Ostrovy jižní Dalmácie - Mljet, Korčula, Pelješac, LETECKY (PKM211-LE)

Chorvatsko | 0 - 310 km na kole | 9denní zájezd | apartmány*** u moře
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

09.10. - 17.10.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč / osoba obousměrně.

10 důvodů
proč jet na podzim do Dalmácie :-)

TEPLO  -  KOUPÁNÍ  -  POHODA A KLID BEZ NÁVALU TURISTŮ  -  NOVÁ MÍSTA  -  POHYB  -  OLIVY A VÍNO  -  VŮNĚ A KVĚTY  -  SLUNCE  -  CHUTĚ A PLODY  -  KÁVOVÁ KULTURANa kole národním parkem Mljet - cyklotrasy na poloostrově Pelješac a ostrově Korčula 

Zájezd do jižní Dalmácie nás přivede na poloostrov Pelješac a dva ostrovy - Korčulu a Mljet. Na vinařském Pelješacu budeme na kole jezdit kolem rozlehlých vinic - vinaři na Pelješacu jsou nejlepšími producenty červených vín v Chorvatsku. Naše cyklotrasy však povedou také podél pláží, osad a vesnic na jihu poloostrova, rozptýlených na úpatí dolomitových hor a evokujících dávnou minulost. Skály, vegetace, háje borovic a cypřišů - všude vládne pocit nadčasovosti; citronové, mandarinkové a mandlové stromy zde obklopují zahrady a pole.

Výlety na Korčule nám nabídnou cyklotrasy olivovými háji a na pláže ve východní části ostrova. Ostrov má velmi dobré zázemí pro cykloturistiku se spoustou malých tras vedoucích do přírody, mezi vinicemi a olivovými háji, které nabízejí pěkné výhledy na pobřeží a na protilehlý Pelješac s dominantou hory Sv. Ilija.

Nejjižnější chorvatský ostrov Mljet s národním parkem je opravdový skrytý ráj, kde při jízdě na kole zažiješ vzrušení z čisté přírody, které dominují obrovské porosty borovic. Člověk si tu nepřipadá jako v Evropě. Není tu běžná komerční a turistická infrastruktura; pár obchodů, místní obyvatelé pronajímají apartmány ve vlastních domech. Na Mljetu budeme obdivovat neporušené přírodní prostředí, průzračnou vodu v jeho dvou největších jezerech, benediktinský klášter na jezerním ostrůvku a spoustu dalších krásných míst. Naše cyklotrasy zde povedou po málo frekventovaných silnicích i vedlejších cestách, samozřejmě také národním parkem.

