Nový Zéland - komfortně (NZE191)

Nový Zéland | 21-denní poznávací zájezd; přílet - Auckland, severní ostrov; odlet do ČR z Christchurch, jižní ostrov
Nový Zéland - komfortně
Zájezd již proběhl.

Termín zájezdu

21.01. - 10.02.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNový Zéland - země dlouhého bílého mraku

Vydejte se s námi do Země dlouhého bílého mraku. Tak zní jméno Nového Zélandu, které mu dali původní obyvatelé Maorové. Dva ostrovy nabízí pestrou směsici krajin, jaká nemá ve světě obdoby - jak divoké hory, tak ledovce a nespočet jezer, i deštné pralesy a také fjordy, krásné písečné pláže a současně i vulkanické oblasti s gejzíry a vroucími bublajícími jezery. V této pestré přírodě přebývá pro naše končiny exotická fauna - lachtani, tuleni, delfíni, papoušci kea, a také vzácný kiwi - symbol Nového Zélandu.

Zájezd je plánovaný jako poznávací s návštěvou národních parků, abychom si místní přírodu prohlédli z blízka. Ubytováni budeme v místních pohodlných hotelech a motelech ve dvoulůžkových pokojích. Pro komfort cestování se o Vás budou starat dva zástupci CK – řidič minibusu a průvodce.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Odlet z Prahy, letecký přesun do Aucklandu.
 • 3. den: Přílet do AUCKLANDu. Volnější program v AUCKLANDu, prohlídka zajímavostí a prostor na dorovnání časového rozdílu. Noc Auckland.
 • 4. den: Vycházka mezi největšími stromy jižní polokoule kauri (damaroň australská) ve WAIPOUA KAURI FOREST. Les Waipoua je domovem, největšího kauri - krále lesů stromu Tane Mahuta, který se 1,500 let starý, 51,5 metrů vysoký a s obvodem 13,77metru. Dále plážičky s bílým pískem na březích dunových sladkovodních jezer KAI IWI. Možnost návštěvy muzea KAURI.
 • 5. den:Rekreační oblast BAY OF ISLANDS nádherná zátoka plná ostrovů, kde se příroda snoubí s historií. Ve vzdálenosti do 50 km od pobřeží se nachází sto čtyřicet čtyři větších či menších ostrovů, převážně pohádkově zeleně zabarvených. Historie je přítomna ve WAITANGI; jedná se o místo, kde byla podepsána smlouva, která je považována za zakládající dokument Nového Zélandu a ospravedlnění vlády britské koruny nad touto zemí. Následuje cesta směrem k poloostrovu COROMANDEL, cestou navštívíme osadu PUHOI, osadu založenou Čechy.
 • 6. den: Poloostrov COROMANDEL. Pláž v HAHEI, která nabízí procházku k ikonické vápencové skále s majestátním tunelem - ke Cathedral Cove. Podle počasí a odlivu možnost návštěvy Hot Water Beach, kde je možné vykopat si svůj bazének v písku, který se podle vzdálenosti od pramene zaplní teplou, horkou, anebo vařící vodou. Na poloostrově najdeme i stromy kauri. Přes Kaimai-Mamaku Forest Park přejedeme k NP ROTORUA
 • 7. den: Oblast ROTORUA. Oblast známa svou geotermální aktivitou, s gejzíry, jezírky bublajícího horkého bahna, termálních pramenů a jezer. Jinak řečeno, místo, které hraje všemi barvami, od zelené po zářivě oranžovou a má aroma zkažených vajec - sirovodíku, který zde uniká ze země, spolu s párou a dalšími plyny. Tato vulkanická oblast je současně centrem maorské kultury.
 • 8. den: Z ROTORUA do termální oblast WAI-O-TAPU - místo plné bublajících blátivých děr, gejzírů a barevných sopečných jezírek, včetně snad nejslavnějšího jezírka na Novém Zélandě – Champagne pool. Dále kolem vodopádů Huka Falls ke kráterovému jezeru TAUPO.
 • 9. den: NP TONGARIRO (UNESCO) - nejstarší národní park Nového Zélandu. Jméno má po v současnosti neaktivním vulkánu Togariro. Dalšími jsou sopky Ngauruhoe a Ruapehu, jejichž vrcholky jsou, stejně jako všechny vodní zdroje oblasti, posvátnými pro místní maorské kmeny. Celá oblast sopek, jezer a pouští nabízí možnost výletů i po okolí. V Tongariru jsou nejvyšší sopky země, a také krásná jezera včetně nejznámějších Emeraldových jezírek.
 • 10. den: Přejezdový den - přejezd do hlavního města Nového Zélandu, WELLINGTONu. Prohlédneme si město s vyhlídkou z hory Mt. Victoria, parlamentní budovy, Beehive (včelín), katedrála sv. Pavla.
 • 11. den: Trajektem přes Cookovu úžinu na jižní ostrov - z Wellingotnu do Pictonu. Cestou kolem Marlborough Sounds přejedeme dále k NP ABEL TASMAN.
 • 12. den: NP ABEL TASMAN. Celodenní pobyt v nejmenším národním parku Nového Zélandu. Park je kopcovitý a zalesněný a má rozeklané pobřeží plné různých zálivů, se zlatým až kýčovitým zlatým pískem. Některé zálivy jsou v době odlivu bez vody a je možné si přes ně zkrátit cestu na některé z četných turistických stezek
 • 13. den: Průjezd divokým kaňonem BULLER, kde se nachází také nejdelší čistě lanový závěsný most pro pěší na Novém Zélandu, Swing Bridge (110 m dlouhý a ve výšce 17 m nad vodou), až k pobřeží k tulení kolonii na CAPE FOULWIND. Na Coastal Road nás pak čeká zastávka NP PAPAROA (skalní stěny ve tvaru palačinek).
 • 14. den: Z Greymouth pokračujeme po Coastal Road dále na jih, podél pobřeží s ledovci. Vesnice HOKITIKA, kolem ledovců FOX GLACIER a FRANZ JOSEF, které jako jedny z mála ledovců na světě končí pod nadmořskou výškou 300 metrů nad mořem. Nemineme „zrcadlové“ jezero“ MATHESON, nejstarší jezero, které zde zůstalo po ledovci a které naskýtá úžasný výhled na hory zrcadlící se v něm, zejména Mt. Cook a Mt. Tasman. Přes průsmyk HAAST dojedeme k jezeru Hawea.
 • 15. den: Návštěva města QUEENSTOWN, které se nachází na břehu nejdelšího jezera Nového Zélandu WAKATIPU s úžasnou okolní krajinou, cesta do TE ANAU.
 • 16. den: NP FIORDLAND. Vydáme se do největšího národního parku Nového Zélandu. Z TE ANAU pojedeme vyhlídkovou cestou Milford Road k fjordu MILFORD SOUND. U tohoto přírodního divu světa se nabízí možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády. Na cestě tam či zpět je kromě krásných výhledů možné zastavit a obdivovat Homer tunel a koryto Chasm..
 • 17. den: Přejezd k PUKAKI typickou novozélandskou krajinou s jezery, k NP MOUNT COOK.
 • 18. den: NP MOUNT COOK (UNESCO). Národní park pojmenovaný podle nejvyšší hory Nového Zélandu, do kterého se dostaneme cestou kolem jezera Pukaki. - túra k jezeru Hooker a k Tasmánskému ledovci, nejdelšímu ledovec Nového Zélandu (délka 27 km), jezero Tekapo.
 • 19. den: Přejezd do CHRISTCHURCH. Prohlídka města s anglikánskou architekturou.
 • 20.-21. den: Odlet z Christchurch. Přílet do Prahy.

