Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska (DOL201)

Itálie | 0 - 315 km na kole | Wellness hotel*** s tyrolskou polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

20.07. - 26.07.2021

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPo rovině nebo z kopce mezi Alpami a Dolomity - skvělá cyklistická dovolená pro celou rodinu

 

 Jižním Tyrolsku naleznete ty nejkrásnější cyklostezky. Tam, kde kdysi první vlaky překročily legendární Brennerský průsmyk, začíná nedávno vybudovaná cyklistická stezka, která se vine fascinujícím údolím Eisacktal a nabízí překrásná panoramata. Tato cyklotrasa jako by určila charakter dalších zážitkových cyklostezek v údolích Pustertal, Ahrntal, Tauferer Tal, Vallee di Cadore - zde se cyklistika mění na opravdový zážitek. Budeme jezdit údolími a po tělesech zrušených železničních tratí s rovinatým až svažitým profilem. S podporou našeho autobusu lze jednotlivé etapy zkrátit. Čekají nás perfektní cyklostezky s panoramatickými výhledy na Alpy a Dolomity s ubytováním v komfortním hotelu se skvělou polopenzí; k pohodlí přispěje denní přejezd do Itálie místo únavného nočního cestování.

 

Program zájezdu

 • 1. den: DENNÍ PŘEJEZD DO ITÁLIE
  Po ranním průjezdu nástupními místy se přesuneme naším autobusem přes Německo a Rakousko do Jižního Tyrolska. Po odpoledním příjezdu do hotelu budeme moci před podáváním večeře využít hotelové wellness. 
 • 2. den: EISACKTAL Z BRENNERU 49-57 km
  Po snídani nás autobus odveze na Brennerský průsmyk (1.380 m.n.m.); začíná naše jihotyrolské dobrodružství. Po zrušené železnici pojedeme údolím Pflerschtal do Gosensaas, ve Sterzingu si prohlédneme historické staré město a údolím Eisacktal dojedeme k pevnosti Franzensfeste (750 m.n.m.). Poslední úsek cyklostezky nás dovede do Mühlbachu (730 m.n.m.). Možnost dojezdu na kole do hotelu.
 • 3. den: AHRNTAL & TAUFERER TAL 35-45-57 km
  Po snídani nás autobus vyveze do Kasern (1.600 m.n.m.). Kdo bude chtít, dojede na kole nádherným vysoko položeným údolím pod vrcholky Zillertalských Alp na salaš Kehrer Alm (1.850 m.n.m.); odtud se vydáme zpět údolím Ahrnal k vodopádu Rainbachfall (920 m.n.m.) a údolím Tauferer Tal dojedeme do cíle v Brunecku (830 m.n.m.). Možnost dojezdu na kole do hotelu. 
 • 4. den: LA LUNGA VIA DELLE DOLOMITI 50-66 km
  V Toblachu (1.200 m.n.m.) začíná cyklistická pouť napříč Dolomity po zrušené železnici Toblach - Cortina - Calalzo. Mírným stoupáním údolím přes Dürensee dosáhneme sedla Cimabanche (1.530 m.n.m.). Následující vzrušující sjezd do Cortiny d´Ampezzo (1.200 m.n.m.) vede divokou přírodou nad údolím řeky Boite, poslední úsek cyklostezky nás přivede do údolí Cadore (730 m.n.m.).
 • 5. den: EISACKTAL DO BOLZANA 50 - 72 km
  Od hotelu vyrazíme dolů údolím Pustertal, zdatní jedinci mohou vystoupat na Lüsner Alm (1.820 m.n.m., +27 km). Od pevnosti Franzensfeste (710 m.n.m.) již budeme pokračovat po cyklostezce Eisacktal ke klášteru Neustift a do centra Brixenu (550 m.n.m.), údolím po tělese zrušené železnice do Klausenu (530 m.n.m.) a projedeme tunely u Atzwangu (400 m.n.m.) do Bolzana (260 m.n.m.), cíle dnešní etapy. Po prohlídce historického centra nás autobus odveze zpět do hotelu.
 • 6. a 7. den: PUSTERTALSKÁ CYKLOSTEZKA 45 km
  Z Toblachu (1.230 m.n.m.) pojedeme převážně klesajícím údolím Pustertal do Olangu 1.080 m.n.m. (zdatnější mohou vystoupat na vrchol Kronplatzu (+30 km) nebo kombinovat lanovku OLANG I&II se sjezdem dolů +15 km), přes Bruneck (830 m.n.m.) dojedeme k hotelu do St. Sigmund. Večer odjezd do ČR, návrat na odjezdová místa v nočních / časných ranních hodinách.

Ubytování 

 • 4 noci ve wellness hotelu Sigmunderhof*** v údolí Pustertal
 • komfortní 2-3lůžkové pokoje s balkonem a příslušenstvím.
 • wellness - finská sauna, bylinková sauna, parní lázeň, infračervená kabina, relaxační prostor s vodními lůžky a visutými lehátky
 • hotelová terasa s výhledem do přírody
Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska

Stravování - polopenze

Snídaně formou bufetu, večeře výborné jihotyrolské menu s tradičními i národními specialitami o 4 chodech se salátovým bufetem. Romantická galavečeře, uvítací přípitek.

 

Náročnost - 1,5 - 2

Rovinatý, svažitý, místy zvlněný terén s občasnými kratšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Některá delší stoupání jsou velmi mírného charakteru a vedou po tratích zrušených železnic. Kvalitní povrch cyklostezek je dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • uvítací romantická galavečeře
 • využití wellness během pobytu
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu20.07. - 26.07.2021
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
20.07. - 26.07.2021 7 (5 dní programu) HOT / PP 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.