Ubytováni budeme vždy čtyři noci na poloostrově Pelješac a na ostrově Mljet přímo u moře. Na Pelješacu jsou pláže přímo u ubytování. Mljet není typické místo pro lenošení u moře, i když i zde jsou pěkné pláže - na ty si dojedeme na kole, nebo nás na ně odveze náš autobus. Samozřejmě, kteroukoliv etapu lze vynechat a věnovat se relaxaci v těchto nejkrásnějších místech jižní Dalmácie.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD NA PELJEŠAC, VOLNO U MOŘE
  Dopolední odlet z Prahy do Dubrovníku, místní taxi z letiště Čilipi do ubytování (cca 135 km). Ubytování, volno u moře.
 • 2. den: JIHOZÁPADNÍM POBŘEŽÍM PELJEŠACU 42 km
  Při našem prvním cyklistickém výletu budeme důsledně linii jihozápadního pobřeží. Z ubytování pojedeme západním směrem, vrátíme se po pěkné pobřežní promenádě přes Viganj. Za Orebičem cyklotrasa nejprve stoupá nevelkým převýšením do vinařské vesnice Postup, pak opět klesá k moři. Příjemná silnička nás vinicemi dovede do Podobuče, malé rybářské vesnice 12 km východně od Orebiče. V místě je tichá, čistá zátoka s krásnou malou pláží. Po pauze se vrátíme zpět do Kučište.
 • 3. den: KORČULA - LUMBARDA 32 km
  Po snídani dojedeme na kole do přístavu v Orebiči, nastoupíme na trajekt a po dvacetiminutové plavbě doplujeme na ostrov Korčula. Na kole pojedeme jihovýchodním směrem do Lumbardy - vesnice je obklopena vinicemi a olivovými háji. Od majáku na nejvýchodnějším bodu Korčuly pojedeme po nové cyklostezce Gornje Blato, vedoucí olivovými háji s pěknými výhledy na Pelješac. Po zastávce ve starém městě Korčula, které je obehnané hradbami a jehož ulice jsou uspořádány do půdorysu rybích kostí, se trajektem vrátíme zpět do ubytování. Zbytek dne můžeme strávit na některé pláži, kam dojedeme na kole, nebo na pláži přímo u našich apartmánů.
 • 4. den: KORČULA - K PLÁŽÍM VAJA & SAMOGRAD 43 - 48 km
  Opět přejedeme trajektem na Korčulu. Od přístaviště trajektů zamíříme do vnitrozemí ostrova. Po nezpevněné cestě dojedeme do Pupnatu, jednoho z nejstarších měst na Korčule v nadmořské výšce 360 m (v městečku je konoba). Tříkilometrový sjezd nás přivede na pobřeží, dojedeme do Račišće, za nímž jsou dvě pěkné zátoky Vaja a Samograd s plážemi. Lehčí a o něco kratší varianta nás přivede k plážím po málo frekventované pobřežní silnici, stejnou cestou se pak vrátíme zpět. Po pauze na plážích se vrátíme do přístaviště trajektu a přeplujeme zpět do Orebiče.
 • 5. den: PELJEŠAC - VÝCHODNÍ ČÁSTÍ K TRAJEKTU NA MLJET 42 - 53 km
  Ráno naložíme zavazadla do autobusu, po pětadvaceti kilometrové cestě autobusem dosáhneme vysokého bodu pelješacké silnice, který se nachází v nadmořské výšce téměř 400 m. Dalších 10 km budeme po vedlejší silničce sjíždět do malebného Trsteniku a podél moře pod viniocemi dojedeme do Žuljany. Za ŽUljanou budeme trochu stoupat do vnitrozemských vinařských vesnic a sjedeme k trajektu, který spojuje poloostrov Pelješac s ostrovem Mljet. Pokud bude do odjezdu trajektu čas, můžeme jej strávit hned vedle na pláži v zátoce Prapratno. Podvečerním trajektem přeplujeme na ostrov Mljet (45´) do Sobry (dobře zásobený obchod, restaurace), kde budeme ubytování následující 4 noci. Ubytování, možnost večeře v místní konobě.
 • 6. den: MLJET - JIHOVÝCHOD OSTROVA & PÍSEČNÉ PLÁŽE 20 - 39 - 58 km
  Po snídani vyrazíme na kopcovitý, ale krátký a především krásný okruh nádhernou přírodou ostrova Mljet. Abychom si ušetřili úvodní stoupání od moře, autobus nás vyveze na start etapy do nadmořské výšky 140 m. Po nezpevněné stezce divokým jižním pobřežím, borovicovými lesy a nad skalisky s nádhernými výhledy dojedeme do Maranoviči, sjedeme do zátoky Okuklje (konoba) a kolem zátoky Prožura dojedeme zpět do Sobry.
  Po obědě a odpočinku vyjedeme na druhou část dnešního výletu jihovýchodní částí ostrova. Budeme-li si chtít opět ušetřit úvodní stoupání, jednoduše naložíme kolo na Bikelineru a autobus nás vyveze do Prožury do nadmořské výšky 190 m (zkrácení trasy o necelé 4 km). Pokračujeme po málo frekventované centrální mljetské silnici přes Korita do Saplunary k zátokám, kde jsou pěkné písečné pláže. Autobusem nebo na kole se vrátíme zpět do Sobry.
 • 7. den: VOLNÝ DEN, KLÁŠTER SV. VLAHO, ODYSEOVA JESKYNĚ, ZÁTOKA SUTMIHOLJSKA, PLÁŽ BLACA, 24 km
  Dnes je volný den, průvodce však nabídne pěkný půldenní výlet s koupáním na oblázkové pláži. Po dobře sjízdné nezpevněné cyklostezce pojedeme nad jižním pobřežím ostrova a pak pěkným údolím s olivovými háji a malými políčky, odkud je krásný výhled na Babino Polje, malebnou vesnici na úpatí nejvyšších vrcholů ostrova Veliki a Mali Grad (514 m). Po 5 km dojedeme k mystickému místu, osaměle stojícímu benediktinskému klášteru sv. Vlaho z 15. století. Pokračujeme k místu, odkud můžeme jednoduše sejít nad mořskou Odysseově jeskyni, další nádherné místo ve skalnaté pobřežní pustině. Ze silnice sjedeme po mírně se svažující silničce do zátoky Sutmiholjska, kde je oblázková pláž. Odpoledne pojedeme autobusem do Saplunary k písčité pláži Blaca.
 • 8. den: NÁRODNÍ PARK MLJET, JEZERO BLATINA 45 - 53 km
  Z vyvýšeného místa nad Sobrou projdeme Babino Polje, z centrální silnice po několika kilometrech odbočíme do osady Blato. Ze silničky nad osadou se nám otevře úchvatný výhled na jezero, ležící pod kopci v malebném údolí. Po silnici dojedeme do NP Mljet.
  Hlavní atrakcí Národního parku Mljet je velká oblast se dvěma slanými jezery - Velkým a Malým jezerem. Přímo uprostřed Velkého jezera je malý ostrůvek Svatá Marie s velkým bývalým benediktinským klášterem z 12. století. Na ostrůvek nás dopraví v ceně vstupenky do národního parku čluny, které tam plují z obou stran jezera. Na kole objedeme Velké jezero až na skaliska, kde je jezero úžinou spojeno s otevřeným Jaderským mořem. Po návratu je vstupu do parku nás ještě čeká pěkný nenáročný sedmikilometrový okruh přes osady Polače (restaurace, obchod, pláž) a Govedari. Autobusem se vrátíme zpět do Sobry.
 • 9. den: ODJEZD DOMŮ
  Dopoledne místní taxi (cca 75 km) a trajet z Mljetu na letiště Dubrovník Čilipi, odpolední odlet do Prahy.

 

10 důvodů proč jet na podzim do Dalmácie :-)

TEPLO  -  KOUPÁNÍ  -  POHODA A KLID BEZ NÁVALU TURISTŮ  -  NOVÁ MÍSTA  -  POHYB  -  OLIVY A VÍNO  -  VŮNĚ A KVĚTY  -  SLUNCE  -  CHUTĚ A PLODY  -  KÁVOVÁ KULTURA

 

Ubytování - apartmány 3*

 • 4 noci v jedno/dvouložnicových apartmánech Marko a v sousedství v malé osadě Perna - Kučište 3 km od Orebiče na Pelješacu. Apartmány*** o velikosti 36/50/60/100 jsou situovány na idylickém místě, pouze 40 metrů od malých pláží, 2 km od centra Orebiče, 300 m od malého supermarketu a 50 m od dvou příjemných restaurací s výhledem na moře. Všechny apartmány mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a terasu. Některé apartmány mají další obývací pokoj s plnohodnotným lůžkem.
 • 4 noci v jedno/dvouložnicových apartmánech Villa Anita a v sousedství v osadě Sobra na ostrově Mljet. Apartmány*** jsou standardně vybaveny a mají polohu přímo nad mořem. Všechny apartmány mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a terasu s krásným výhledem na moře. V místě je obchod a restaurace.
Ostrovy jižní Dalmácie - Mljet, Korčula, Pelješac, LETECKY

Stravování - vlastní, na Mljetu večeře v ceně zájezdu

Stravování vlastní s využitím vybavení apartmánů nebo v okolních restauracích.
Na Mljetu večeře v místní restauraci - ryby nebo masité pokrmy + nápoj (víno, džus, pivo), 4 večeře.

Náročnost 2

Na Pelješacu a na Korčule zvlněný, na Mljetu kopcovitý profil cyklotras. S podporou autobusu si ulehčíme úvodní převýšení od moře. Povrch 80% asfalt, 20% nezpevněné cesty. Nezpevněné cesty jsou dobře sjízdné také pro treková kola.

Nástupní místa:
Praha, letiště Václava Havla nebo Dubrovnik Čilipi airport.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

 • Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.
 • Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy, trajektu a transferů z/na letiště.


Při letecké přepravě

 • Cesta může být individuální, bez průvodce CK, při check-in zástupce CK
 • Absolvujete program zájezdu bez přejezdu autobusem z/do ČR
 • Kola a velká zavazadla Vám předem naložíme a dopravíme na místo naším autobusem
 • Cesta letadlem je pouze nalehko s malým kabinovým zavazadlem
 • Kolo a přepravované zavazadlo je třeba po dohodě vyzvednout po příjezdu autobusu do ČR

 

Cena zájezdu zahrnuje

 • místní taxi z letiště Dubrovnik Čilipi na Pelješac a z Mljetu na letiště (135 km / 75 km)
 • trajekt při cestě zpět
 • 8x ubytování v apartmánech
 • 4x večeře na ostrově Mljet
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cena letenky Praha Dubrovnik - Praha (vzhledem k situaci v letecké přepravě vám cenu letenek nabídneme při poptávce zájezdu)
 • cestovní pojištění
 • vstupné do NP Mljet (2020 nízká sezóna 70 HRK

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu09.10. - 17.10.2021
Počet dní9 (8 dní programu)
SlužbyAP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena17 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč / osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
09.10. - 17.10.2021 9 (8 dní programu) AP 17 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč / osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT