Okouzlující Sicílie (SIC191)

Itálie | 12denní zájezd - hotely***/**** - polopenze - pouze jeden noční přejezd při návratu
Okouzlující Sicílie
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

15.10. - 25.10.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemOstrov slunce, tradic a mýtů - historické památky a nádherné pláže - nejkrásnější oblasti ostrova

Žádná jiná jihoevropská oblast nebízí tolik rozmanitosti a pestrosti jako Sicílie. Skalnaté zátoky a široké písečné pláže, vinice, horské lesy, sluncem zalité horské planiny, pak opět bujná vegetace v údolích. Západní část ostrova pak dává vzpomenout starověku: téměř každý pahorek nebo kopec má pozůstatky řeckých nebo římských chrámů, které zde stojí jako obdivovaní svědkové antických dob. A nad tím vším je vznešený vulkanický kužel Etny (3.370 m), který dominuje celé východní části ostrova. Tady, v jeho stínu, se nachází nejkrásnější část Sicílie. Zde budeme jezdit na kole, zde si prodloužíme léto. Poznejte s námi Sicílii, ostrov slunce, tradic a mýtů.

Program zájezdu

 • 1. den: ODJEZD. Po ranním odjezdu přes Německo, Švýcarsko a kolem Milána dosáhneme italského přístavu Janov. Večer se nalodíme na palubu lodi do velmi pohodlných kajut se sprchou/WC. Tyto „trajekty“ se v zimě, mimo turistickou sezónu, používají jako výletní lodě. Na palubě jsou 4 bary, restaurace, vyhřívaný bazén, ​​fitness centrum, kino, obchody a mnoho dalšího.
 • 2. den: TRAJEKT NA SICÍLII & PALERMO. Dnešní den si užijeme na palubě výletní lodi s řadou rekreačních zařízení. Navečer dorazíme do přístavu Palermo a pak odjedeme do našeho hotelu v okolí Castellammare del Golfo.
 • 3. den: CAPO SAN VITO (52-69 km). Autobus nás nejprve odveze do kopce nad Segestem. Odtud budeme projíždět krásnou panoramatickou silnicÍ s fantastickými výhledy na severní a západní pobřežní oblasti ostrova. Podél mramorových lomů Custonaci a zálivu Golfe di Cófano se dostaneme k přímořskému letovisku Capo S. Vito; po koupací přestávce se vrátíme do autobusem do hotelu.
 • 4. den: SEGESTA - GIBELLINA - SILIMENTE (35 km). Po snídani navštívíme krásné chrámy a divadlo v Segesta. Pak nás autobus odveze přes zelené centrum ostrova krásnou scénickou silnicí do Gibelliny; městečko bylo v 70. letech zcela zničeno zemětřesením. Odpoledne zakončíme na krásné pláži Marinella.
 • 5. den: JIŽNÍ POBŘEŽÍ - SCIACCA (47 km). Po snídani odjedeme z hotelu na jih ostrova. Na kole budeme projíždět podél pobřeží k malému rybářskému městečku a přímořskému letovisku Porto Palo. Krásné pláže nás budou doprovázet na cestě do Sciacca. Autobus nás pak odveze k dalšímu noclehu v Agrigento.
 • 6. den: ÚDOLÍ CHRÁMŮ (40-60 km). Po snídani nejprve navštívíme krásné chrámy v údolí Val di Templi. Naše cyklotrasa pak povede úrodnou krajinou do oblasti Cattolica Eraclea a na pláž Eraclea Minoa (pobyt na pláži). Poté je zde možnost další cyklistické trasy skrz malou roklinu do Siculiany.
 • 7. den: ETNA - GIARDINI NAXOS (50 km). Po snídani nejprve vyjedeme autobusem na úpatí hory Etna. V Bronte začínáme dnešní cyklistický výlet, který nás provede prvními proudy lávy mohutné sopky. Přes Castiglione a Franca Villa dosáhneme po krásné malé silnici Giardini Naxos na východním pobřeží ostrova.
 • 8. den: ETNA - VRCHOL OSTROVA (45-60 km). Dnešní den je možné strávit odpočinkem na pobřeží nebo fakultativním výletem na symbol Sicílie, stále aktivní sopku Etna. Autobus nás nejprve vyveze do výšky asi 2.000 m s výhledem na kráter Silvestri (sportovní cyklisté nebo e-bikeři mohou posledních 700 metrů vyjet na kole). Odtud budeme moci pokračovat lanovkou do 2.500 m. Od autobusu pak pojedeme vegetačními pásmy 2.000 vertikálních metrů dolů zpět na pobřeží.
 • 9. den: TAORMINA (25 km). Náš cyklistický výlet povede podél východního pobřeží do Taorminy. Zde navštívíme nejkrásněji položené město ostrova se starým městem a antickým divadlem; odtud je také nádherný výhled na pobřeží a Etnu. Odpoledne bude volný program. Zůstaňte v Taormině nebo na krásné Isola Bella.
 • 10. den: CAPO D´ORLANDO – CEFALU (45 km). Dnes začínáme ve městě Floresta. Z panoramatické silnice budeme mít nádherné výhledy na Liparské ostrovy. Přes Ucria a přes údolí Sinacra dosáhneme Capo d'Orlando na severním pobřeží. Zde končí naše sicilské cyklistické putování. Po pauze na oběd a posledním pobytu na pláži nás autobus odveze přes Cefalu (staré město) do Palerma. Večer se zabydlíme v našich kajutách na "trajektu" a ve 23:00 ostrov opustíme.
 • 11. a 12. den: PALERMO - JANOV - PRAHA. Při výletní plavbě si užijeme cestu Středozemním mořem. Pozdě odpoledne připlujeme do Janova a odjedeme do ČR. V ranních hodinách přijedeme do výstupních míst.   

Ubytování - hotely kategorie***/**** 

 • Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím v hotelech***/****
 • 2x ubytování ve 2lůžkových kajutách na trajektu Janov - Palermo a zpět.

Stravování - polopenze

Polopenze - snídaňové bufety. Večeře - servírovaná menu.  

Náročnost - 2 (varianty 2,5, e-bike 1,5)

Různé pěkné cyklistické výlety vedou výhradně na menších, zpevněných komunikacích s minimálním provozem a vedlejších silnicích. Denně možnost koupání v jedné z překrásných zátok. Vzhledem k autobusové podpoře startujeme výlety vždy na kopcích, ovšem s možností výjezdu na kole.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Beroun, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým busem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 8x ubytování v hotelech***/**** na Sicílii  
 • 8x polopenze
 • turistická taxa  
 • Trajekt Janov - Palermo a zpět
 • 2x ubytování ve 2lůžkových kajutách
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • výlet na Etnu
 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu15.10. - 25.10.2019
Počet dní12 (10 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena0 Kč

Slevy a příplatky: CENA ZÁJEZDU BUDE UPŘESNĚNA PO POTVRZENÍ REZERVACE HOTELU

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
15.10. - 25.10.2019 12 (10 dní programu) HOT / PP 0 Kč 0 Kč

Slevy a příplatky: CENA ZÁJEZDU BUDE UPŘESNĚNA PO POTVRZENÍ REZERVACE HOTELU

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT