v přírodě u Berane. Překrásné místo mezi kopci s lesy. Jednoduché, čisté 2-3ůžkové pokoje s příslušenstvím. Od první chvíle máte pocit, že navštěvujete nějaké přátele místo toho, abyste byli v nějakém hotelu hosty. 2 noci.
 • Apartmány Alessandra 3* se nacházejí v Kamenovu mezi Budvou a Sveti Stefanem, 400 m od písečné pláže. Mají klimatizaci, obývací část s pohovkou TV s plochou obrazovkou, plně vybavený kuchyňský a jídelní kout a vlastní koupelnu s vanou, fénem, bezplatnými toaletními potřebami, pantofli a župany. 3 noci.
Národní parky Černé Hory

Stravování - polopenze

Hotel Enigma - snídaně formou bufetu, večeře servírované, složené z regionální kuchyně. Farmstay - výborné snídaně a skvělé domácí večeře z místních organických potravin. Apertmány Alessandra – vlastní stravování nákupem potravin nebo v místních restauracích.

Náročnost - variabilní turistický program s dostatkem odpočinku a relaxace

Výlety nejsou exponované ani náročné, zvládne je každý rekreační turista včetně dětí. V Durmitoru budeme ubytováni v nadmořské výšce 1.400 m, která nám podstatně ulehčí výstupové trasy. Vždy lze zvolit lehčí varianty turistiky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Jihlava, Brno

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava 20-místným minibusem
 • 9x ubytování
 • 6x polopenze  
 • pobytové taxy  
 • služby průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • výlet lodí v NP Skadarsko jezero
 • vstupy do národních parků


Termín zájezdu29.08. - 08.09.2019
Počet dní11 (8,5 dne programu)
SlužbyHOT, P, AP / PP
Dětská cena
(0-15 let)
13 900 Kč
Základní cena16 800 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
16 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3500 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
29.08. - 08.09.2019 11 (8,5 dne programu) HOT, P, AP / PP 16 800 Kč 16 500 Kč 13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 3500 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT