Novohradské hory - wellness víkend s cyklistikou (NOV191)

Česká republika | 3denní zájezd - wellness hotel**** - polopenze s nápoji all inclusive - také pro necyklisty
Novohradské hory - wellness víkend s cyklistikou
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

07.06. - 09.06.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemKrajem Novohradských hor, Třeboňska a Lužnice

Příroda naší země je krásná a plná kontrastů. Novohradsko. Kdysi živoucí osady, na které zbyly jen vzpomínky v hlavách nemnoha pamětníků. Osamělá místa, na kterých, když se zaposloucháš, možná uslyšíš záseky sekyr, svištění kos na loukách, klapot mlýnů a tlukot bucharů v hamrech, frkot koní a bučení dobytka, veselý pokřik dětí. Možná ucítíš horko z pecí místních starých skláren. Budou sem možná ještě doléhat z dávné minulosti, opravdově, nebo jen ve Tvé představivosti. Protože toto je země, která, než to lidé zařídili jinak, vydávala svůj hlas. Dnes je to panenská a civilizací téměř nedotčená příroda; široký pás hor sousedící s Rakouskem byl po mnoho let hraničním pásmem, kam kromě kanad vojáků nesměl nikdo vkročit.  

O kus dál je kulturní krajina, na které civilizace pracovala po staletí. Třeboňsko vzkvétalo již od dob Jakuba Krčína a je dnes vyhledávanou cyklistickou destinací. Je to malebná poklidná krajina s unikátní sítí rybníků, na kterých hnízdí vodní ptactvo a s typicky jihočeskou venkovskou architekturou. K poznání obou oblastí využijeme městečko Nové Hrady se svým mohutným hradem a romantickým Terčiným údolím.

Pohodlné zázemí nám zajistí kvalitní čtyřhvězdičkový wellness hotel. Okolo je nádherná příroda. Pokud si toužíte odpočinout od všedních dní a každodenního stresu, vyrazte sem s námi na kolo, nebo jen tak na prodloužený víkend.

Program zájezdu

 • 1. den: NOVOHRADSKO (53 - 65 km). Ráno odjedeme z Liberce a přejedeme do Dolního Dvořiště. Po vyložení kol se vydáme na cyklistický výlet liduprázdnými silničkami, která nás provedou přírodními parky Horní Malše a Novohradskými Horami až do cíle v Nových Hradech. Projedeme osamělými zákoutími krajiny, rozlehlými oblastmi, kde dodnes dávají lišky dobrou noc. 
 • 2. den: OKRUH RAKOUSKÝM POHRANIČÍM / WELLNESS & TERČINO ÚDOLÍ. Dnes je volný den; využijeme pohodlí hotelového wellness, projdeme si krásnou naučnou stezku Terčiným údolím, nebo vyrazíme na okruh neméně pěkným rakouským pohraničím.
 • 3. den: LUŽNICE A TŘEBOŇSKO (63 km). Po snídani se z Nových Hradů se vydáme do chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Oproti Novohradským horám nás čeká rovinatější charakter krajiny kolem řeky Lužnice. Putování ukončíme v Třeboni u rybníka Svět, kde si v některé z restaurací můžeme pochutant na místních rybích specidolníalitách.  V podvečer odjedeme domů, návrat ve večerních hodinách.

Ubytování - hotel****

 • Wellness hotel Residence**** ve zrekonstruovaném paláci rodiny Buquoyů v Nových Hradech. Stylové, moderní a pohodlné 2-3 lůžkové pokoje (koupelna, sociální zařízení, TV, chladnička, fén, župan, připojení k internetu).
 • Neomezené využití hotelového wellness centra (bazén, sauny, vířivka, masážní bazének, zážitkové sprchy, solná jeskyně, parní komora, Kneippův chodník/brouzdaliště, odpočívárny), hotelový župan po celou dobu pobytu.
 • V sobotu možnost využití hotelové wellness-oázy do půlnoci.
 • Hotel poskytuje masáže.
Novohradské hory - wellness víkend s cyklistikou

Stravování - polopenze s nápoji all inclusive

 • Bohatá rautová snídaně, káva, čaj, džusy. Večeře výběrem ze 3 menu + zeleninový a salátový bufet.
 • Nápoje ALL INCLUSIVE: pivo dle výběru, rozlévané víno, nealko nápoje (voda, pomerančový džus, jablečný džus, cola, bezinková limonáda, malinová limonáda), káva z kávového automatu

Náročnost  2

Zvlněný terén, asfaltové silničky s minimálním automobilovým provozem a zpevněné lesní nebo polní cesty.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 2x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • nápoje all inclusive
 • využití hotelového wellness
 • župan na dobu pobytu
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu07.06. - 09.06.2019
Počet dní3 (3 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
6 250 Kč
Základní cena6 250 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
5 950 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
07.06. - 09.06.2019 3 (3 dny programu) HOT / PP 6 250 Kč 5 950 Kč 6 250 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT