Okouzlující Sicílie (SIC191)

Itálie | 12denní zájezd - hotely***/**** - polopenze - pouze jeden noční přejezd při návratu
Okouzlující Sicílie
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

15.10. - 25.10.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemOstrov slunce, tradic a mýtů - historické památky a nádherné pláže - nejkrásnější oblasti ostrova

Žádná jiná jihoevropská oblast nebízí tolik rozmanitosti a pestrosti jako Sicílie. Skalnaté zátoky a široké písečné pláže, vinice, horské lesy, sluncem zalité horské planiny, pak opět bujná vegetace v údolích. Západní část ostrova pak dává vzpomenout starověku: téměř každý pahorek nebo kopec má pozůstatky řeckých nebo římských chrámů, které zde stojí jako obdivovaní svědkové antických dob. A nad tím vším je vznešený vulkanický kužel Etny (3.370 m), který dominuje celé východní části ostrova. Tady, v jeho stínu, se nachází nejkrásnější část Sicílie. Zde budeme jezdit na kole, zde si prodloužíme léto. Poznejte s námi Sicílii, ostrov slunce, tradic a mýtů.

Program zájezdu

 • 1. den: ODJEZD. Po ranním odjezdu přes Německo, Švýcarsko a kolem Milána dosáhneme italského přístavu Janov. Večer se nalodíme na palubu lodi do velmi pohodlných kajut se sprchou/WC. Tyto „trajekty“ se v zimě, mimo turistickou sezónu, používají jako výletní lodě. Na palubě jsou 4 bary, restaurace, vyhřívaný bazén, ​​fitness centrum, kino, obchody a mnoho dalšího.
 • 2. den: TRAJEKT NA SICÍLII & PALERMO. Dnešní den si užijeme na palubě výletní lodi s řadou rekreačních zařízení. Navečer dorazíme do přístavu Palermo a pak odjedeme do našeho hotelu v okolí Castellammare del Golfo.
 • 3. den: CAPO SAN VITO (52-69 km). Autobus nás nejprve odveze do kopce nad Segestem. Odtud budeme projíždět krásnou panoramatickou silnicÍ s fantastickými výhledy na severní a západní pobřežní oblasti ostrova. Podél mramorových lomů Custonaci a zálivu Golfe di Cófano se dostaneme k přímořskému letovisku Capo S. Vito; po koupací přestávce se vrátíme do autobusem do hotelu.
 • 4. den: SEGESTA - GIBELLINA - SILIMENTE (35 km). Po snídani navštívíme krásné chrámy a divadlo v Segesta. Pak nás autobus odveze přes zelené centrum ostrova krásnou scénickou silnicí do Gibelliny; městečko bylo v 70. letech zcela zničeno zemětřesením. Odpoledne zakončíme na krásné pláži Marinella.
 • 5. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ - SCIACCA (47 km). Po snídani odjedeme z hotelu na jih ostrova. Na kole budeme projíždět podél pobřeží k malému rybářskému městečku a přímořskému letovisku Porto Palo. Krásné pláže nás budou doprovázet na cestě do Sciacca. Autobus nás pak odveze k dalšímu noclehu v Agrigento.
 • 6. den: ÚDOLÍ CHRÁMŮ (40-60 km). Po snídani nejprve navštívíme krásné chrámy v údolí Val di Templi. Naše cyklotrasa pak povede úrodnou krajinou do oblasti Cattolica Eraclea a na pláž Eraclea Minoa (pobyt na pláži). Poté je zde možnost další cyklistické trasy skrz malou roklinu do Siculiany.
 • 7. den: ETNA - GIARDINI NAXOS (50 km). Po snídani nejprve vyjedeme autobusem na úpatí hory Etna. V Bronte začínáme dnešní cyklistický výlet, který nás provede prvními proudy lávy mohutné sopky. Přes Castiglione a Franca Villa dosáhneme po krásné malé silnici Giardini Naxos na východním pobřeží ostrova.
 • 8. den: ETNA - VRCHOL OSTROVA (45-60 km). Dnešní den je možné strávit odpočinkem na pobřeží nebo fakultativním výletem na symbol Sicílie, stále aktivní sopku Etna. Autobus nás nejprve vyveze do výšky asi 2.000 m s výhledem na kráter Silvestri (sportovní cyklisté nebo e-bikeři mohou posledních 700 metrů vyjet na kole). Odtud budeme moci pokračovat lanovkou do 2.500 m. Od autobusu pak pojedeme vegetačními pásmy 2.000 vertikálních metrů dolů zpět na pobřeží.
 • 9. den: TAORMINA (25 km). Náš cyklistický výlet povede podél východního pobřeží do Taorminy. Zde navštívíme nejkrásněji položené město ostrova se starým městem a antickým divadlem; odtud je také nádherný výhled na pobřeží a Etnu. Odpoledne bude volný program. Zůstaňte v Taormině nebo na krásné Isola Bella.
 • 10. den: CAPO D´ORLANDO – CEFALU (45 km). Dnes začínáme ve městě Floresta. Z panoramatické silnice budeme mít nádherné výhledy na Liparské ostrovy. Přes Ucria a přes údolí Sinacra dosáhneme Capo d'Orlando na severním pobřeží. Zde končí naše sicilské cyklistické putování. Po pauze na oběd a posledním pobytu na pláži nás autobus odveze přes Cefalu (staré město) do Palerma. Večer se zabydlíme v našich kajutách na "trajektu" a ve 23:00 ostrov opustíme.
 • 11. a 12. den: PALERMO - JANOV - PRAHA. Při výletní plavbě si užijeme cestu Středozemním mořem. Pozdě odpoledne připlujeme do Janova a odjedeme do ČR. V ranních hodinách přijedeme do výstupních míst.   

Ubytování - hotely kategorie***/**** 

 • Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím v hotelech***/****
 • 2x ubytování ve 2lůžkových kajutách na trajektu Janov - Palermo a zpět.

Stravování - polopenze

Polopenze - snídaňové bufety. Večeře - servírovaná menu.  

Náročnost - 2 (varianty 2,5, e-bike 1,5)

Různé pěkné cyklistické výlety vedou výhradně na menších, zpevněných komunikacích s minimálním provozem a vedlejších silnicích. Denně možnost koupání v jedné z překrásných zátok. Vzhledem k autobusové podpoře startujeme výlety vždy na kopcích, ovšem s možností výjezdu na kole.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Beroun, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým busem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 8x ubytování v hotelech***/**** na Sicílii  
 • 8x polopenze
 • turistická taxa  
 • Trajekt Janov - Palermo a zpět
 • 2x ubytování ve 2lůžkových kajutách
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • výlet na Etnu
 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu15.10. - 25.10.2019
Počet dní12 (10 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena0 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
0 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj Kč. CENA ZÁJEZDU BUDE UPŘESNĚNA PO POTVRZENÍ REZERVACE HOTELU

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
15.10. - 25.10.2019 12 (10 dní programu) HOT / PP 0 Kč 0 Kč 0 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj Kč. CENA ZÁJEZDU BUDE UPŘESNĚNA PO POTVRZENÍ REZERVACE HOTELU

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT