Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska (DOL201)

Itálie | 0 - 315 km | na kole Wellness hotel 3* s tyrolskou polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

17.07. - 23.07.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPo rovině nebo z kopce mezi Alpami a Dolomity - skvělá cyklistická dovolená pro celou rodinu

V Jižním Tyrolsku naleznete ty nejkrásnější cyklostezky. Tam, kde kdysi první vlaky překročily legendární Brennerský průsmyk, začíná nedávno vybudovaná cyklistická stezka, která se vine fascinujícím údolím Eisacktal a nabízí překrásná panoramata. Tato cyklotrasa jako by určila charakter dalších zážitkových cyklostezek v údolích Pustertal, Ahrntal, Tauferer Tal, Vallee di Cadore - zde se cyklistika mění na opravdový zážitek. Budeme jezdit údolími a po tělesech zrušených železničních tratí s rovinatým až svažitým profilem. S podporou našeho autobusu lze jednotlivé etapy zkrátit, zdatnější účastníci si naopak mohou trasy přizpůsobit své výkonnosti výjezdem na horské chaty či na Kronplatz. Čekají nás perfektní cyklostezky s panoramatickými výhledy na Alpy a Dolomity.

Program zájezdu

 • 1. a 2.  den: EISACKTAL Z BRENNERU 49-57 km
  Ve večerních hodinách odjedeme přes Německo a Rakousko do Itálie. Na Brennerském průsmyku (1.380 m.n.m.) začíná naše jihotyrolské dobrodružství. Po zrušené železnici pojedeme údolím Pflerschtal do Gosensaas, ve Sterzingu si prohlédneme historické staré město a údolím Eisacktal dojedeme k pevnosti Franzensfeste (750 m.n.m.). Poslední úsek cyklostezky nás dovede do Mühlbachu (730 m.n.m.).
 • 3. den: AHRNTAL & TAUFERER TAL 35-45-57 km
  Po snídani nás autobus vyveze do Kasern (1.600 m.n.m.). Kdo bude chtít, dojede na kole nádherným vysoko položeným údolím pod vrcholky Zillertalských Alp na salaš Kehrer Alm (1.850 m.n.m.); odtud se vydáme zpět údolím Ahrnal k vodopádu Rainbachfall (920 m.n.m.) a údolím Tauferer Tal dojedeme do cíle v Brunecku (830 m.n.m.).  
 • 4. den: LA LUNGA VIA DELLE DOLOMITI 50-66 km
  V Toblachu (1.200 m.n.m.) začíná cyklistická pouť napříč Dolomity po zrušené železnici Toblach - Cortina - Calalzo. Mírným stoupáním údolím přes Dürensee dosáhneme sedla Cimabanche (1.530 m.n.m.). Následující vzrušující sjezd do Cortiny d´Ampezzo (1.200 m.n.m.) vede divokou přírodou nad údolím řeky Boite, poslední úsek cyklostezky nás přivede do údolí Cadore (730 m.n.m.).
 • 5. den: EISACKTAL DO BOLZANA 50 - 72 km
  Od hotelu vyrazíme dolů údolím Pustertal, zdatní jedinci mohou vystoupat na Lüsner Alm (1.820 m.n.m., +27 km). Od pevnosti Franzensfeste (710 m.n.m.) již budeme pokračovat po cyklostezce Eisacktal ke klášteru Neustift a do centra Brixenu (550 m.n.m.), údolím po tělese zrušené železnice do Klausenu (530 m.n.m.) a projedeme tunely u Atzwangu (400 m.n.m.) do Bolzana (260 m.n.m.), cíle dnešní etapy. Po prohlídce historického centra nás autobus odveze zpět do hotelu.
 • 6. a 7. den: PUSTERTALSKÁ CYKLOSTEZKA 45 km
  Z Toblachu (1.230 m.n.m.) pojedeme převážně klesajícím údolím Pustertal do Olangu 1.080 m.n.m. (zdatnější mohou vystoupat na vrchol Kronplatzu (+30 km) nebo kombinovat lanovku OLANG I&II se sjezdem dolů +15 km), přes Bruneck (830 m.n.m.) dojedeme k hotelu do St. Sigmund. Večer odjezd do ČT, návrat na odjezdová místa v nočních / časných ranních hodinách.

Ubytování - Genusshotel Fichtenhof****

 • 4 noci ve wellness hotelu Sigmunderhof 3* v údolí Pustertal
 • komfortní 2-3lůžkové pokoje s balkonem a příslušenstvím.
 • Wellness - finská sauna, bylinková sauna, parní lázeň, infračervená kabina, relaxační prostor s vodními lůžky a visutými lehátky.
Nejkrásnější údolní cyklostezky jižního Tyrolska

Stravování - polopenze

snídaně formou bufetu, večeře výborné jihotyrolské menu s tradičními i národními specialitami o 4 chodech se salátovým bufetem.

Náročnost - 1,5 - 2

Rovinatý, svažitý, místy zvlněný terén s občasnými kratšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Některá delší stoupání jsou velmi mírného charakteru a vedou po tratích zrušených železnic. Kvalitní povrch cyklostezek je dobře sjízdný na běžném trekkingovém kole.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • využití wellness během pobytu
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu17.07. - 23.07.2020
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena11 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
17.07. - 23.07.2020 7 (5 dní programu) HOT / PP 11 200 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.