Orava a slovenské cyklomagistrály (TAT211)

Slovensko, Polsko | 0 - 250 km na kole | 5denní zájezd | hotel*** s polopenzí (bufet) | bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

11.08. - 15.08.2021


Oravská, Kysucká a Vážská cyklomagistrála, cyklistika v CHKO Horní Orava a Kysuce - na kole po bývalé železnici pod Tatrami

Jedním z báječných turistických obrazů Slovenska, přátelské země s vynikajícími možnostmi pro rekreační cyklistiku, jsou Slovenské cyklomagistrály. V okolí překrásného regionu Orava jich nalezneme hned několik a všechny si stojí za to projet. Páteřní cyklotrasa našeho zájezdu - Oravská cyklomagistrála propojuje Kysuce s celou Oravou a s regionem Liptova. Na ni navazuje magistrála Kysucká, která vede napříč celým regionem Kysuce. Vážská cyklomagistrála je nejstarší cykloturistickou trasou na Slovensku a my si z ní projedeme její nejhezčí úsek mezi hradem Strečno k Povážskému Podhradí. V chráněné krajinné oblasti Horní Orava nás osloví krajinomalebná cyklotrasa od hranic s Polskem k Oravské přehradě, která vede neporušenou a neobydlenou slovenskou přírodou. Velmi pěkná cyklotrasa nás povede z oravské Trstené do polského Nového Targu, která je vybudována na bývalém tělese zaniklé železniční tratě; po celou cestu budeme pozorovat úžasné výhledy na Vysoké Tatry a Roháče. Je toho dost, na co se můžeme těšit; teď už jen sbalit kolo a vyrazit s námi na slovenskou Oravu!

Program zájezdu

 • 1 den: PŘÍJEZD, Z NOVÉHO TARGU DO TRSTENÉ PO TĚLESE ZRUŠENÉ ŽELEZNICE, 43 km
  Velmi časný ranní odjezd z nástupních míst, přejezd do polského Nového Targu. Úvodní cyklistický výlet nás přivede pod vrcholy Tatranského národního parku z polské strany. Na téměř 38 km trasy je necelých 200 m převýšení a na této asfaltové přeshraniční cyklostezce kolem Tater překročíme hranici na Slovensko. Neuslyšíme zde hluk jedoucích aut, na levé straně po celou dobu cesty uvidíme nádherné panorama Tater a z okolních luk a polí bude cítit nádherná vůně květin a bylin. Po silnici dojedeme posledních pár kilometrů do Tvrdošína, ubytování, večeře.
 • 2. den: Z ORAVSKÝCH BESKYD K ORAVSKÉ PŘEHRADĚ 41 - 60 km
  Po snídani vyjedeme autobusem do Oravských Beskyd, kola vyložíme na hranici s Polskem v nadmořské výšce 810 m. Nejvyššího bodu dosáhneme pod vrcholem Kopanice (918 m), pak již budeme sjíždět do rovinaté druhé poloviny etapy, která nás přivede k Oravské přehradě. Po celý den se budeme pohybovat v nádherné a velmi málo obydlené Chráněné krajinné oblasti Horní Orava. Dojez na kole do hotelu.
 • 3. den: VÁŽSKÁ CYKLOMAGISTRÁLA 40 - 60 km
  Z hlediska místa pobytu nejvzdálenější, ale jednoduchý a pěkný cyklistický výlet nás zavede do Žilinského kraje. Přímo pod hradem Strečno začíná Vážská cyklomagistrála, ze které si projedeme její nejkrásnější a nezajímavější úsek podél Váhu kolem Žiliny (městu se vyhneme), pod Strážovskými vrchy do Povážského podhradí a lázní Nimnica.
 • 4. den: ORAVSKÁ CYKLOMAGISTRÁLA - KOLEM ROHÁČŮ K LIPTOVSKÉ MAŘE 45 km
  Dnešní kratší, ale dvěma vrchařskými výzvami okořeněnou etapu se závěrečným relaxem v Bešeňové zahájíme v lyžařském středisku Oravice v nadm. výšce 790 m. Hned nastoupíme na první nenáročnou vrchařskou prémii, na úvodních 4,5 km vystoupáme pouhých 145 m. pod svahy Osobité na okraji Roháčů (935 m). Cyklomagistrála po okraji Tatranského národního parku nás dovede do Zuberce (770 m), za nímž čeká druhá, tentokrát 170 m výzva, výjezd do sedla pod Bílou skálu a Javorinu. Pak už budeme sjíždět k Liptovské Maře a do Bešeňové, kde si můžeme dopřát relaxaci v místních termálních lázních.
 • 5. den: ORAVSKÁ LESNÍ ŽELEZNICE, Z ORAVY NA KYSUCE, ODJEZD 38 km
  Po snídani naložíme zavazadla a autobusem odjedeme do Oravské Lesné, do údolní stanice Tanečník. Oravská lesní železnice je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železnic na světě a je unikátní technickou památkou. Po zakoupení lístků na vlak naložíme kola a usadíme se do panoramatických vozů, které táhne motorová lokomotiva. Trať v délce 3 kilometry na vrcholovou stanici v Sedle Beskyd v nadmořské výšce 935 m vlak překoná za přibližně 15 - 20 minut. Po návštěvě vyhlídkové věže a vyhlídce na krásné panorama oravské přírody vyrazíme po Kysucké cyklomagistrále přes Vychylovku (612 m) a údolím řeky Bystrice do Krásna nad Kysucou (390 m). Etapu zakončíme v Oščadnici, největší obci na Kysucích (460 m). Odpoledne odjedeme do ČR, návrat v nočních hodinách.

Ubytování - hotel***

2-3lůžkové světlé pokoje v moderním zrekonstruovaném hotelu Limba*** v Tvrdošíně. s vkusným zařízením a výhledem na okolní přírodu. Pokoj je vybaven koupelnou se sprchovým koutem a WC, TV, hotelovým telefonem. Bezplatné připojení na internet přes Wifi v pokojích i ve veřejných prostorách. Hotel splňuje standardní kritéria vybavení na úrovni 3 hvězdičkového hotelu pro ubytované hosty.

Orava a slovenské cyklomagistrály

Stravování

Polopenze – kontinentální snídaňový bufet, večeře formou bufetu. V hotelu je restaurace, kavárna s terasou a salónek pro 20 osob.

Náročnost - 2

Cyklotrasy jsou dobře sjízdné a vedou po asfaltových, místy nezpevněných cyklostezkách a silničkách s mírným provozem, místy silnější provoz. Zvlněný, místy kopcovitý terén s občasným náročnějším stoupáním střídá svažitý a rovinatý terén.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava , Frýdek-Místek.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem nebo minibusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu*** s polopenzí formou bufetu
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • turistická taxa

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • jízdné Oravskou lesní železnicí včetně kol 6,50 € (2020)
 • případné vstupy do objektů

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu11.08. - 15.08.2021
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena10 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
11.08. - 15.08.2021 5 (5 dní programu) HOT / PP 10 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT