Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska (DOL212)

Itálie | 0 - 300 km a 5 dní na kole | Wellness hotel*** se skvělou tyrolskou polopenzí
Zájezd je volný


Termín zájezdu

20.07. - 26.07.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Po rovině nebo z kopce mezi Alpami a Dolomity - skvělá cyklistická dovolená pro celou rodinu

 V Jižním Tyrolsku naleznete ty nejkrásnější cyklostezky. Tam, kde kdysi první vlaky překročily legendární Brennerský průsmyk, začíná nedávno vybudovaná cyklistická stezka, která se vine fascinujícím údolím Eisacktal a nabízí překrásná panoramata. Tato cyklotrasa jako by určila charakter dalších zážitkových cyklostezek v údolích Pustertal, Ahrntal, Tauferer Tal, Vallee di Cadore - zde se cyklistika mění na opravdový zážitek. Budeme jezdit údolími a po tělesech zrušených železničních tratí s rovinatým až svažitým profilem. S podporou našeho autobusu lze jednotlivé etapy zkrátit. Čekají nás perfektní cyklostezky s panoramatickými výhledy na Alpy a Dolomity s ubytováním v komfortním hotelu se skvělou polopenzí; k pohodlí přispěje denní přejezd do Itálie místo únavného nočního cestování.

Program zájezdu

 • 1. den: DENNÍ PŘEJEZD DO ITÁLIE
  Po ranním průjezdu nástupními místy se přesuneme naším autobusem přes Německo a Rakousko do Jižního Tyrolska. Po odpoledním příjezdu do hotelu budeme moci před podáváním večeře využít hotelové wellness.
 • 2. den: ÚDOLÍM EISACKTAL Z BRENNERU 49-57 km
  Po snídani nás autobus odveze na Brennerský průsmyk (1.380 m); začíná naše jihotyrolské dobrodružství. Po zrušené železnici pojedeme údolím Pflerschtal do Gosensaas, ve Sterzingu si prohlédneme historické staré město a údolím Eisacktal dojedeme k pevnosti Franzensfeste (750 m). Poslední úsek cyklostezky nás dovede do Mühlbachu (730 m). Možnost dojezdu na kole do hotelu.
 • 3. den: AHRNTAL & TAUFERER TAL 35-45-57 km
  Po snídani nás autobus vyveze do Kasern (1.600 m). Kdo bude chtít, dojede na kole nádherným vysoko položeným údolím pod vrcholky Zillertalských Alp na salaš Kehrer Alm (1.850 m); odtud se vydáme zpět údolím Ahrnal k vodopádu Rainbachfall (920 m) a údolím Tauferer Tal dojedeme do cíle v Brunecku (830 m). Možnost dojezdu na kole do hotelu.
 • 4. den: LA LUNGA VIA DELLE DOLOMITI 50-66 km
  V Toblachu (1.200 m) začíná cyklistická pouť napříč Dolomity po zrušené železnici Toblach - Cortina - Calalzo. Mírným stoupáním údolím přes Dürensee dosáhneme sedla Cimabanche (1.530 m). Následující vzrušující sjezd do Cortiny d´Ampezzo (1.200 m) vede divokou přírodou nad údolím řeky Boite, poslední úsek cyklostezky nás přivede do údolí Cadore (730 m).
 • 5. den: ÚDOLÍM EISACKTAL DO BOLZANA 50 - 72 km
  Od hotelu vyrazíme dolů údolím Pustertal. Kratší trasa vede od pevnosti Franzensfeste (710 m); odtud již budeme pokračovat po cyklostezce Eisacktal ke klášteru Neustift a do centra Brixenu (550 m), údolím po tělese zrušené železnice do Klausenu (530 m). Tunely u Atzwangu (400 m) projedeme do Bolzana (260 m), cíle dnešní etapy. Po prohlídce historického centra nás autobus odveze zpět do hotelu.
 • 6. a 7. den: PUSTERTALSKÁ CYKLOSTEZKA 45 km
  Z Toblachu (1.230 m) pojedeme převážně klesajícím údolím Pustertal do Olangu (1.080 m) a přes Bruneck (830 m) dojedeme k hotelu do St. Sigmund. V podvečer odjezd do ČR, návrat na odjezdová místa v časných ranních hodinách.

Ubytování - hotel***

 • 5 nocí ve wellness hotelu Sigmunderhof*** v údolí Pustertal
 • komfortní 2-3lůžkové pokoje s balkonem a příslušenstvím.
 • wellness - finská sauna, bylinková sauna, parní lázeň, infračervená kabina, relaxační prostor s vodními lůžky a visutými lehátky
 • hotelová terasa s výhledem do přírody
Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska

Stravování - polopenze

Snídaně formou bufetu, večeře výborné jihotyrolské menu s tradičními i národními specialitami o 4 chodech se salátovým bufetem. Romantická galavečeře, uvítací přípitek.

 

Náročnost - 1,5 - 2

Rovinatý, svažitý, místy zvlněný terén s občasnými kratšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Některá delší stoupání jsou velmi mírného charakteru a vedou po tratích zrušených železnic. Kvalitní povrch cyklostezek je dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelu*** s polopenzí
 • uvítací přípitek
 • romantická galavečeře
 • využití wellness během pobytu
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu20.07. - 26.07.2021
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena13 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
20.07. - 26.07.2021 7 (5 dní programu) HOT / PP 13 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.