Ubytování
2-lůžkové pokoje v hotelech a motelech s vlastním sociálním zařízením

Stravování - Vlastní
Strava individuální.

Náročnost 1
Zájezd je poznávací s návštěvou národních parků a přírodních rezervací.

Nástupní místa:
Praha - letiště Václava Havla

Cena zájezdu zahrnuje

 • letenka Praha - Auckland, Christchurch - Praha
 • nástupní místa: Praha, letiště Václava Havla
 • 17x ubytování ve 2-lůžkových pokojích v motelech a hotelech v letní turistické sezóně
 • dopravu 8/12-místným mikrobusem
 • vstupy do termálního parku Wai-O-Tapu
 • služby českého průvodce - ing. Markéta Kozáková
 • služby českého řidiče - Aleš Toufar, majitel CK

Cena zájezdu nezahrnujeTermín zájezdu21.01. - 10.02.2019
Počet dní21
SlužbyHOT
Dětská cena
(0-15 let)
107 000 Kč
Základní cena107 000 Kč
Cena při objednání
do 15.10.2018
99 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 10054 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již nelze objednat
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 15.10.2018
Dětská cena
(0-15 let)
21.01. - 10.02.2019 21 HOT 107 000 Kč 99 500 Kč 107 000 Kč
.

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 10054 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již nelze objednat